Roboty bud. termomodernizacyjne w hali sportowej i pom. przyległych wraz z pracami wykończeniowymi na parterze i I p. budynku głównego w ramach zadania "Głęboka termomodernizacja SP nr 4 w Kościanie"
GMINA MIEJSKA KOŚCIAN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00238314
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00238314/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-05 09:58
- Lokalizacja
- Kościan, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7766d915-e896-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6981805739
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00238314 z dnia 2022-07-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty bud. termomodernizacyjne w hali sportowej i pom. przyległych wraz z pracami wykończeniowymi na parterze i I p. budynku głównego w ramach zadania "Głęboka termomodernizacja SP nr 4 w Kościanie"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA KOŚCIAN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050600
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Kościuszki 22
1.5.2.) Miejscowość: Kościan
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-000
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: 65 511 43 45
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@koscian.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.koscian.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
platformazakupowa.pl/pn/koscian1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty bud. termomodernizacyjne w hali sportowej i pom. przyległych wraz z pracami wykończeniowymi na parterze i I p. budynku głównego w ramach zadania "Głęboka termomodernizacja SP nr 4 w Kościanie"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7766d915-e896-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00238314
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00017406/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Roboty bud. termomodernizacyjne w hali sportowej i pom. przyległych wraz z pracami wykończeniowymi na parterze i I p. budynku głównego w ramach zadania "Głęboka termomodernizacja SP nr 4 w Kościanie"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00203849/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.1.14.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2899328,32 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres zamówienia obejmuje:
1) prace rozbiórkowe,
2) wymiana pokrycia z poliwęglanu na dach z płyt systemowych oraz wymiana przeszklenia na okna - montaż 9 okien połaciowych zintegrowanych z systemem ochrony przeciwsłonecznej,
3) wymianę stolarki okiennej z podokiennikami i parapetami oraz stolarki drzwiowej zewnętrznej z wyprawkami,
4) prace wykończeniowe w pomieszczeniach przyległych do hali sportowej (szpachlowanie, malowanie),
5) docieplenie ścian zewnętrznych i dachu, malowanie elewacji,
6) prace wykończeniowe na parterze i I p. budynku głównego (szpachlowanie, malowanie).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45261410-1 - Izolowanie dachu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45321000-3 - Izolacja cieplna
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45421132-8 - Instalowanie okien
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne- W postępowaniu zostały złożone oferty firmy:1. Dawid Szłapka Firma Ogólnobudowlana Daw-Bud Kokorzyn, Ul. Długa 7, 64-000 Kościan za cenę 3.777.210,75 zł.
2. Grupa KDM SP. Z O . O. 01-336 Warszawa UL. Połczyńska 53 za cenę 6.364.691,38 zł
3. Constructo sp. z o. o. sp. k. Rogówko 6A, 87-162 Lubicz za cenę 4.788.353,10 zł
Zamawiający przeznaczył na realizację roboty budowlanej kwotę w wysokości 700.000,00 zł. Brak możliwości zabezpieczenia środków w budżecie Gminy Miejskiej Kościan do kwoty najkorzystniejszej oferty. Na sesji Rady Miejskiej Kościana w dniu 23.06.2022 r. dokonano maksymalnego zwiększenia środków dla zadania „Głęboka termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie” o kwotę 1 787 161 zł. Łącznie niezaangażowanych środków na zadaniu pozostało ok. 2,6 mln zł. Jeśli Gmina Miejska Kościan nie otrzyma zewnętrznego dofinansowania nie będzie w stanie w tym roku zwiększyć wartości zadania w ramach środków własnych.
W związku z powyższym unieważnienia się postępowanie z uwagi na fakt, iż cena najtańszej oferty przewyższa kwotę którą przeznaczono na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3777210,75 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6364691,38 PLN
| 2022-07-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |