„Budowa odcinków kanalizacji sanitarnej od kolektora głównego do granic posesji prywatnych do działki nr 429/1, przy ul. Filaretów”.
GMINA ZAWIERCIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00236924
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00236924/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-04 12:40
- Lokalizacja
- Zawiercie, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8542a714-ec71-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6491003978
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00236924 z dnia 2022-07-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa odcinków kanalizacji sanitarnej od kolektora głównego do granic posesji prywatnych do działki nr 429/1, przy ul. Filaretów”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE
1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258871
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: LEŚNA 2
1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 4941274, 324941267
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zawiercie.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zawiercie.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zawiercie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa odcinków kanalizacji sanitarnej od kolektora głównego do granic posesji prywatnych do działki nr 429/1, przy ul. Filaretów”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8542a714-ec71-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00236924
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00038058/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Budowa odcinków kanalizacji sanitarnej od kolektora głównego do granic posesji prywatnych do działki nr 429/1 przy ul. Filaretów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00211662/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIZP.64.2022.MC
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1014603,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa odcinków kanalizacji sanitarnej od kolektora głównego do granic posesji prywatnych do działki nr 429/1, przy ul. Filaretów”.
2. Zakres robót obejmuje wykonanie:
2.1. ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE, ROZBIÓRKOWE, ODTWORZENIOWE
- Frezowanie nawierzchni bitumicznej o gr. 4 cm – 115,50 m2;
- Mechaniczne rozebranie podbudowy z kruszywa kamiennego – 115,50 m2;
- Odtworzenie podbudowy drogi z kruszywa – 346,50 m²;
- Odtworzenie nawierzchni drogi z mieszanek mineralno-bitumicznych(warstwa wiążąca i ścieralna) – 346,50 m²;
2.2. ROBOTY ZIEMNE I MONTAŻOWE
- Wykopy oraz przekopy wykonywane koparkami podsiębiernymi 0.60 m3 na odkład w gruncie kat.I-II – 463,05 m³;
- Wykopy oraz przekopy wykonywane koparkami podsiębiernymi 0.60 m3 na odkład w gruncie kat.IV wykop skał – 198,45 m³;
- Rura PCV lite SN8 200/5,9 mm - 344 m;
- Rura PCV lite SN8 160/4,7 mm - 43 m;
- Przewierty o długości do 30 m – rura stalowa 273mm – 37,65 m;
- Przewierty o długości do 30 m – rura stalowa 355,6mm – 323,1 m;
- Studnie rewizyjne z kręgów żelbetowych o śr. 1200 mm z włazami D400 fi 600 – 11 szt;
- Studzienki kanalizacyjne DN 425 z włazami żeliwnymi D400– 1 szt;
- Zasypywanie wykopów – 605,157 m³
Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
3. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiary robót (jako element pomocniczy do kalkulacji ceny), które stanowią załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (dalej swz).
Ponadto, obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także załączone do SWZ projektowane postanowienia umowne.
4. Sporządzona oferta musi być zgodna z przedmiotem zamówienia, dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawą do unieważnienia postępowania jest art. 255 pkt 3 ustawy Pzp., zgodnie z którym ,,Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty."W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły oferty od Wykonawców: ŁYSZ Sp. z o.o. ul. Laryska 44A, 41-400 Mysłowice, cena brutto: 1.960.000,00zł.
Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 625.000,00 zł brutto.
Tym samym cena najkorzystniejszej oferty tj.: ŁYSZ Sp. z o.o. ul. Laryska 44A, 41-400 Mysłowice przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny najkorzystniejszej oferty.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1960000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1960000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-07-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |