Budowa oznakowanego przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2991S - ulicy Łabędzkiej w Kozłowie
Gmina Sośnicowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00240597
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00240597/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-06 09:54
- Lokalizacja
- Sośnicowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-429f2238-f147-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 9691422687
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00240597 z dnia 2022-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oznakowanego przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2991S - ulicy Łabędzkiej w Kozłowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sośnicowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257788
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 19
1.5.2.) Miejscowość: Sośnicowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-153
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@sosnicowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://sosnicowice.i-gmina.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/sosnicowice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa oznakowanego przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2991S - ulicy Łabędzkiej w Kozłowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-429f2238-f147-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00240597
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00052599/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Budowa oznakowanego przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2991S - ulicy Łabędzkiej w Kozłowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00216327/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-10/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, objętych zadaniem inwestycyjnym pn.: "Budowa oznakowanego przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2991S - ulicy Łabędzkiej w Kozłowie" wraz z wszelkimi formalnościami związanymi ze skutecznym zgłoszeniem zakończenia robót w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego i uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie. Roboty budowlane objętym przedmiotowym zadaniem polegają na wykonaniu przejścia dla pieszych w formie przejścia zwykłego oznakowanego, z wykonaniem chodnika i dojścia do przejścia (istniejący po stronie zachodniej chodnik był oddzielony od jezdni drogi pasem zieleni) z jezdnią drogi powiatowej ograniczoną krawężnikami t.j.: krawężnikiem najazdowym o wysokości w świetle 2cm na szerokości przejścia, a na pozostałej o wysokości 12cm (z wykonaniem odcinka przejściowego o zmiennej wysokości na długości 1m) z krawężników przejściowych dostępnych na rynku. W obrębie przejścia dla pieszych, na połączeniu istniejącego chodnika z jezdnią, należy wykonać „rampę” o szerokości nie mniejszej niż 0,9 m i pochyleniu nie większym niż 2%. Zapewniającą bezpieczne dojście do przejścia W celu wykonania rampy i dojścia do przejścia przewidziano regulację wysokościową nawierzchni istniejącego chodnika z wykonaniem fragmentów nowej nawierzchni, zgodnie z planem sytuacyjnym po stronie zachodniej oraz wykonanie nowego chodnika po stronie wschodniej, gdzie obecnie chodnika brak. W obszarze przejścia przewiduje się wykonanie pasa z kostki integracyjnej z wypustkami o szerokości 0,4m na długości przejścia.
2. W związku z ww. projektem branży drogowej zaprojektowano zmianę docelowej organizacji ruchu na drodze publicznej poprzez
• Wprowadzenie oznakowania poziomego i pionowego przejścia dla pieszych z uwagi na ruch pieszy i jego przewidywane zwiększenie.
• Nie przewiduje się korekt geometrii układu drogowego, poza wykonaniem przedrukowania chodnika istniejącego wraz z wykonaniem dojścia do przejścia oraz nowego chodnika po przeciwległej stronie drogi powiatowej.
• W zakresie oznakowania poziomego przewiduje się:
- likwidację malowania linią P4- w obszarze wyznaczonego przejścia gdzie będzie ono zastąpione malowaniem P10
- wykonanie malowania linią P-14
• W zakresie oznakowania pionowego przewiduje się ustawienie znaków D6.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu został zawarty w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ.
Jako przedmiot zamówienia należy rozumieć wszystkie niezbędne prace, konieczne do wykonania zadania. Przedmiar robót stanowi jedynie element pomocniczy przy sporządzaniu oferty, jakiekolwiek pominięcia pozycji, niedoszacowania oraz braki nie mogą stanowić podstawy do zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy. Podstawą do wyceny prac objętych zamówieniem jest dokumentacja projektowa i STWiOR.
Jeżeli w dokumentacji stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ użyte są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę - Zamawiający dopuszcza składanie ofert z rozwiązaniami równoważnymi, o ile zapewnią one zgodność realizacji przedmiotu zamówienia z dokumentacją stanowiącą załącznik nr 7 do SWZ. Wszelkie wskazane w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych i przedmiarze znaki handlowe, towarowe, nazwy modeli, numery katalogowe należy rozumieć, jako przykładowe i służą one jedynie do określenia cech technicznych i jakościowych materiałów, a nie są wskazaniem producenta - rozpatrywać je należy łącznie ze słowem „równoważny”. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, iż oferowane urządzenia, materiały budowlane, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania Zamawiającego. Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.
Przedmiot umowy wykonany zostanie z materiałów dostarczonych przez Wykonawcę. Materiały powinny odpowiadać wymaganiom określonym przepisami o wyrobach budowlanych oraz wymaganiom określonym w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
Wszelkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca, w szczególności Wykonawca na własny koszt i ryzyko dokonuje zakupu materiałów, usług oraz ponosi koszty opłat administracyjnych, jak również opłaca pracowników zatrudnionych przy realizacji przedmiotu zamówienia. Jeżeli w związku z realizacją prac stanowiących przedmiot zamówienia powstanie obowiązek uiszczenia jakiejkolwiek należności: podatkowej, administracyjnej lub skarbowej, Wykonawca zobowiązuje się uiścić ją w terminie określonym w obowiązujących przepisach prawa. Z tego tytułu nie przysługuje Wykonawcy żadne roszczenie od Zamawiającego.
W zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 Pzp w ramach zadania zostaną wykonane prace uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych.
Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji projektowej, ustaleń SWZ, obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną oraz zapewni pełną obsługę geodezyjną oraz minimum 36 miesięczny okres gwarancji, licząc od daty wskazanej w protokole odbioru końcowego.
Wykonawca może zaproponować dłuższy okres, maksymalnie przedłużając okres minimalny o dodatkowe 24 miesiące, co będzie uwzględnione podczas oceny i badania ofert na zasadach określonych w rozdziale „Opis kryteriów oceny ofert, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert” (rozdział 18 SWZ). Wykonawca składając ofertę akceptuje oświadczenie gwarancyjne stanowiące załącznik do umowy (załącznik nr 5 do SWZ), w którym określono zakres gwarancji i uprawnienia Zamawiającego oraz obowiązki gwaranta.
Wymagany termin rękojmi: min. 36 miesięcy max. 60 miesięcy, licząc od dnia końcowego odbioru robót, przy czym termin rękojmi będzie równy terminowi gwarancji.
UWAGA:
Udzielając gwarancji wykonawca zapewnia bezpłatne czynności przeglądów gwarancyjnych w okresie udzielonej gwarancji na cały przedmiot zamówienia, więc powinien te koszty uwzględnić w wynagrodzeniu. Przeglądy będą odbywały się minimum raz w roku, chyba, że gwarancja producenta danego materiału lub urządzenia wymaga częstszych przeglądów gwarancyjnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający, Gmina Sośnicowice informuje, że przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp, zgodnie z którym „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty”.| 2022-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |