Prace remontowe i konserwatorskie muru Ogrodu Oranżeryjnego – I etap

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00240189
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00240189/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-06 08:10
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-813bf844-dc09-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
7010794896
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznejRóżne specjalne roboty budowlaneRoboty renowacyjneRoboty remontowe i renowacyjneTynkowanieRoboty izolacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

ZKR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOżarów Mazowiecki, PL · lot 0
1 106 009,64 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00240189 z dnia 2022-07-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace remontowe i konserwatorskie muru Ogrodu Oranżeryjnego – I etap

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369111140

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Agrykola 1

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-460

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: +48 22 50 60 024

1.5.8.) Numer faksu: +48 22 50 60 174

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lazienki-krolewskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/bip

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://lazienki-krolewskie.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Prace remontowe i konserwatorskie muru Ogrodu Oranżeryjnego – I etap

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-813bf844-dc09-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00240189

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00045520/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Prace remontowe i konserwatorskie muru Ogrodu Oranżeryjnego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00176207/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 6/2022/PZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 999516,15 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są prace remontowe i konserwatorskie muru Ogrodu Oranżeryjnego – I etap - obejmujące w całości stronę zachodnią, część strony południowej budowli (odcinek południowo-zachodni), w tym specjalistyczne, kompleksowe zabezpieczenie istniejącej zieleni i krzewów; wykonanie zabezpieczeń gruntu istniejącego przed zanieczyszczeniem materiałami budowlanymi; skucie istniejących tynków na całej powierzchni w celu oceny stanu murów oraz ułatwienia procesu odprowadzania wilgoci; wykonanie kompleksowych badań wilgotnościowych zgodnie z opisanym w Opisie Przedmiotu Zamówienia programem; wykonanie kompleksowych zabiegów biobójczych; renowacja, wzmacnianie strukturalne, rekonstrukcja, szpałdowanie, ewentualne zszywanie klamrami murów ceglanych, zdjęcie nakryw kamiennych i elementów rzeźbiarskich – konserwacja i hydrofobizacja nakryw; wymiana 1 warstwy cegły na całej powierzchni korony murów oraz wykonanie warstwy spadkowej a następnie wykonanie izolacji wodoszczelnych pod nakrywami poprzez wprowadzenie blachy ołowianej (technologia historyczna) z kapinosem od wewnątrz i od zewnątrz; ponowne ułożenie nakryw z odpowiednio ustawionymi spadkami; odtworzenie fug z masy trwale plastycznej na łączeniach płyt z piaskowca; wykonanie izolacji pionowych murów w strefie cokołowej z połączeniem z istniejącymi izolacjami pionowymi części podziemnej murów; wykonanie przepony poziomej w poziomie gruntu w technologii iniekcji ciśnieniowej np. żelem akrylowym; odtworzenie tynków w technologii tynku kompresowego. Zamówienie obejmuje również usunięcie tynków od czoła tarasu Starej Oranżerii oraz wymianę zasłony tymczasowej na paroprzepuszczalną. W ramach profilaktyki należy również skontrolować i zabezpieczyć mocowanie barier tarasu oraz oczyścić odpływy wód opadowych w obrębie tarasu. Prace mają na celu poprawę stanu zachowania i estetyki obiektu, w związku z jego postępującą destrukcją i mają charakter pilny.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1106009,64 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1536854,25 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1106009,64 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZKR sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5213351022

7.3.3) Ulica: Poznańska 354 lok. 13

7.3.4) Miejscowość: Ożarów Mazowiecki

7.3.5) Kod pocztowy: 05-850

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

w zakresie izolacji - 7%

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1106009,64 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 126 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin realizacji zamówienia - 18 tygodni od dnia podpisania Umowy nie później jednak niż do 30 listopada 2022 r.
2022-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane