Budowa drogi wraz z oświetleniem w miejscowości Bienice
GMINA DOBRA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00237991
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00237991/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-05 08:17
- Lokalizacja
- Dobra, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ecfd8103-e835-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 8561399133
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00237991 z dnia 2022-07-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi wraz z oświetleniem w miejscowości Bienice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DOBRA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684315
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Dobra
1.5.3.) Kod pocztowy: 72-210
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 91 391 45 28
1.5.8.) Numer faksu: +48 91 300 01 25
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dobragmina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dobragmina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi wraz z oświetleniem w miejscowości Bienice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ecfd8103-e835-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00237991
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00038849/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Budowa drogi wraz z oświetleniem w m. Bienice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00203124/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.04.2.2022.SK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa drogi wraz z oświetleniem w miejscowości Bienice gm. Dobra”. Przewiduje się w ramach niniejszej inwestycji wykonanie odcinka kanalizacji deszczowej w drodze powiatowej nr 4180Z.
2. Charakterystyczne parametry określające zakres robót budowlanych.
1) ODCINEK A-B (od skrzyżowania z drogą powiatową 4180Z)
- Klasa drogi - droga gminna
- Kategoria ruchu KR 1
- Długość drogi ok. 0,69 km.
- Szerokość drogi w przekroju zmienna od 5,0m do 3,5m.
- Nawierzchnia drogi – bitumiczna
- Nawierzchnia zjazdów z kostki brukowej betonowej (w terenie zabudowanym), bitumiczna poza terenem zabudowanym
- Usunięcie kolizji z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu,
- Pobocza gruntowe szer. 0,75 m
- Chodniki z kostki bet. grub. 8 cm i szerokości 2m
- Krawężniki betonowe
- Wykonanie zabruków z kostki kamiennej
- Odprowadzenie wód opadowych do projektowanej kanalizacji deszczowej
2) ODCINEK C-D
- Klasa drogi - droga gminna
- Kategoria ruchu KR 1,
- Długość drogi ok. 225 m,
- Szerokość drogi w przekroju 3,5m
- Nawierzchnia drogi – nawierzchnia z płyt drogowych typu JOMB grub. 12 cm,
- wykonanie zjazdów z kostki betonowej
- Wykonanie zabruków z kostki kamiennej
- Ustawienie krawężników betonowych
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia został opisany w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) stanowiącym zał. nr 11 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233140-2 - Roboty drogowe
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Art. 255 pkt 3 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2021, poz. 1129 z późn. zm.):
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;”
Uzasadnienie faktyczne:
Jedyna oferta, która została złożona w w/w postępowaniu przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Cena oferty wynosi 3.349.572,72 zł brutto.
Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę 1.995.000,00 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3349572,72 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3349572,72 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2022-07-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |