Modernizacja dwóch kotłowni i budowa jednej kotłowni II

Gmina Miejska Hajnówka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00238368
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00238368/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-05 10:09
Lokalizacja
Hajnówka, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b24779b7-e0af-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6030006341
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie lokalnych zakładów grzewczychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie zagospodarowania terenuWysokowydajne pojazdy silnikowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00238368 z dnia 2022-07-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dwóch kotłowni i budowa jednej kotłowni II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Hajnówka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658999

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleksego Zina 1

1.5.2.) Miejscowość: Hajnówka

1.5.3.) Kod pocztowy: 17-200

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: hajnowka@hajnowka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.hajnowka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://www.bip.hajnowka.pl/przetargi-i-ogloszenia-2022

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja dwóch kotłowni i budowa jednej kotłowni II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b24779b7-e0af-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00238368

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027318/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja 2 kotłowni i budowa 1 kotłowni w PEC Sp. z o.o.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00186050/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:

1. Projekt i budowa kotłowni opalanej zrębkami wraz z przebudową infrastruktury technicznej istniejącej kotłowni węglowej przy ul. Małej 20 w Hajnówce.

I. Prace projektowe:
1. Wykonanie i uzgodnienie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę
2. Wykonanie i uzgodnienie projektu technicznego
3. Wykonanie dokumentacji powykonawczej i jakościowej

II. Zakres robót budowlano-montażowych:
1. Roboty przygotowawcze, rozbiórkowe i demontażowe
2. Budowa budynku kotłowni wraz z systemem transportu paliwa i montażem wyposażenia technicznego oraz wiatami na biomasę nad redlerem i podłogą ruchomą.
3. Montaż instalacji kotła opalanego zrębkami o mocy cieplnej 3÷3,5 MW wraz
z ekonomizerem suchym oraz układem podawania paliwa i powietrza do spalania, a także recyrkulacji spalin.
4. Dostawa i montaż układu odprowadzania i oczyszczania (stacji odpylania) spalin wraz
z multicyklonem, elektrofiltrem, wentylatorem, czopuchem i kominem.
5. Dostawa i montaż układu odpopielania kotła składającego się z przenośników popiołu wraz z dedykowaną wiatą; preferowany mokry system odpopielania.
6. Dostawa i montaż układu technologicznego kotłowni (pompy, armatura, rurociągi, stacja uzdatniania wody).
7. Połączenie kotłowni biomasowej z istniejącą kotłownią węglową, tak aby zbudować jeden wspólny system kotłowy (modernizacja technologii istniejącej kotłowni).
8. Wykonanie zabezpieczeń antykorozyjnych i izolacji termicznych.
9. Wykonanie instalacji elektrycznych i automatyki.
10. Prace wykończeniowe i zagospodarowanie terenu z wykonaniem niezależnego wjazdu.
11. Przygotowanie dokumentów do przeprowadzenia odbiorów i uzyskania pozwolenia na użytkowanie oraz rejestrację kotła i ekonomizera w UDT.
12. Uruchomienie, ruch próbny, odbiory.

2. Projekt i budowa doziemnej i wewnętrznej instalacji gazu w modernizowanej kotłowni olejowej przy ul. Lipowa 166 w Hajnówce wraz z wymianą palników oraz modernizacją automatyki kotłowej

I. Prace projektowe:

1. Wykonanie i uzgodnienie projektu budowlanego na podstawie warunków technicznych wydanych przez PGNiG O/Białystok oraz uzyskanie pozwolenia na budowę doziemnej i wewnętrznej instalacji gazowej.
2. Wykonanie dokumentacji powykonawczej w tym geodezyjnej.

II. Zakres robót budowlano-montażowych:
1. Roboty przygotowawcze, demontażowe istniejących palników olejowych.
2. Budowa doziemnej i wewnętrznej instalacji gazowej w budynku kotłowni oraz na terenie Zamawiającego do granicy działki gdzie będzie zamontowany punkt pomiarowy.
3. Dostawa i montaż kompletnych palników olejowo – gazowych (2kpl.) wraz ze ścieżkami gazowymi.
4. Dostawa i montaż nowego układu automatyki i sterowania kaskadowego istniejącymi kotłami umożliwiającej zdalny monitoring pracy kotłowni.
5. Zagospodarowanie terenu po trasie doziemnej instalacji gazowej.
6. Przygotowanie dokumentów do przeprowadzenia odbiorów dozorowych (jeśli będzie wymagane) i uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
7. Uruchomienie, ruch próbny, odbiory.

3. Dostawę dwóch ładowarek kołowych, hydraulicznych teleskopowych na potrzeby ciepłowni

Wykonawca jest także zobowiązany:
i. Przygotowa
ii. dokumenty do przeprowadzenia odbiorów dozorowych (jeśli będzie wymagane) i przygotować dokumenty do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
iii. Dokonać uruchomienia, ruchu próbnego i odbiorów.
Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje również wszystkie czynności i koszty wynikające z opisu przedmiotu zamówienia, sztuki budowlanej, uzyskanie dopuszczenia do eksploatacji zainstalowanych urządzeń oraz koszty związane z urządzeniem, utrzymaniem i zabezpieczeniem terenu budowy. Wykonawca podczas realizacji zamówienia zapewni możliwość korzystania z obiektu Użytkownikowi.
Instalacja kotłowa musi spełniać standardy emisji po 2023 roku określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 24 września 2020 r. w sprawie standardów emisyjnych dla niektórych rodzajów instalacji, źródeł spalania paliw oraz urządzeń spalania lub współspalania odpadów (Dz. U. 2020 poz. 1860 ze zm.) oraz w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2193 z listopada 2015 r. w sprawie ograniczenia emisji niektórych zanieczyszczeń do powietrza ze średnich obiektów energetycznego spalania
Szczegóły techniczne zawiera opracowany Program Funkcjonalno-Użytkowy, który stanowi załącznik nr 1A do SWZ.
4. Pozostałe obowiązki Wykonawcy:
1) wykonanie robót tymczasowych i towarzyszących niezbędnych do zrealizowania robót podstawowych i osiągnięcia zakładanego celu jak i osiągnięcia zakładanych efektów i rezultatów Umowy,
2) wykonanie wszelkich niezbędnych opracowań koniecznych do złożenia zawiadomienia o zamiarze rozpoczęcia i zakończenia robót oraz uzyskania przez Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie dla całości lub etapów robót, jeżeli będzie ono wymagane zgodnie z przepisami prawa,
3) wykonanie wszelkich koniecznych badań, rozruchów, analiz, prób, testów itp.,
4) wypełnienie wszelkich zaleceń, zapisów, robót, zobowiązań w tym nałożonych na Zamawiającego, a wynikających decyzji, pozwoleń, uzgodnień, opinii i innych dokumentów formalno-prawnych przekazanych Wykonawcy przez Zamawiającego lub uzyskanych przez Wykonawcę w trakcie realizacji zamówienia,
5) uzyskanie i/lun uaktualnienie dokumentów formalno-prawnych, w przypadku utraty przez te dokumenty ważności lub uzyskania brakujących dokumentów koniecznych do realizacji i/lub ukończenia robót,
6) uzyskanie w imieniu Zamawiającego wszelkich koniecznych pozwoleń i uzgodnień koniecznych do realizacji robót wchodzących w skład Umowy i osiągnięcia zamierzonego celu,
7) przedkładanie do odbiorów dla celów rozliczeniowych dokumentów i/lub zestawień wykonanych robót w dostosowaniu do wytycznych Inspektora Nadzoru, w zakresie przekazania mienia na środki trwałe.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45000000-7 - Roboty budowlane

45251250-8 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych zakładów grzewczych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

34140000-0 - Wysokowydajne pojazdy silnikowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena jedynej oferty, jaka wpłynęła wynosi 15.308.505,10 zł., natomiast zamawiający zamierza przeznaczyć na to zadanie kwotę 9.600.000,00 zł..

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15308505,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 15308505,10 PLN

2022-07-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane