Wykonanie remontu drogi w miejscowości Mnichów na terenie Gminy Sieradz
GMINA SIERADZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00238479
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00238479/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-05 10:41
- Lokalizacja
- Sieradz, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a0bb0c1c-e30f-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 8272162123
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00238479 z dnia 2022-07-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remontu drogi w miejscowości Mnichów na terenie Gminy Sieradz
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SIERADZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934520
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 5
1.5.2.) Miejscowość: Sieradz
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-200
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.7.) Numer telefonu: 43 827 55 50
1.5.8.) Numer faksu: 43 822 32 01
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ugsieradz.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugsieradz.finn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ugsieradz.e-zp.finn.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie remontu drogi w miejscowości Mnichów na terenie Gminy Sieradz2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a0bb0c1c-e30f-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00238479
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00051266/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Wykonanie remontu drogi w miejscowości Mnichów na terenie Gminy Sieradz
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00192648/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZFZ.271.1.11.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1283496,84 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu drogi gminnej w miejscowości Ruda i Mnichów na terenie Gminy Sieradz (dz. nr ew. 328, 530, 694/1, 695/2, 847 obręb Ruda, dz. nr ew. 208/2, 208/2, 224/2, 242, 243, 258, 275/2, 778/2, 778/1 i 778/3 obręb Mnichów), o długości 3 530 m, opisanego etapami I i II.
a) Etap I obejmuje remont drogi gminnej w miejscowości Ruda i Mnichów na odcinku od km 0+000, tj. od granicy pasa drogowego drogi powiatowej Nr 1700E Sieradz - Włyń, do km 1+300, tj. do początku etapu II, z wyłączeniem odcinka od km 0+652 do km 0+660.
Dane ogólne
- klasa drogi - D gminna
- prędkość miarodajna - nie określa się - wg. oznakowania
- obciążenie ruchem - nie określa się
- szerokość jezdni - 4,50 m
- szerokość poboczy - 1,00 m
- długość odcinka - 1300 m
Remont etapu I będzie polegał w szczególności na:
- odtworzeniu osi pasów drogi w terenie
- zabezpieczeniu punktów osnowy geodezyjnej przed zniszczeniem
- oczyszczeniu istniejącej nawierzchni bitumicznej wraz ze skropieniem emulsją asfaltową kationową
- ułożeniu warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego
- skropieniu emulsją asfaltową kationową warstwy wyrównawczej
- wykonaniu warstwy ścieralnej grubości 4 cm z betonu asfaltowego
- uzupełnieniu poboczy istniejących mieszanką z pospółki żwirowej przy grubości średnio 5 cm
- wyregulowaniu istniejących skrzynek zaworów wodociągowych do poziomu poboczy po uzupełnieniu
- ustawieniu bariery stalowej sprężystej na przepuście w km 0+656
- wymianie oznakowania istniejącego na nowe (znaki średnie)
b) Etap II obejmuje remont drogi gminnej w miejscowości Mnichów na następujących odcinkach:
- odcinek pierwszy - od km 0+000, tj. od działki nr 361, do km 1+070, tj. do końca istniejącej nawierzchni bitumicznej,
- odcinek drugi - od km 0+000, tj. od skrzyżowania z odcinkiem pierwszym, do km 1+002, tj. do posesji nr 11 strona prawa,
- odcinek trzeci - od km 0+000, tj. od skrzyżowania z odcinkiem drugim, do km 0+128, tj. do końca nawierzchni z destruktu bitumicznego i tłucznia.
Dane ogólne:
- klasa drogi - gminna,
- prędkość miarodajna -nie określa się,
- obciążenie ruchem - nie określa się,
- szerokość jezdni – 2,60 – 5,00 m,
- szerokość poboczy – 0,50 – 1, 00 m,
- długość odcinka – 2230 m.
Wykonanie etapu II będzie polegało w szczególności na:
- odtworzeniu osi jezdni drogi istniejącej w terenie,
- zabezpieczeniu punków osnowy geodezyjnej przed zniszczeniem,
- plantowaniu istniejącej nawierzchni na odcinku trzecim wraz z zagęszczeniem,
- oczyszczeniu istniejącej nawierzchni bitumicznej szczotkami mechanicznymi wraz ze skropieniem emulsją asfaltową kationową,
- ułożeniu na odcinku trzecim warstwy wzmacniającej z mieszanki tłucznia kamiennego,
- wykonaniu warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego na odcinkach pierwszym i drugim,
- skropieniu krawędzi warstwy wzmacniającej emulsją asfaltową kationową na szerokości 0,50m,
- skropieniu emulsją asfaltową kationową warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego,
- wykonaniu warstwy ścieralnej grubości 4cm z betonu asfaltowego na odcinkach pierwszym i drugim oraz grubości 5cm na odcinku trzecim,
- uzupełnieniu poboczy istniejących mieszanką z pospółki żwirowej przy średniej grubości 4cm,
- wyregulowaniu istniejących pokryw studni kanalizacji sanitarnej oraz zasuw zaworów wodociągowych do poziomu wykonanej nawierzchni bitumicznej i poboczy,
- ustawieniu nowych znaków drogowych na łuku poziomym w km 0+550 (znaki małe).
2) Przed przystąpieniem do robót należy zlokalizować i zabezpieczyć przed zniszczeniem punkty osnowy geodezyjnej, pokrywy studni kanalizacji sanitarnej i zasuwy zaworów wodociągowych. Roboty w promieniu 1,50 od tych urządzeń należy prowadzić ręcznie i pod nadzorem służb, które maja je w utrzymaniu.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają projekt budowlany, zgłoszenie robót budowlanych, przedmiary i Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót – załączniki Nr 8, 9, 10 do SIWZ.
4) Wykonawca składając ofertę w niniejszym postępowaniu zobowiązuje się do udzielenia na wykonane roboty budowlane minimum 36 miesięcznego okresu gwarancji od daty bezusterkowego odbioru końcowego. Okres rękojmi równy okresowi gwarancji. Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.
5) a) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1320 z późn. zm.) przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia:
- obsługa urządzeń, maszyn i sprzętu budowlanego,
- czynności związane z robotami w zakresie poboczy,
- czynności związane z robotami w zakresie nawierzchni drogi, (obowiązek ten nie dotyczy kierownika budowy / robót).
b) Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zostały określone we wzorze umowy – załącznik Nr 2 do SWZ.
6) Inwestycja dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach zadania pn.:"Remont drogi gminnej w miejscowości Mnichów na długości 3505 m".
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1346918,81 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1710807,52 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1346918,81 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SUPERFALA Sp. z o.o.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Robot Drogowych i Mostowych Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8272312781
7.3.4) Miejscowość: Czartki
7.3.5) Kod pocztowy: 98-200
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1346918,81 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-07-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |