Budowa boiska ze sztuczną murawą w Nowym Sączu (Zawada)
Miasto Nowy Sącz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00244592
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00244592/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-07 14:56
- Lokalizacja
- Nowy Sącz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3b944462-ba5d-11ec-97c7-b646b0ba23df
- Identyfikator
- 7343507021
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00244592 z dnia 2022-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa boiska ze sztuczną murawą w Nowym Sączu (Zawada)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Nowy Sącz
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miasta Nowego Sącza
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893167
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Sącz
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@nowysacz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowysacz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.malopolska.pl/mosirns,m,312598,ogloszenia-o-przetargach.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa boiska ze sztuczną murawą w Nowym Sączu (Zawada)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3b944462-ba5d-11ec-97c7-b646b0ba23df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00244592
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00037444/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Budowa boiska ze sztuczną murawą w Nowym Sączu (Zawada)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00121580/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MOSIR/2/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pod nazwą Budowa boiska ze sztuczną murawą w Nowym Sączu (Zawada).
Inwestycja obejmuje budowę nowego boiska sportowego ze sztuczną murawą o wymiarach całkowitych 65 m x 105 m wraz z towarzyszącymi urządzeniami budowlanymi oraz rozbiórką budynku gospodarczego na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w dzielnicy Zawada. Zaplanowano: boisko z nawierzchnią syntetyczną, nawierzchnię utwardzoną wzdłuż boiska, trybuny, zaplecze socjalno-szatniowe, modernizację oświetlenia, piłkochwyty zabramkowe, bramki, ławki rezerwowych, ławkę dla noszowych.
II. Teren objęty zakresem inwestycji zlokalizowany jest na fragm. dz. Nr 622/8, 563/7, 563/8, dz. nr 563/41 w obrębie 116 w Nowym Sączu.
Uwaga! Zamawiający zastrzega iż zakres opracowania zagospodarowania terenu automatycznie się rozszerza o przyległe nieruchomości, które z racji dostępności mediów, będą podlegały opracowaniu dokumentacji projektowej i uzgodnieniach (np. zjazdy, przyłącza sieci itp.).
III. W obowiązkach Wykonawcy, w ramach zamówienia, będzie wykonanie: koncepcji, kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej zgodnie z przyjętymi przez Zamawiającego założeniami i obowiązującymi przepisami, wraz z uzyskaniem na rzecz Zamawiającego wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii, certyfikatów, stosownych decyzji i/lub skutecznych zgłoszeń w tym od organów administracji architektoniczno-budowlanej na prowadzenie robót budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami, a następnie przeprowadzenie rozbiórek istniejących budowli/ obiektów i istniejącej infrastruktury, realizację obiektu boiska wraz z jego wyposażeniem, infrastruktura techniczna (w tym m.in: przyłącza, instalacje, sieci) i zagospodarowaniem terenów i otoczenia obiektu. Całość prac należy zrealizować zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową i uzyskanymi przez Wykonawcę wszelkimi decyzjami (wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie).
IV. UWAGA! Szczegółowy przedmiot zamówienia, który powinien być podstawą złożenia oferty określony jest w:
1) załączniku nr 1 do specyfikacji – Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) oraz
2) załączniku nr 2 do specyfikacji – Wzorze umowy
-które winny być łącznie rozpatrywane.
V. Zamawiający wymaga, by Wykonawca udzielił min. 3-letniej rękojmi oraz min. 3-letniej gwarancji jakości na warunkach określonych w § 18 wzoru umowy (okres ten może ulec wydłużeniu w ramach kryterium oceny ofert - zgodnie ze złożoną ofertą) oraz min. 2-letniej rękojmi oraz min. 2-letniej gwarancji jakości na warunkach określonych w § 19 wzoru umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45212224-2 - Roboty budowlane związane ze stadionami
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1. Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podst. art. 255 pkt 3 ustawy, jako że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ponadto Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.2. Należy zaznaczyć, iż norma art. 255 pkt 3 ustawy nakłada na Zamawiającego obowiązek unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, gdy cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wykładnia językowa powyższego przepisu wskazuje, iż każdorazowo w przypadku zaistnienia sytuacji objętej hipotezą, w której cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający jest zobligowany unieważnić prowadzone postępowanie – chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Powyższe należy interpretować jako uprawnienie Zamawiającego, zatem decyzja o możliwości zwiększenia środków finansowych na dany cel jest oparta na swobodnym uznaniu Zamawiającego.
3. Zgodnie z wymogami wynikającymi z art. 222 ust. 4 ustawy, Zamawiający przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na realizację zamówienia, która w przedmiotowej sprawie wynosiła 5 000 000,00 zł brutto.
4. W postępowaniu złożono następujące oferty:
a) oferta nr 1 złożona przez Wykonawcę TORAKOL sp. z o.o., ul. Słoneczna 24A, 88-200 Radziejów – cena złożonej oferty 12 149 560,67 zł brutto.
b) oferta nr 2 złożona przez Wykonawcę Andrzeja Grygla, prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą: GRAND Andrzej Grygiel, Korzenna 91, 33-322 Korzenna – cena złożonej oferty 13 212 481,65 zł brutto - oferta została odrzucona.
c) oferta nr 3 złożona przez Wykonawcę GRUPA BLACKBIRD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, ul. Wiśniowieckiego 116, 33-300 Nowy Sącz – cena złożonej oferty 6 863 400,00 zł brutto - oferta została odrzucona.
d) oferta nr 4 złożona przez Wykonawcę Lucynę Matyja, prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą: Lucyna Matyja „BUD – MAT”, ul. Kraszewskiego 188, 33-380 Krynica Zdrój – cena złożonej oferty 12 300 000,00 zł brutto - oferta została odrzucona.
5. Biorąc pod uwagę powyższe należy stwierdzić, iż najtańszą spośród złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu, jest oferta nr 1 opiewająca na kwotę 12 149 560,67 zł brutto, która przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.
Jak już wskazano, art. 255 pkt 3 ustawy nakłada na Zamawiającego obowiązek unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, gdy cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Należy podkreślić, iż w sytuacji gdy w postępowaniu pozostaną oferty, przekraczające kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty, wówczas przeprowadzenie standardowej i kompletnej oceny i badania ofert jest bezpodstawne. Zamawiający ma wówczas obowiązek ustalić jedynie, która ze złożonych ofert jest ofertą z najniższą ceną – co nastąpiło w niniejszej sprawie.
| 2022-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |