Budowa oświetlenia ulic w Gdańsku w ramach programu "Jaśniejszy Gdańsk" Edycja 2021 Etap VI

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00245997
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00245997/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-08 12:13
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0dc74e8b-b95f-11ec-97c7-b646b0ba23df
Identyfikator
5840203274
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00245997 z dnia 2022-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia ulic w Gdańsku w ramach programu "Jaśniejszy Gdańsk" Edycja 2021 Etap VI

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żaglowa 11

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-560

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 58 320 51 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/drmg_gdansk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


jednostka organizacyjna administracji samorządowej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa oświetlenia ulic w Gdańsku w ramach programu "Jaśniejszy Gdańsk" Edycja 2021 Etap VI

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0dc74e8b-b95f-11ec-97c7-b646b0ba23df

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00245997

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00021496/81/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.23 Budowa oświetlenia ulic w Gdańsku w ramach programu "Jaśniejszy Gdańsk" Edycja 2021 Etap VI

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00117923/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 49/BZP-U.510.37.2022/KB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 zamówienia:
a) Budowa oświetlenia ul. Wiłkomirskiego w Gdańsku:
- prace demontażowe i odtworzeniowe;
- ułożenie linii kablowych oświetleniowych nN-0,4kV;
- wykonanie przecisków,
- montaż słupów oświetleniowych wraz z fundamentami;
- montaż opraw oświetleniowych z LED’owym źródłem światła;
- podłączenia linii kablowych do słupów oświetleniowych, pola odejściowego w szafce oświetleniowej oraz do istniejących słupów oświetleniowych;
- montaż szafy oświetleniowej;
- doposażenie istniejących szaf oświetleniowych m. in. w aparaturę przystosowaną do zwiększonej mocy;
- zabezpieczenie istniejących sieci;
- odtworzenie elementów zagospodarowania terenu.
b) Budowa oświetlenia ul. Zagórnej w Gdańsku:
- prace demontażowe i odtworzeniowe;
- ułożenie linii kablowych oświetleniowych nN-0,4kV;
- wykonanie przecisków;
- montaż stylizowanych słupów oświetleniowych wraz z fundamentami i wysięgnikami;
- montaż stylizowanych opraw oświetleniowych z LED’owym źródłem światła;
- podłączenia linii kablowych do słupów oświetleniowych, pola odejściowego w szafce oświetleniowej oraz do istniejących słupów oświetleniowych;
- demontaż istniejących wysięgników i opraw oświetleniowych;
- doposażenie istniejących szaf oświetleniowych m. in. w aparaturę przystosowaną do zwiększonej mocy;
- zabezpieczenie istniejących sieci;
- odtworzenie elementów zagospodarowania terenu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.5.) Wartość części: 404660,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 zamówienia:
a) Budowa oświetlenia ul. Żonkilowej (fragment) i Groszkowej w Gdańsku:
- prace demontażowe i odtworzeniowe;
- ułożenie linii kablowych oświetleniowych nN-0,4kV;
- wykonanie przepustów
- montaż słupów oświetleniowych wraz z fundamentami;
- montaż opraw oświetleniowych z LED’owym źródłem światła;
- demontaż istniejących wysięgników i opraw oświetleniowych
- podłączenia linii kablowych do słupów oświetleniowych, pola odejściowego w szafce oświetleniowej oraz do istniejących słupów oświetleniowych;
- sieci do istniejącej szafy oświetleniowej
- doposażenie istniejących szaf oświetleniowych m. in. w aparaturę przystosowaną do zwiększonej mocy;
- zabezpieczenie istniejących sieci;
- odtworzenie elementów zagospodarowania terenu.
b) Budowa oświetlenia ul. Ornitologów w Gdańsku:
- prace demontażowe i odtworzeniowe;
- ułożenie linii kablowych oświetleniowych nN-0,4kV;
- wykonanie przecisków;
- montaż słupów oświetleniowych wraz z fundamentami;
- montaż opraw oświetleniowych z LED’owym źródłem światła;
- podłączenia linii kablowych do słupów oświetleniowych, pola odejściowego w szafce oświetleniowej oraz do istniejących słupów oświetleniowych;
- demontaż istniejących wysięgników i opraw oświetleniowych;
- montaż nowej szafy oświetleniowej wraz z maskowaniem;
- zabezpieczenie istniejących sieci;
- odtworzenie elementów zagospodarowania terenu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.5.) Wartość części: 422668,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferty złożone przez Wykonawców „ELBUDREM” Józef i Andrzej Jarząbkowski Sp.j., ENERGY-BUD Mariusz Labudda, MHB Polska Sp. z o.o., Energa Oświetlenie Sp. z o. o. i Firma Usługowo Produkcyjno-Handlowa ,,INSTAL-BUD” Jerzy Labudda podlegają odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12) w zw. z art. 266 ustawy Pzp. Zamawiający pismem z dnia 19.05.2022r. o sygn. BZP-U.510.37/2022/KB zwrócił się z wnioskiem do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o 30 dni. Wymienieni wyżej Wykonawcy nie wyrazili pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą. Cena kolejnej, najwyżej ocenionej oferty wynosi 521 520,00 zł brutto, co oznacza, że przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 404 660,25 zł brutto, a zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do wysokości ceny oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 521520,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 527916,00 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferty złożone przez Wykonawców „ELBUDREM” Józef i Andrzej Jarząbkowski Sp.j., ENERGY-BUD Mariusz Labudda, MHB Polska Sp. z o.o. i Energa Oświetlenie Sp. z o. o. podlegają odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12) w zw. z art. 266 ustawy Pzp. Zamawiający pismem z dnia 19.05.2022r. o sygn. BZP-U.510.37/2022/KB zwrócił się z wnioskiem do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o 30 dni. Wymienieni wyżej Wykonawcy nie wyrazili pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą. Cena kolejnej, najwyżej ocenionej oferty wynosi 526 440,00 zł brutto, co oznacza, że przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 422 668,00 zł brutto, a zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do wysokości ceny
oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 526440,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 565800,00 PLN

2022-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane