ZAGOSPODAROWANIE CENTRUM STRACHÓWKI PRZEZ WYKOŃCZENIE ZABYTKOWEGO BUDYNKU PRZEZNACZONEGO NA CELE SPOŁECZNO-REHABILITACYJNE I UTWORZENIE PLACU WIEJSKIEGO

GMINA STRACHÓWKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00243616
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00243616/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-07 11:42
Lokalizacja
Strachówka, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-302fc79c-bfc6-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
1251333679
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie różnych nawierzchniWyposażenie parków i placów zabawRoboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ściekówWymiana nawierzchni drogowejRoboty instalacyjne elektryczneInne instalacje elektryczneUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenuUsługi wycinania drzewUsługi pielęgnacji drzew

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00243616 z dnia 2022-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
ZAGOSPODAROWANIE CENTRUM STRACHÓWKI PRZEZ WYKOŃCZENIE ZABYTKOWEGO BUDYNKU PRZEZNACZONEGO NA CELE SPOŁECZNO-REHABILITACYJNE I UTWORZENIE PLACU WIEJSKIEGO

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STRACHÓWKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582724

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Cypriana Kamila Norwida 6

1.5.2.) Miejscowość: Strachówka

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-282

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.) Numer telefonu: 257562828

1.5.8.) Numer faksu: 257562829

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@strachowka.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.strachowka.4bip.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://strachowka.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZAGOSPODAROWANIE CENTRUM STRACHÓWKI PRZEZ WYKOŃCZENIE ZABYTKOWEGO BUDYNKU PRZEZNACZONEGO NA CELE SPOŁECZNO-REHABILITACYJNE I UTWORZENIE PLACU WIEJSKIEGO

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-302fc79c-bfc6-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00243616

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00005617/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Zagospodarowanie centrum Strachówki przez wykończenie zabytkowego budynku przeznaczonego na cele społeczno-rehabilitacyjne i utworzenie placu wiejskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi: ZAGOSPODAROWANIE CENTRUM STRACHÓWKI PRZEZ WYKOŃCZENIE ZABYTKOWEGO BUDYNKU PRZEZNACZONEGO NA CELE SPOŁECZNO-REHABILITACYJNE I UTWORZENIE PLACU WIEJSKIEGO



Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:

Zakres zamówienia przewiduje:

Zadanie 1
Roboty wykończeniowe budynku owczarni wraz z zagospodarowaniem terenu

Przedmiotem inwestycji są roboty budowlane związane z wykończeniem odbudowanego, zabytkowego budynku wraz z jego adaptacją na cele społeczne, gospodarcze i rehabilitacyjne. Odbudowany zabytek jest budynkiem parterowym z użytkowym poddaszem.
Zakres robót przewiduje:
1. Wykonanie wewnętrznej instalacji elektrycznej,
2. Wykonanie wewnętrznej instalacji wod.-kan. wraz z przyłączem wodociągowym i kanalizacyjnym,
3. Wykonanie instalacji gazowej (wraz z przyłączem gazowym) i kotłowni z kotłem gazowym i pompą ciepła, całość wraz z instalacją centralnego ogrzewania,
4. Wykonanie instalacji wentylacji i klimatyzacji,
5. Wewnętrzne roboty wykończeniowe wraz z wewnętrzną stolarką drzwiową,
6. Dostawa i montaż windy wewnętrznej,
7. Wykonanie podjazdów dla niepełnosprawnych i schodów zewnętrznych,
8. Zagospodarowanie terenu polegające na wykonaniu dróg dojazdowych, miejsc parkingowych, chodników i placów z kostki betonowej,
9. Wykonanie elementów małej architektury: latarni oświetlenia zewnętrznego, koszy na śmieci, ławek, stojaków na rowery,

KOD CPV:

45233200-1 Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45215000-7 Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej






Zadanie 2
Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z budową placu wiejskiego w centrum Strachówki

Zakres robót przewiduje:
1. Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, w tym:
1) uzyskanie decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego,
2) wykonanie inwentaryzacji stanu istniejącego, mającego wpływ na zaprojektowanie i realizację zadania,
3) wykonanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę w zakresie i formie zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ilości egzemplarzy umożliwiającej uzyskanie stosownych decyzji administracyjnych oraz prowadzenie i nadzorowanie inwestycji,
4) wykonanie przedmiarów robót,
5) wykonanie i uzgodnienie projektów stałej i czasowej organizacji ruchu,

2. Roboty rozbiórkowe istniejącego parkingu,
3. Budowę parkingu dla samochodów osobowych o nawierzchni z kostki betonowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną,
4. Zasypanie istniejącego stawu,
5. Wykonanie ścieżek pieszych o nawierzchni z kruszywa mineralnego,
6. Dostawę i montaż elementów małej architektury,
7. Dostawę i montaż budynku toalety,
8. Montaż oświetlenia zewnętrznego typu latarnie,
9. Zagospodarowanie terenu zielenią,
45111200-0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232440-8 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45000000-7 Roboty budowlane
45233223-8 Wymiana nawierzchni drogowej
43325000-7 Wyposażenie parków i placów zabaw
45112710-5 Roboty w zakresie kształtowania terenu
77211400-6 Usługi wycinania drzew
77211500-7 Usługi pielęgnacji drzew
45111240-2 Roboty w zakresie odwodnienia gruntu
71400000-2 Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
45317000-2 Inne instalacje elektryczne



Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączone do SWZ:
dla zadania 1: dokumentacja projektowa, przedmiary robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
dla zadania 2: Program Funkcjonalno-Użytkowy.

Gwarancja i rękojmia:
Wymagany okres gwarancji na wykonany przedmiot umowy –36 miesięcy.
Wymagany okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy –36 miesięcy.

Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty zgodnie z art. 255 pkt 3.

Uzasadnienie faktyczne

W przedmiotowym postępowaniu oferty zostały złożone przez następujących Wykonawców:.

1. Agbud Group Piotr Skłodowski spółka komandytowa, Karpin Aleja Lipowa 35, 05-252, Dąbrówka
cena ofert brutto: 7 300 939,45 zł, okres gwarancji jakości 60 miesięcy

2. Usługi Remontowo-Budowlane Jarosław Grzankowski, Chopina 3, 06-200, Maków Mazowiecki
cena oferty brutto: 8 833 546,53 zł, okres gwarancji jakości 60 miesięcy


Zgodnie z informacją podaną przez zamawiającego na stronie prowadzonego postępowania tj. https://strachowka.ezamawiajacy.pl kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia wynosi 4 500 000,00 zł brutto.
W związku z powyższym zamawiający po przeanalizowaniu możliwości finansowych stwierdza, iż w chwili obecnej nie jest w stanie zwiększyć kwoty wstępnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, zgodnie z przepisem art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, dlatego unieważnia przedmiotowe postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7300939,45 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8833546,53 PLN

2022-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane