Świadczenie usługi ochrony osób i mienia w MWL
Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00682049
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00682049/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-31 14:09
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bb8f0d00-e595-4c97-a28f-206747c376ca
- Identyfikator
- 7121933378
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00682049 z dnia 2024-12-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia w MWL
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000277173
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Warszawska 96
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-824
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: skansen@skansen.lublin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.skansen.lublin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://skansen-lublin.ezamawiajacy.pl/pn/skansen-lublin/demand/184960/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia w MWL2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb8f0d00-e595-4c97-a28f-206747c376ca
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00682049
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00226544/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Świadczenie usługi ochrony osób i mienia MWL
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00615924
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DA.232-9/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem postępowania jest świadczenie usługi ochrony osób i mienia dla Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, al. Warszawska 96, 20 - 824 Lublin.
2. Usługa ochrony osób i mienia będzie świadczona w sposób ciągły, tj. całodobowo, we wszystkie dni tygodnia (w tym w dni ustawowo wolne od pracy) i będzie obejmowała:
1) stałą, bezpośrednią ochronę fizyczną całego mienia Zamawiającego, opisanego w Załączniku nr 7 do SWZ, a także ochronę fizyczną osób zatrudnionych u Zamawiającego oraz osób zwiedzających Muzeum Wsi Lubelskiej;
2) całodobowe monitorowanie istniejących elektronicznych systemów zabezpieczeń funkcjonujących w ramach zintegrowanego systemu monitoringu obiektów położonych na terenie Zamawiającego, obejmującego SSP, SSWiN, CCTV i SKD;
3) niezwłoczne informowanie personelu Zamawiającego oraz odpowiednich służb o sytuacjach zwiększających ryzyko powstawania szkody w mieniu podlegającym ochronie.
3. Szacunkowy wolumen świadczenia usług ochrony (podstawowej) w okresie trwania zamówienia wynosi: 24 miesiące, rozumiana jako wykonywanie usługi przez Wykonawcę z udziałem co najmniej 2 pracowników jednocześnie (bądź większej liczby pracowników), zgodnie z wymaganiami Planu ochrony. Wykonawca zobowiązuję się wystawić Grupy Interwencyjne w ramach wsparcia ochrony obiektu podczas interwencji.
4. Obowiązkiem Wykonawcy będzie także sprawowanie dodatkowej (doraźnej) bezpośredniej ochrony fizycznej w czasie odbywających się na terenie Zamawiającego wystaw czasowych, spotkań oraz imprez okolicznościowych (tj. wystawianie posterunków doraźnych, o których mowa w wyciągu z Planu ochrony stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ). Liczba pracowników sprawujących dodatkową ochronę oraz czas trwania dodatkowej ochrony będą uzależnione od faktycznych potrzeb Zamawiającego. Szacunkowa ilość roboczogodzin świadczenia usług dodatkowej ochrony w okresie trwania zamówienia wynosi: 1400 rbh rozumianych jako wykonywanie usługo ochrony przez 1 pracownika ochrony (Prawo opcji – Zamawiający ma prawo zwiększyć o powyższy wolumen zakres zamówienia, przy niezmiennej cenie jednostkowej, poprzez jednostronne oświadczenie woli Zamawiającego).
5. Ochrona bieżąca, podstawowa (stała) wykonywana będzie całodobowo przez co najmniej 2 pracowników jednocześnie, z uwzględnieniem ochrony dodatkowej (w ramach prawa opcji), o której mowa w pkt 4 niniejszego Rozdziału.
6. W ramach ochrony podstawowej (stałej/bieżącej) Wykonawca zapewni przeprowadzenie przez jego personel obchodów terenu w liczbie co najmniej:
1) REJON I – 5 obchodów w ciągu jednej zmiany (12-godzinnej) – obszar ok. 104 060 m2,
2) REJON II – 3 obchody w ciągu jednej zmiany (12-godzinnej) – obszar ok. 128 940 m2.
7. W przypadku zaoferowania większej liczby obchodów w ramach ochrony podstawowej niż minimum 8 obchodów łącznie, liczba pracowników ochrony świadczących usługę ochrony może odpowiednio się zwiększyć. Wykonawca zobowiązany jest dostosować liczbę personelu świadczącą usługę ochrony do zaoferowanej liczby obchodów, uwzględniając wymagania określone w Kodeksie Pracy.
8. Obszar Zamawiającego obejmuje powierzchnię około 23,3 ha.
Pozostałe wymagania dot. przedmiotu zamówienia określone zostały w dokumentach zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
92522000-6 - Usługi ochrony obiektów i budynków historycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1581740,15 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2599275,36 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1853518,98 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Impel Defender Sp. z o.o.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: FM Integrated Solutions Sp. z o.o., Impel Facility Services Sp. z o.o., Defence Services Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 364028539
7.3.3) Ulica: ul. A. Słonimskiego 1
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 50-304
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1. Zamierzamy zlecić podwykonawcy/-com następujący zakres zamówienia:
Działania grup interwencyjnych
2. Dane teleadresowe podwykonawcy/-ów:
Pojmaj Cezary Altest Systemy Zabezpieczeń z siedzibą w: Lublinie ul. Ochotnicza 10
3. Wartość brutto lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy/-com: Ok. 1%
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1853518,98 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2026-12-31| 2024-12-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |