"Przebudowa drogi gminnej Biestrzykowice Dąbrowa"

Gmina Świerczów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00243537
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00243537/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-07 11:27
Lokalizacja
Świerczów, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f10fd384-cc57-11ec-aa46-6a814e8de928
Identyfikator
7521359210
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRekultywacja glebyWycinanie i napełnianieRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

ADAMIETZ SPÓŁKA AKCYJNAStrzelce Opolskie, PL · lot 0
2 397 986,66 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00243537 z dnia 2022-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Przebudowa drogi gminnej Biestrzykowice Dąbrowa"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świerczów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412757

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Brzeska

1.5.2.) Miejscowość: Świerczów

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-112

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 774196170

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug_rolnictwo@swierczow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swierczow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Przebudowa drogi gminnej Biestrzykowice Dąbrowa"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f10fd384-cc57-11ec-aa46-6a814e8de928

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00243537

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00012159/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa drogi Biestrzykowice - Dąbrowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00145966/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIM.271.03.2022.MH

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem opracowania jest przebudowa drogi gminnej relacji Biestrzykowice Dąbrowa. Przebudowywana droga gminna o nawierzchni asfaltowej zlokalizowana na działkach 60, 83, 85. Droga włącza się do drogi gminnej działki nr 116 (Dąbrowa) oraz dz. nr 60 (Biestrzykowice). Realizacja inwestycji w ramach istniejącego pasa drogowego.

Istniejące parametry techniczne:
klasa techniczna D
kategoria ruchu KR1
szerokość jezdni ok. 3.0 ÷ 4,0m
pobocza brak
odwodnienie lewo lub prawostronne, rowy w średnim stanie technicznym(wymagają odmulenia)
Odwodnienie nawierzchni jezdni odbywa się poprzez powierzchniowy spływ wód opadowych do rowów przydrożnych lub na przylegający do drogi teren.

Projektowany zakres remontu drogi:
Podstawową funkcją drogi jest komunikacja między miejscowościami Biestrzykowice Dąbrowa oraz dojazd do użytków rolnych.
Włączenia do drogi gminnej w miejscowości Dąbrowa oznaczono km. 0+0,00.
Obszar oddziaływania projektowanej inwestycji mieści się w całości w granicach terenu objętego wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę zgodnie ze wskazaną w części rysunkowej projektowaną granicą pasa drogowego.

Roboty rozbiórkowe:
- rozbiórka istniejącego przepustu km 2+889,02
- frezowanie nawierzchni istniejącej drogi

Zakłada się poniższe parametry techniczne:
klasa techniczna D
prędkość projektowa Vp = 30 km/h
szerokość jezdni 4,00 - 5,00m(mijanki)
pobocza 0.5 m (utwardzone)
poch. poprzeczne jezdni jednostronne i dwustronne 2%
poch. poboczy 6%
kategoria ruchu KR1
odwodnienie powierzchniowe do przydrożnych rowów
Zestawienie powierzchni poszczególnych części i bilans zagospodarowania terenu
1. Powierzchnia działek:
1.1 dz. nr 83 20 950 m2
1.2 dz. nr 85 1 013 m2
1.3. dz. nr 60 17 621 m2
2. Obiekt projektowany:
2.1. Długość projektowanej drogi 2916,64m
2.2. Powierzchnia projektowanych poboczy 2585,14m2
2.3. Powierzchnia mijanek 217,47m2
2.4. Powierzchnia jezdni 11655,54m2
2.5. Całkowita pow. drogi 14458,15 m2
2.6. Powierzchnia poszerzeń istniejącej jezdni 2549,77m2

Przyjmując natężenie ruchu KR1 zaprojektowano konstrukcję jezdni:
warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S 4,0 cm
warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16P / istn. nawierzchnia drogi 6,0 cm
podbudowa z kruszywa łamanego 4/63 stabilizowanego mechanicznie 20 cm
warstwa odsączająca piasku 10 cm
Uwaga! Istniejącą nawierzchnię bitumiczną poddać frezowaniu i wykonać nakładkę gr. 4cm AC11S i 6cm AC16P
Zjazdy na posesje(nie są objęte wnioskiem)
Nawierzchnia na zjazdach do posesji:
warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S 4,0 cm
warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16P / istn. nawierzchnia drogi 6,0 cm
podbudowa z kruszywa łamanego 4/63 stabilizowanego mechanicznie 20 cm
warstwa odsączająca piasku 10 cm
Zaprojektowano zjazdy indywidualne na posesje o szer. jezdni 3m i skosach 1:1,5.
Rowy i odwodnienie
W km 2+889,02 zgodnie z rysunkiem zagospodarowania zaprojektowano przebudowę istniejącego przepustu drogowego. Zaprojektowano rurę typu WIPRO C40/50 dn400 o dł. ok. 10m. Po każdej stronie zjazdu ścianki czołowe przepustu fi400.
Z racji braku miejsca na lokalizację pasa drogowego istniejący rów przy skrzyżowaniu km 0+545,85 będzie wzmocniony korytkami betonowymi krakowskimi. Pozostała część istniejących rowów i przepustów będzie odmulona i pozostanie w stanie niezmienionym.
Sposób i warunki korzystania z obiektu.
Głównym zadaniem inwestycji jest polepszenie komunikacji relacji Biestrzykowice Dąbrowa. Transport rolniczy na istniejącej szerokości drogi znacznie utrudnia bezpieczne poruszanie się.
Budowa pasywnej infrastruktury szerokopasmowej - kanałów technologicznych
W miejscu objętym planowaną przebudową drogi brak jest infrastruktury w postaci kanału technologicznego wynikającego z ustawy o drogach. W ramach przebudowy drogi należy wybudować kanał technologiczny uliczny (KTu i KTp), który zaprojektowany został w poboczu projektowanej drogi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112300-8 - Rekultywacja gleby

45112600-1 - Wycinanie i napełnianie

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2397986,66 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2964919,67 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2397986,66 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ADAMIETZ Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7561836633

7.3.3) Ulica: Braci Prankel 1

7.3.4) Miejscowość: Strzelce Opolskie

7.3.5) Kod pocztowy: 47-100

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Podbudowy, nawierzchnie, przepusty, oznakowanie, kanał technologiczny
PD TRAKT Sp. z o.o. Sp. K.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2397986,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2022-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane