Budowa budynku Gminnego Centrum Kultury, Informacji i rekreacji w Hucie Starej B

Gmina Poczesna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00240426
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00240426/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-06 09:14
Lokalizacja
Poczesna, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2ac83566-8a60-11ec-94c8-de8df8ed9da1
Identyfikator
5732855270
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty rozbiórkoweRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00240426 z dnia 2022-07-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku Gminnego Centrum Kultury, Informacji i rekreacji w Hucie Starej B

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Poczesna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398149

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wolności 2

1.5.2.) Miejscowość: Poczesna

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-262

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 34 327 41 16

1.5.8.) Numer faksu: 34 326 30 18

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczesna@poczesna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.poczesna.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://poczesna.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynku Gminnego Centrum Kultury, Informacji i rekreacji w Hucie Starej B

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ac83566-8a60-11ec-94c8-de8df8ed9da1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00240426

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00007024/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa budynku Gminnego Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Hucie Starej B, gmina Poczesna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00053230/04

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.3.2022.DM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku wolnostojącego, parterowego, służącego lokalnej społeczności,
• budynek mieścić : - zaplecze dla boiska sportowego, - zaplecze dla basenu otwartego, -
wielofunkcyjna salę z pomieszczeniami towarzyszącymi, - pomieszczenie biurowe dla potrzeb
społeczności lokalnej, - pokój administracji obiektu oraz niezbędne pomieszczenia techniczne i
sanitarne,
• budynek składa się z pięciu, poprzesuwanych lekko segmentów, dostępnych od strony pół-nocnej, wschodniej, południowej i zachodniej, a główny dojazd i dojście zaprojektowano od strony wschodniej.
Przedmiotowy budynek zostanie wyposażony w następujące instalacje:
• instalacja wodociągowa, będzie rozprowadzała wodę po budynku poprzez projektowane, nowe przyłącze i zestaw wodomierzowy usytuowany w pomieszczeniu ratownika, na szczycie budynku. Instalacja zostanie podzielona na mniejsze sekcje, zgodne z projektowaną funkcją pozwalające na ich niezależne odcinanie. Woda ciepła będzie rozprowadzana równolegle do zimnej, mając swój
początek w dwóch piecach gazowych.
• instalacja kanalizacji sanitarnej, będzie odbierała ścieki poprzez projektowane przyłącze i bę-dzie je przekazywała do istniejącej w pobliżu sieci miejskiej,
• instalacja kanalizacji deszczowej , będzie odbierała wodę z dachów rynnami i rurami spusto-wymi i wyrzucała na pobliskie tereny zielone,
• instalacja co zostanie zbudowana jako wodna, zasilana z dwóch kotłów gazowego pracują-cych niezależnie. Dla ogrzania pomieszczeń zostanie zrealizowana instalacja co wraz z grzejni-kami montowanymi na ścianach. Dla pomieszczenia wielofunkcyjnego oraz dla zespołu szat-niowego zostanie zrealizowane ogrzewanie z wykorzystaniem nagrzewnic zasilanych instalacja co z projektowanych piecy gazowych. Instalacja co będzie gwarantowała całoroczne ogrzewa-nie pomieszczeń wspólnych części środkowej oraz ogrzewanie dyżurne w okresie zimy w
pomieszczeniach części sportowej i basenowej,
• instalacja wentylacji będzie mieszana. Dla sali wielofunkcyjnej będzie to płynnie regulowana
wentylacja mechaniczna, nawiewno-wywiewna z nawiewem wyposażonym w nagrzewnicę oraz z wywiewem wyposażonym w wentylator wyciągowy – usytuowanych po przeciwnych stro-nach sali. Dla pomieszczeń szatniowych będzie to nawiew z nagrzewnicą usytuowaną w szatni oraz wywiew z wentylatorem wyciągowym usytuowanym w pomieszczeniu umywalni. z czerp-niami na ścianach budynku i wyrzutniami na dachu. Dla pozostałych pomieszczeń będzie to nawiew albo poprzez okienne nawiewniki albo poprzez elementy napowietrzające w ścianach zewnętrznych oraz wywiew przez murowane kominy, wzbogacone wentylatorkami uruchamia-nymi automatycznie.
• instalacja gazowa będzie doprowadzała gaz nową instalacją wewnętrzną od istniejącego kur-ka głównego z gazomierzem do dwóch zaworów odcinających usytuowanych na ścianach ze-wnętrznych budynku, a następnie do dwóch gazowych piecy co.,
• instalacja elektryczna będzie zasilana z istniejącego w pobliżu złącza energetycznego, nowym kablem zasilającym zakończonym w rozdzielni głównej budynku. Z tej rozdzielni energia zosta-nie rozesłana do różnych funkcjonalnie części budynku wyposażonych w niezależne tablice roz-dzielcze.
Z tych dedykowanych rozdzielni energia zostanie rozprowadzona do obwodów oświetlenio-wych i gniazdek.
• sieć wodociągowa zaopatrująca w wodę na cele bytowo-gospodarcze oraz pożarowe budynku Gminnego Centrum Kultury Informacji i Rekreacji
Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, przedmiary robót, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (dalej STWiOR które stanowią załączniki do SWZ.
1) Tam, gdzie w SWZ lub innych dokumentach zamówienia w tym dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzu-je produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm europejskich, ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odni-sień, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy zao-ferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod wa-runkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w do-kumentacji oraz będą zgodne pod względem:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składo-wych),
b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja),
e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
f) standardów emisyjnych,
oraz pod warunkiem udowodnienia przez wykonawcę zgodnie z art. 101 ust. 5 lub 6 ustawy Pzp.

2) W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych, w rozumieniu art. 95 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp., Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub lub innych dokumen-tów potwierdzających, że oferta/rozwiązanie równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie
opisanym w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złoże-nia/uzupełnienia).

3) W przypadku wymagania w dokumentacji projektowej i STWiORB etykiet lub certyfikatów, Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety oraz cer-tyfikaty wydane przez równoważne jednostki oceniające zgodność.

4) Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub Polską Normą w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej europejskie.

5) Ilekroć w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, dokumentacji projektowej mowa jest o polskich normach, należy przez to rozumieć polskie normy przenoszące normy eu-ropejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp.

Przedmiot zamówienia będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp. Przedmiot zamówienia nie wprowadza barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Art. 255 pkt 3 ustawy Pzp

Następna oferta z najniższą ceną złożona przez AMB Budownictwo Krzysztof Prokop, Kozia Wieś 11, 92-105 Krasnocin opiewa na kwotę: 3 959 579,10 z zł.
Zaoferowana cena przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie zamawiający nie dysponuje środkami by móc zwiększyć przyjętą i usta-loną w budżecie kwotę, tym samym działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp stanowi, iż Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeśli cena lub koszt najkorzystniej-szej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3391111,11 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5110300,00 PLN

2022-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane