Przebudowa ul. Wilczej w Wałbrzychu
Gmina Wałbrzych - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00237373
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00237373/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-04 14:02
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-32b82ab2-ebb9-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 8862482604
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00237373 z dnia 2022-07-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Wilczej w Wałbrzychu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wałbrzych - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 891050841
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana Matejki 1
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.walbrzych.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zdkium.walbrzych.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,89233,d788aa5ca482b2d3a029574c2cc5c337.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ul. Wilczej w Wałbrzychu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32b82ab2-ebb9-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00237373
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023611/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.21 Przebudowa ulicy Wilczej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00208277/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DU.260.30.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2734886,01 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ul. Wilczej w Wałbrzychu obejmująca budowę dwukierunkowej ścieżki pieszo – rowerowej w ciągu ulicy Wilczej w Wałbrzychu na odcinku o długości 404 m. Zasadnicza część ścieżki usytuowana zostanie w pasie drogowym ulicy Wilczej (droga gminna nr 116441D) jednakże początek ścieżki znajdować się będzie w pasie drogowym drogi krajowej DK35 (obręb skrzyżowania drogi krajowej DK 35 z ulicą Wilczą) – odcinek ścieżki o długości 110,10 m.
W ramach inwestycji wykonana zostanie przebudowa ulicy Wilczej na odcinku o długości 486,90 m. Zasadnicza część tj. 469 m znajduje się w pasie drogi gminnej nr 116441D, początek przebudowy znajduje się w pasie drogi krajowej nr 35 – długość odcinka 17,90 m.
W zakres zadania wchodzi:
- przygotowanie projektu i wprowadzenie Tymczasowej Organizacji Ruchu na czas prowadzenia robót,
- wykonanie niezbędnych robót rozbiórkowych i przygotowawczych,
- wycięcie drzew kolidujących z planowaną inwestycją,
- budowa kanału technologicznego,
- zabezpieczenie sieci telekomunikacyjnej rurami dwudzielnymi długości 24 m,
- przebudowa oraz konserwacja istniejącego rowu przydrożnego,
- częściowe zarurowanie rowu przydrożnego wraz z budową studni,
- roboty ziemne w postaci wykopów i nasypów,
- wzmocnienie dna oraz skarp i przeciwskarp rowu płytami ażurowymi,
- udrożnienie istniejącego zarurowania,
- ustawienie elementów ograniczających nawierzchnie komunikacyjne,
- remont nawierzchni jezdni – ul. Wilczej o długości 486,9 m,
- budowa ścieżki pieszo – rowerowej o długości ok. 294 m,
- budowa ścieżki rowerowej o długości ok. 18 m,
- budowa chodnika oraz wydzielenie miejsc na ławki,
- budowa balustrady U-12a,
- utwardzanie nawierzchni,
- przebudowa/budowa zjazdów,
- przebudowa dróg wewnętrznych o długości 8 m,
- budowa opasek z kostki granitowej, staroużytecznej,
- wykonanie pobocza z kruszywa łamanego oraz kruszywa płukanego,
- wymiana istniejących dwóch wysięgników pojedynczych oświetlenia ulicznego na wysięgniki podwójne,
- budowa dwóch punktów kamerowych monitoringu miejskiego,
- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
- wykonanie nasadzeń z rododendronów,
- montaż elementów małej architektury,
- rekultywacja istniejących terenów zielonych,
- wykonanie wszystkich niezbędnych robót budowlanych zapewniających prawidłowe połączenie przebudowywanych i budowanych nawierzchni z nawierzchniami istniejącymi nie podlegającymi wymianie lub remontowi oraz wszystkich robót niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania planowanego układu komunikacyjnego.
Zadanie finansowane jest z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2021.1129 ze zm.) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn. „Przebudowa ul. Wilczej w Wałbrzychu”.
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że
zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Na realizację zamówienia Zamawiający może przeznaczyć kwotę 1 083 150,00 zł brutto. W postępowaniu została złożona jedna oferta z ceną ofertową wynoszącą 4 984 648,49 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4984648,49 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4984648,49 PLN
| 2022-07-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |