Wymiana części ogrodzenia strony południowej terenu Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Częstochowie
Oczyszczalnia Ścieków "WARTA" S.A.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00247380
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00247380/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-11 08:52
- Lokalizacja
- Częstochowa, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7403f0b5-f20b-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 9491837076
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wznoszenie ogrodzeń
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00247380 z dnia 2022-07-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana części ogrodzenia strony południowej terenu Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Częstochowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Oczyszczalnia Ścieków "WARTA" S.A.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 152082649
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Srebrna 172/188
1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-202
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@wartasa.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wartasa.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
wartasa.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Sektor Wodny
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana części ogrodzenia strony południowej terenu Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Częstochowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7403f0b5-f20b-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00247380
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00218403/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 11/TM/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Wymiana części ogrodzenia strony południowej terenu Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Częstochowie.
2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2022/BZP 00218403/01 z dnia 22 czerwca 2022 r. Zgodnie z treścią Specyfikacji Warunków Zamówienia (Dział XVIII punkt 1) oferty należało składać do dnia 07.07.2022 r. godz. 9:30.W przedmiotowym postępowaniu w w/w terminie wpłynęły dwie oferty – złożone przez DAWID Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie oraz ERIGO Sp. z o.o. z siedzibą w Janowie Lubelskim.
Oferta złożona przez Wykonawcę – firmę DAWID Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 i 6 ustawy Pzp.
Na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 284 387,07 zł brutto.
Wynagrodzenia wskazane w jedynej ofercie niepodlegającej odrzuceniu – tj. w ofercie Wykonawcy ERIGO Sp. z o.o. z siedzibą w Janowie Lubelskim wyniosła 369 000,74 zł, tj. przekroczyła podaną przez Zamawiającego w/w kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 w zw. z art. 266 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Wynagrodzenie zaoferowane w jedynej ofercie niepodlegającej odrzuceniu znacząco przewyższa udostępnioną przez Zamawiającego kwotę, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości podwyższenia tej kwoty do kwoty wynagrodzenia wynikającej ze złożonej oferty.
Z tej przyczyny przedmiotowe postępowanie należało unieważnić.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2022-07-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |