Przebudowa i remont drogi 102962L Piotrowice-Paprotnia-Strych

Gmina Stężyca

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00247725
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00247725/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-11 10:42
Lokalizacja
Stężyca, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-42326188-d5a9-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
5060035708
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweZnaki drogoweRoboty budowlane w zakresie wylotów kanałów ściekowychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychRoboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH LUBARTÓW SPÓŁKA AKCYJNALubartów, PL · lot 0
2 849 660,16 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00247725 z dnia 2022-07-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i remont drogi 102962L Piotrowice-Paprotnia-Strych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stężyca

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020010

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Senatorski 1

1.5.2.) Miejscowość: Stężyca

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-540

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.7.) Numer telefonu: 818663038

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@stezyca.eurzad.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gmina-stezyca.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ugstezyca.bip.lubelskie.pl oraz https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i remont drogi 102962L Piotrowice-Paprotnia-Strych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-42326188-d5a9-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00247725

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00014915/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Przebudowa drogi 102962L Piotrowice - Paprotnia - Strych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00162608/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GPiOS.0271.9.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przebudowa drogi gminnej Nr 102962L Piotrowice – Paprotnia od km 0+000 do km 0+723,68 w istniejącym pasie drogowym polegająca na modernizacji drogi na dz. ewid. nr 549/1 i 549/2 w miejscowości Piotrowice
2. Remont drogi gminnej Nr 102962L Piotrowice – Paprotnia od 0+723,68 do km 1+325 w istniejącym pasie drogowym na działce nr ewid. 555 i 617 w m. Piotrowice i dz. nr ewid. 1356/1, 1356/2, 1356/3 w m. Paprotnia
3. Przebudowa drogi gminnej Nr 102962L Piotrowice – Paprotnia od km 1+304 do km 2+516,53 w istniejącym pasie drogowym polegająca na modernizacji drogi na dz. ewid. nr 1300 w miejscowości Paprotnia
4. Przebudowa drogi gminnej Nr 102962L Piotrowice – Paprotnia od km 0+000 do km 2+525,00 w istniejącym pasie drogowym polegająca na modernizacji drogi na dz. ewid. nr 363 w miejscowości Paprotnia


Zakres robót obejmuje:
Ad. 1. Przebudowa drogi gminnej Nr 102962L Piotrowice – Paprotnia od km 0+000 do km 0+723,68 w istniejącym pasie drogowym polegająca na modernizacji drogi na dz. ewid. nr 549/1 i 549/2 w miejscowości Piotrowice
Przebudowywany odcinek rozpoczyna się w km 0+000 a kończy w km 0+723,68 (granica działki nr 555).
Na początkowym odcinku przekrój drogowy, jezdnia o nawierzchni asfaltowej z obustronnymi poboczami z kruszywa łamanego szerokości 0,75m.
Na odcinku od km 0+000 do km 0+451,50 istniejąca nawierzchnia mineralno – asfaltowa w dobrym stanie technicznym. Na tym odcinku projektuje się wykonanie poboczy utwardzonych tłuczniem oraz realizację zjazdów zgodnie z planem sytuacyjnym.
Od km 0+451,50 do km 0+723,68 projektuje się wykonanie wzmocnienie podbudowy oraz nawierzchni i obustronnych poboczy utwardzonych tłuczniem oraz wjazdów.
Obsługa działek przyległych za pomocą zjazdów.
Oś drogi wyznaczono tak aby maksymalnie wykorzystać istniejącą jezdnię.
Ad. 2. Remont drogi gminnej Nr 102962L Piotrowice – Paprotnia od 0+723,68 do km 1+325 w istniejącym pasie drogowym na działce nr ewid. 555 i 617 w m. Piotrowice i dz. nr ewid. 1356/1, 1356/2, 1356/3 w m. Paprotnia
Remontowany odcinek rozpoczyna się w km 0+723,68 a kończy w km 1+325.
Na całym odcinku drogi planuje się wykonanie warstw konstrukcyjnych oraz nawierzchni asfaltowej oraz obustronnych poboczy utwardzonych tłuczniem oraz wjazdów.
Obsługa działek przyległych za pomocą zjazdów.
Oś drogi wyznaczono tak aby maksymalnie wykorzystać przebieg drogi.
Ad.3. Przebudowa drogi gminnej Nr 102962L Piotrowice – Paprotnia od km 1+304 do km 2+516,53 w istniejącym pasie drogowym polegająca na modernizacji drogi na dz. ewid. nr 1300 w miejscowości Paprotnia
Istniejąca droga od km 1+304,00 do km 1+493,80 posiada nawierzchnię gruntową. Od km 1+493,80 do km 1+925,00 droga posiada nawierzchnię bitumiczną dobrej jakości o szerokości jezdni 5,0 m. Przekrój drogowy z obustronnymi poboczami gruntowymi. W km 1+674,00 i w km 1+849,00 droga gminna tworzy skrzyżowanie zwykłe z drogami gminnymi o nawierzchni gruntowej.
Od km 1+925 do km 2+143,40 i od km 2+277,87 do km 2+413,55 konstrukcja drogi posiada liczne przełomy i zadołowania. W miejscach utraty nośności nawierzchni należy wykonać następującą konstrukcję:
• warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S grubości 4cm,
• warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC11W grubości 4cm,
Od km 2+143,40 do km 2+277,87 oraz od km 2+413,55 do km 2+516,53 droga posiada nawierzchnię bitumiczną o szerokości jezdni 5,0 - 5,7 m. Przekrój drogowy z obustronnymi poboczami gruntowymi. Obsługa działek przyległych za pomocą zjazdów.
Odwodnienie istniejącej drogi odbywa się powierzchniowo.
W pasie drogowym usytuowana jest sieć wodociągowa, energetyczna oraz teletechniczna.
Pod względem topograficznym droga zlokalizowana jest na terenie płaskim o pochyleniu nie przekraczającym 5%. W bezpośrednim otoczeniu planowanej drogi występuje zabudowa mieszkalno – gospodarcza oraz łąki i pola uprawne.
Ad. 4. Przebudowa drogi gminnej Nr 102962L Piotrowice – Paprotnia od km 0+000 do km 2+525,00 w istniejącym pasie drogowym polegająca na modernizacji drogi na dz. ewid. nr 363 w miejscowości Paprotnia
Projektuje się jezdnię o nawierzchni bitumicznej z obustronnymi poboczami z kruszywa łamanego szerokości 0,75m.
• Od km 0+000,00 do km 0+877,30 - istniejąca nawierzchnia mineralno – asfaltowa w dobrym stanie technicznym projektuje się wykonanie poboczy utwardzonych tłucz-niem szer. 0,75m oraz realizację zjazdów zgodnie z planem sytuacyjnym. projektuje się wykonanie warstw konstrukcyjnych oraz nawierzchni oraz obustronnych poboczy utwardzonych tłuczniem oraz zjazdów.
• Od km 0+877,30 do km 0+917,50 przewiduj się wykonanie warstwy wyrównawczej, ścieralnej oraz poboczy i zjazdów.
• Od km 0+917,50 do km 0+975,00 - przewiduj się wykonanie wzmocnienie konstrukcji drogi poprzez warstwy podbudowy (górna warstwa gr. 15 cm), wykonanie warstwy wyrównawczej, ścieralnej oraz poboczy i zjazdów. Szerokość jezdni 5,20m.
• Od km 0+975,00 do 2+525,00 - przewiduje się wykonanie wzmocnienie konstrukcji drogi poprzez warstwy podbudowy (górna warstwa gr. 15 cm), wykonanie warstwy wyrównawczej, ścieralnej oraz poboczy i zjazdów. Szerokość jezdni 5,00m.
Na całym odcinku projektuje się wykonanie poboczy utwardzonych tłuczniem oraz realizację zjazdów zgodnie z planem sytuacyjnym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34992200-9 - Znaki drogowe

45232424-0 - Roboty budowlane w zakresie wylotów kanałów ściekowych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233140-2 - Roboty drogowe

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2849660,16 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3390008,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2849660,16 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7141627101

7.3.3) Ulica: Doktora Perzyny 84A

7.3.4) Miejscowość: Zwoleń

7.3.5) Kod pocztowy: 26-700

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2849660,16 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-10-31
2022-07-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane