Przebudowa drogi gminnej nr 150606C na odcinku Chlewiska-Straszewo od km 0+000,00 do km 2+735,00 gm. Dąbrowa Biskupia

Gmina Dąbrowa Biskupia

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00236200
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00236200/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-04 09:37
Lokalizacja
Dąbrowa Biskupia, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d9934a70-d2a8-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
5562561947
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnejRoboty w zakresie regulacji ruchu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00236200 z dnia 2022-07-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 150606C na odcinku Chlewiska-Straszewo od km 0+000,00 do km 2+735,00 gm. Dąbrowa Biskupia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dąbrowa Biskupia

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350731

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Topolowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Dąbrowa Biskupia

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-133

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 52 3117000

1.5.8.) Numer faksu: +48 52 5065420

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@dabrowabiskupia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gm-dabrowa-biskupia.rbip.mojregion.info

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/dabrowabiskupia

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 150606C na odcinku Chlewiska-Straszewo od km 0+000,00 do km 2+735,00 gm. Dąbrowa Biskupia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d9934a70-d2a8-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00236200

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023542/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa drogi gminnej nr 150606C na odcinku Chlewiska-Straszewo od km 0+000,00 do km 2+735,00 gm. Dąbrowa Biskupia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00161534/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ORG.271.4.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3298005,92 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa drogi gminnej nr 150606C na odcinku Chlewiska-Straszewo
od km 0+000,00 do km 2+735,00 gm. Dąbrowa Biskupia
Na przedmiot zamówienia składają się dwa etapy .
Etap I - przebudowa drogi gminnej nr 150606C na odcinku Chlewiska – Straszewo od km 0+000 do km 2+175,00 (odcinek 1) i od km 2+400 do km 2+735,00 - granica gminy (odcinek drugi), gm. Dąbrowa Biskupia”.
Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi gminnej nr 150606C na odcinku Chlewiska – Straszewo od km 0+000 do km 2+175,00 (odcinek pierwszy) i od km 2+400 do km 2+735,00 - granica gminy (odcinek drugi), gm. Dąbrowa Biskupia”. Droga gminna to droga o charakterze lokalnym obsługująca przyległe gospodarstwa domowe i tereny rolne.
W ramach przebudowy drogi gminnej projektuje się powiązanie omawianego odcinka drogi gminnej stanowiącego dwa odcinki o łącznej długości 2510 mb z odcinkiem tej drogi wykonanej wg odrębnego opracowania (odcinek od km 2+177 do km 2+400). Łączna długość drogi gminnej nr 150606C po przebudowie wykonanej wg dwóch dokumentacji wynosić będzie 2,735km. Droga ta ma swój początek w km 0+000 na krawędzi drogi powiatowej nr 2544C i łączy ze sobą dwie gminy, tzn. kończy się w km 2+735,00 na granicy gmin Dąbrowa Biskupia i Koneck (powiat Aleksandrów Kujawski).

Stan projektowany:
Projekt przebudowy drogi opracowano przy następujących założeniach:
- klasa drogi – L
- kategoria ruchu – KR1/KR2
- prędkość projektowa – 90 (70) km/h
- szerokość jezdni – 5,0-5,3m
- szerokość poboczy 0,75m - utwardzone kruszywem łamanym 0/31,5mm
Zaplanowano następujący przebieg robót:
- rozbiórka i wymiana zniszczonych elementów drogi (ist. nawierzchnia, zjazdy),
- korekta geometrii przebiegu trasy wraz z poszerzeniem oraz remontem istniejącej jezdni,
- wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni na poszerzeniu (w-wy ulepszonego podłoża mrozoochronnej stabilizowanej cementem C1,5/2 gr. 20cm; w-wy podbudowy z kruszywa łamanego 0/31,5mm gr. 25cm; w-wy wiążącej z BA AC16W gr. 6cm)
- wzmocnienie istniejącej konstrukcji z nowoprojektowaną geosiatką szklaną 120/120;
- wykonanie peronu przystankowego w km 0+058,00 (str. P) – ustawienie krawężnika 15x30, obrzeży bet. 8x30, konstrukcja peronu i nawierzchnia z kostki bet. gr. 6cm;
- profilowanie istniejącej nawierzchni betonem asfaltowym AC16W o zmiennej grubości warstwy (min. gr. 4cm),
- ułożenie w-wy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S gr. 4cm,
- wykonanie konstrukcji zjazdów wraz z wykonaniem nawierzchni z betonu asfaltowego (AC16W gr.6cm i AC11S gr.4cm);
- wykonanie przepustów drogowych i elementów odwodnienia pasa drogowego (rowy odparowujące);
- wykonanie utwardzonych poboczy z kruszywa łamanego 0/31,5mm gr. 20cm;
- ustawienie oznakowania pionowego i elementów BRD (barier ochronnych N1W2);
- malowanie poziome;
- regulacja i uzupełnienie zieleni drogowej (humusowanie z obsianiem).
Projektowana powierzchnia oraz elementy zagospodarowania:
- jezdnia o nawierzchni bitumicznej (trasa zasadnicza) – 12 692,50m2
- nowa konstrukcja na poszerzeniach – 556,00m2
- zjazdy z betonu asfaltowego (zjazdy indywidualne i na dr. boczne) – 216,00m2
- zjazdy na pola z kruszywa łamanego 0/31,5mm – 263,00m2
- przepusty pod zjazdami z rur PP SN8 ø400 – 12,0m
- pobocza utwardzone (opaska z kruszywa łamanego 0/31,5mm) – 4 071,75m2
- powierzchnie korytowania i profilowania podłoża – 6 386,75m2
- objętość wykopów – 1 503,86m3
- objętość nasypów – 688,85m3
- zieleń (humusowanie i obsianie poboczy i skarp rowów) – 4 310,84m2
Etap II
Przebudowa drogi gminnej nr 150606C na odcinku Chlewiska – Straszewo od 2+175,00 do km 2+400,00 gm. Dąbrowa Biskupia
Podział drogi na odcinki wynika z nieuregulowanego stanu własności wcześniej podzielonych działek, będących działkami prywatnymi z oznaczeniem „dr” (droga). Są to działki nr 158/2 i 130/2. Pozostałe działki są własnością Gminy Dąbrowa Biskupia o oznaczeniu „dr”. Etap II zostanie zrealizowany w zależności od otrzymania przez gm. Dąbrowa Biskupia decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w trybie art. 11b ust. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003r., o szczegółowych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych wydawanej przez Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi gminnej nr 150606C na odcinku Chlewiska – Straszewo od km 2+175,00 do km 2+400,00 - gm. Dąbrowa Biskupia”. Droga gminna to droga o charakterze lokalnym obsługująca przyległe gospodarstwa domowe i tereny rolne. Odcinek ten łączy ze sobą dwa odcinki drogi o tym samym numerze 150606C, które zostaną przebudowane wg odrębnej dokumentacji.
Teren objęty zagospodarowaniem znajduje się na obszarze częściowo mającym charakter zabudowy jednorodzinnej, gospodarstw rolnych, a także gruntów uprawy rolnej. Istniejący układ drogowy wymaga wykonania lokalnych poszerzeń na łukach W9 i W10 oraz wzmocnienia istniejącej nawierzchni bitumicznej w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi i zatrzymania dalszej jej degradacji.
W ramach przebudowy drogi gminnej projektuje się powiązanie omawianego odcinka drogi gminnej z dwoma odcinkami drogi o tym samym numerze 150606C, które zostaną przebudowane wg odrębnej dokumentacji. Łączna długość drogi gminnej nr 150606C po przebudowie wykonanej wg dokumentacji dla odc. 2+175 – 2+400 wynosić będzie 225m.
W km ok. 2+395 – skrzyżowanie w lewo (punkt referencyjny nr 249) droga gminna nr 150606C kontynuuje swój bieg w kierunku na Wilkostowo.
Stan projektowany:
Projekt przebudowy drogi opracowano przy następujących założeniach:
- klasa drogi – L
- kategoria ruchu – KR1/KR2
- prędkość projektowa – 90 km/h
- szerokość jezdni – 5,0m
- szerokość poboczy 0,75m - utwardzone kruszywem łamanym 0/31,5mm
Zaplanowano następujący przebieg robót:
- rozbiórka i wymiana zniszczonych elementów drogi (ist. nawierzchnia, zjazdy),
- korekta geometrii przebiegu trasy wraz z poszerzeniem oraz remontem istniejącej jezdni,
- wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni na poszerzeniu (w-wy ulepszonego podłoża mrozoochronnej stabilizowanej cementem C1,5/2 gr. 20cm; w-wy podbudowy z kruszywa łamanego 0/31,5mm gr. 25cm; w-wy wiążącej z BA AC16W gr. 6cm)
- wzmocnienie istniejącej konstrukcji z nowoprojektowaną geosiatką szklaną 120/120;
- profilowanie istniejącej nawierzchni betonem asfaltowym AC16W o zmiennej grubości warstwy (min. gr. 4cm),
- ułożenie w-wy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S gr. 4cm,
- wykonanie elementów odwodnienia pasa drogowego (rowy odparowujące);
- wykonanie utwardzonych poboczy z kruszywa łamanego 0/31,5mm gr. 20cm;
- ustawienie oznakowania pionowego i elementów BRD (barier ochronnych N1W2);
- malowanie poziome;
- regulacja i uzupełnienie zieleni drogowej (humusowanie z obsianiem).
Projektowana powierzchnia oraz elementy zagospodarowania:
- - jezdnia o nawierzchni bitumicznej (trasa zasadnicza) – 1 143,20m2
- nowa konstrukcja na poszerzeniach – 306,10m2
- zjazdy na pola z kruszywa łamanego 0/31,5mm – 32,05m2
- pobocza utwardzone (opaska z kruszywa łamanego 0/31,5mm) – 328,50m2
- powierzchnie korytowania i profilowania podłoża – 666,65m2
- objętość wykopów – 141,06m3
- objętość nasypów – 68,35m3
- zieleń (humusowanie i obsianie poboczy i skarp rowów) – 295,26m2
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna , specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych , projekt stałej organizacji ruchu stanowiące załącznik nr 3 do SWZ . Przedmiar robót jest tylko dokumentem pomocniczym.
Na wykonany przedmiot zamówienia Wykonawca udzieli gwarancji na okres określony w ofercie , nie krótszy niż 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego.
Rozliczenie należności za wykonane i odebrane roboty budowlane, nastąpi zgodnie z warunkami wypłat dofinansowania z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Pozostałe warunki realizacji przedmiotu umowy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy.
Jeżeli w jakimkolwiek miejscu zostały użyte nazwy, typy, należy to traktować jedynie jako rozwiązania przykładowe a ich określenie ma na celu wskazanie oczekiwanych parametrów technicznych.
W związku z tym nie stanowią produktu referencyjnego i nie jest wymagane, aby Wykonawca oferując produkty lub usługi o innych nazwach własnych wykazywał w ofercie ich równoważność. Jeżeli dokumentacja techniczna, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, lub przedmiary wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów, urządzeń i technologii znaki towarowe lub pochodzenie, w tym w szczególności podana byłaby nazwa własna materiału, urządzenia czy technologii, numer katalogowy, lub producent, należy to traktować jako rozwiązanie przykładowe określające standardy, wygląd i wymagania techniczne .

4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na
przebudowę drogi gminnej nr 150606C na odcinku Chlewiska-Straszewo od km 0+000,00 do km 2+735,00 gm. Dąbrowa Biskupia zostało ogłoszone w dniu 17.05.2022r nr ogłoszenia 2022/BZP 00161534. Otwarcie ofert nastąpiło w dniu 01.06.2022r. W postępowaniu została złożona jedna oferta. Droga będąca przedmiotem robót budowlanych obejmuje kilkadziesiąt działek. Po otwarciu ofert Zamawiający dopatrzył się , że działka nr 154/4 nie stanowi własności Gminy Dąbrowa Biskupia. Roboty budowlane nie mogą być prowadzone na
działce o nieuregulowanej sytuacji prawnej. Działania takie naruszałyby prawo własności nieruchomości a zawarta umowa podlegałaby unieważnieniu. Ponieważ rozbieżności zostały stwierdzone po otwarciu ofert Zamawiający nie miał możliwości zmiany treści specyfikacji warunków zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2914967,57 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2914967,57 PLN

2022-07-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane