„Rekreacyjno-wypoczynkowe zagospodarowanie terenu wokół stawu Starganiec”

ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00239506
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00239506/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-05 14:06
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d717cd23-dff7-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6340015570
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie zagospodarowania terenuUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00239506 z dnia 2022-07-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rekreacyjno-wypoczynkowe zagospodarowanie terenu wokół stawu Starganiec”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003545711

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 138

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-523

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zzm.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zzmkce.bip.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.smartpzp.pl/zzm

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Rekreacyjno-wypoczynkowe zagospodarowanie terenu wokół stawu Starganiec”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d717cd23-dff7-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00239506

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00061327/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Rekreacyjno-wypoczynkowe zagospodarowanie terenu wokół stawu Starganiec

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00184530/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NZI.261.26.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn.: „Rekreacyjno-wypoczynkowe zagospodarowanie terenu wokół stawu Starganiec”
2. W ramach zadania przewidziano uporządkowanie terenu inwestycji ze szczególnym uwzględnieniem:
1) nowego zagospodarowania plaży wraz z jej umocnieniem i usytuowaniem nowego kontenera technicznego,
2) wykonania pomostu,
3) rozmieszczenia hoteli dla owadów wraz z nasadzeniami rodzimych roślin,
4) wykonania ścieżek,
5) montażu elementów małej architektury (altany piknikowe, ławki, leżaki miejskie, kosze do segregacji odpadów, tablice edukacyjne i informacyjne),
6) wykonania boisk do siatkówki plażowej,
7) wykonania oświetlenia solarnego i kamer live,
8) utworzenia strefy małej gastronomii,
9) wymiany istniejącej nawierzchni istniejącego parkingu,
10) umocnienia brzegów małego stawu,
11) wyznaczenia stref toalet przenośnych.
3. Lokalizacja - teren, na którym planowana jest realizacja przedmiotu zamówienia zlokalizowany jest w województwie śląskim, Mikołów ul. Owsiana. Jednostka ewidencyjna 240802 -1 Mikołów, działka Nr 53 obręb ewidencyjny 0005 Górne Lasy Pszczyńskie.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i wymagania związane z jego wykonaniem określa Załącznik Nr 10 do SWZ zawierający: 1) Przedmiar robót, 2) Opis techniczny z Informacją BIOZ, 3) Rysunki techniczne i konstrukcyjne, 4) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, 5) Uzgodnienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

I. Uzasadnienie prawne
Art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2021r. poz. 1129 z późn.zm.), tj. „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”
Kwota brutto jaką Zamawiający mógł przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 4 939 985,60 PLN.

II. Uzasadnienie faktyczne

1. W postępowaniu złożono 4 oferty:
Oferta Nr 1 (0576/NZI.261.26.2022)
AKG Architektura Krajobrazu Sp. z o.o. 32-080 Brzezie ul. Narodowa 116
Cena brutto oferty: 9 481 579,07 PLN
Oferta Nr 2 (0579/NZI.261.26.2022)
Bako Sport G. Baran R. Koziołek spółka Jawna 42-520 Dąbrowa Górnicza ul. Adama Rapackiego 34
Cena brutto oferty: 9 728 613,76 PLN
Oferta Nr 3 (0580/NZI.261.26.2022)
KRISBUD Sp. z o.o. 32-540 Trzebinia ul. Lipcowa 58
Cena brutto oferty: 8 030 343,06 PLN
Oferta Nr 4 (0581/NZI.261.26.2022)
GEOSOLID Sp. z o.o. 30-363 Kraków ul. Tadeusza Szafrana 5A/LU 1
Cena brutto oferty: 6 338 834,77 PLN

2. Złożone w postępowaniu oferty przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wobec tego Zamawiający unieważnia postępowania na podstawie art.255 pkt 3 ustawy Pzp.
2022-07-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane