Budowa drogi gminnej w miejscowości Biskupice- gmina Olsztyn do granic miejscowości Choroń - gmina Poraj
Miasto i Gmina Olsztyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00243276
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00243276/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-07 10:25
- Lokalizacja
- Olsztyn, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7d77e8fb-ebde-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 9492190518
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00243276 z dnia 2022-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej w miejscowości Biskupice- gmina Olsztyn do granic miejscowości Choroń - gmina Poraj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Olsztyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398132
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-256
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 343285076
1.5.8.) Numer faksu: 343285057
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@olsztyn-jurajski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.olsztyn-jurajski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7d77e8fb-ebde-11ec-9a86-f6f4c648a0561.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi gminnej w miejscowości Biskupice- gmina Olsztyn do granic miejscowości Choroń - gmina Poraj2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7d77e8fb-ebde-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00243276
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00000511/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Budowa drogi gminnej w miejscowości Biskupice - gmina Olsztyn do granic miejscowości Choroń - gmina Poraj
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00211811/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.14.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa drogi gminnej w miejscowości Biskupice - gmina Olsztyn do granic miejscowości Choroń - gmina Poraj
2.Rzeczowa realizacja zadania w formule zaprojektuj i wybuduj w tym:
a) wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej drogi wraz z infrastrukturą techniczną
b) uzyskanie decyzji administracyjnej pozwolenia na realizacje inwestycji drogowej/decyzji pozwolenia na budowę/ pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych od organu administracji architektoniczno-budowlanej bądź uzyskanie zaświadczenia o przyjęciu zgłoszenia, umożliwiające rozpoczęcie robót budowlanych,
c)sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych
d) wykonanie robót budowlanych
3. Zadanie współfinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
4. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej w następującym zakresie:
Parametry techniczne drogi:
- funkcja w sieci drogowej- gminna
-długość odcinka wg PFU około 1,665 km,
-przyjęta klasa – dr. lokalna „L” a dla DP 1065S – droga zbiorcza „Z”
-kategoria ruchu KR2 a dla DP nr 1065S KR3
-szerokość jezdni 6,00 m,
-skrzyżowanie z DP 1065S skanalizowane typu „rondo” o średnicy zewnętrznej min 45 m, szerokość jezdni 5,50 m, i szer. pierścienia min 2,0 m, (wymagany podział 5 działek - nr działki do podziału 320/14, 2738, 2737, 2733, 23/1)
-jezdnia asfaltobetonowa, spadek daszkowy dwustronny w wys. 2%, na łukach jednostronny,
-jednostronna dwukierunkowa ścieżka rowerowa przyległa do jezdni szer. 2,65 m (w tym 0,15 m krawężnik), na rondzie oddzielona od jezdni pasem zieleni – szerokości 2,0 m
- pobocze utwardzone kruszywem – szer. 0,75 m
-odwodnienie rowem przydrożnym chłonno-odparowującym
-w rejonie skrzyżowania z droga gminna 2 KD-DG 0839035 wykonanie na utwardzonym kostką placu Miejsce Odpoczynku Rowerzystów MOR z następującym wyposażeniem:
• wiata chroniąca przed deszczem
• wewnątrz stół i ławki
• stojak dla rowerów
• kosz na śmieci
• stojak z mapami turystycznymi
• wc
• oświetlenie – latarnia solarna
4.1. Zakres i forma dokumentacji projektowej, którą Wykonawca winien wykonać i przekazać Zamawiającemu zgodnie z opisem SWZ oraz PFU
4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych zgodnie z opisem SWZ oraz PFU
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Programie Funkcjonalno-Użytkowym oraz w projektowanych postanowieniach umownych - załącznik nr 12 do SWZ
6. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla Gminy Olsztyn.
7. Uwaga: zaleca się dokonanie wizji lokalnej w terenie celem zdobycia wszelkich danych i informacji niezbędnych do należytego wykonania zamówienia i prawidłowego obliczenia ceny oferty.
8. Równoważność. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy p.z.p. w sytuacji, gdyby w dokumentacji programie funkcjonalno-użytkowym, a więc w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy p.z.p., a takim określeniom nie towarzyszy wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
9. Zgodnie z art. 101 ust. 5 p.z.p. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy p.z.p., że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
10. Gwarancja: Wykonawca udzieli na wykonane roboty budowlane i zamontowane urządzenia co najmniej 36 miesięcy gwarancji i rękojmi, natomiast na materiały – zgodnie z gwarancją ich producenta, liczonej
w obydwu przypadkach począwszy od daty podpisania protokołu odbioru końcowego bez usterek i wad. Maksymalny termin gwarancji i rękojmi – 60 miesięcy.11.Wszystkie roboty budowlane związane z realizacją zamówienia Wykonawca jest zobowiązany prowadzić zgodnie z Polskimi Normami, Europejskimi Normami, przepisami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz ze sztuką budowlaną.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45233140-2 - Roboty drogowe
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 p.z.p Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W niniejszym postępowaniu złożono dwie oferty: HUCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K z zaoferowaną ceną brutto 7 636 145,27 zł oraz P.U.H DOMAX Arkadiusz Mika z zaoferowaną ceną brutto 6 701 040,00 zł. Przekracza to możliwości finansowe Zamawiającego, który na sfinansowanie zamówienia przeznaczył 5 000 000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do kwoty oferty najkorzystniejszej. W związku z powyższym Zamawiający na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy p. z. p. unieważnia postępowanie.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
| 2022-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |