Budowa czterooddziałowego żłobka w gminie Świerklany

Gmina Świerklany

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00248084
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00248084/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-11 12:09
Lokalizacja
Świerklany, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-38c80f17-da70-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6421018555
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneBetonowanieRoboty konstrukcyjneRoboty budowlaneRoboty izolacyjneMeble (włącznie z biurowymi), wyposażenie, urządzenia domowe (z wyłączeniem oświetlenia) i środki czyszcząceRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalacje niskiego napięciaRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczychRoboty drogoweRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty odwadniająceRoboty instalacyjne przeciwpożaroweInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE STRYKOWSCY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRadzimów Dolny 26, PL · lot 0
7 906 073,44 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00248084 z dnia 2022-07-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa czterooddziałowego żłobka w gminie Świerklany

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świerklany

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276259008

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościelna 85

1.5.2.) Miejscowość: Świerklany

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-266

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 324327521

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@swierklany.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://swierklany.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.swierklany.pl/wiadomosci/15672/wiadomosc/630175/budowa_czterooddzialowego_zlobka_w_gminie_swierklany

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa czterooddziałowego żłobka w gminie Świerklany

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38c80f17-da70-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00248084

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00015412/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa żłobka kontenerowego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00173214/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.5.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.2. Przedmiotem zamówienia jest budowa żłobka przy użyciu gotowych elementów – modułów hybrydowych. Powstanie on w rejonie ul. Równoległej w Jankowicach. 4-oddz. placówka przyjmie ok. 50 dzieci i da zatrudnienie opiekunom oraz pracownikom obsługi. Inwestycja znalazła się w Strategii Rozwoju Gminy Świerklany na lata 2015-2023, jednakże z przyczyn finansowych nie została zrealizowana. Placówka, w której opiekę znajdą dzieci do 3 roku życia jest bardzo potrzebna – obecnie gmina nie zabezpiecza potrzeb mieszkańców czynnych zawodowo i posiadających małe dzieci, nie ma też prywatnych klubów malucha.
Zakres inwestycji obejmuje budowę budynku żłobka wraz z przynależnym zagospodarowaniem terenu. W celu dostosowania przyległego terenu do posadowienia projektowanego budynku projektuje się niwelację terenu (skarpy) oraz system murów oporowych. Na skarpach zostaną posadzone rośliny zabezpieczające je przed ewentualnym osuwaniem, ponadto ww. roślinność spowoduje, że dzieci nie będą wchodzić na skarpy. Projektuje się również dojścia bezpośrednio do głównego wejścia do budynku oraz do wejść do poszczególnych sal oraz zaplecza kuchennego. Projektowany budynek koliduje z przyłączem wodociągowym.
Obiekt będzie realizowany z prefabrykowanych kontenerów stalowych – 33 szt. Budynek żłobka projektuje się jako zwartą bryłę, opartą na formie litery „L”.
W budynku żłobka przewiduje się 4 grupy po 12 dzieci oraz ok. 17 osób personelu.

Budynek został podzielony na kilka stref:
- część ogólnodostępna (wiatrołap, szatnia, toalety, komunikacja),
- 4 sale zabaw z łazienkami,
- część administracyjną,
- kuchnia z zapleczem,
- pomieszczenia inne.

Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego:
Powierzchna użytkowa: 327,29 m²
Powierzchnia podstawowa: 167,03 m²
Powierzchnia pomocnicza: 160,26 m²
Powierzchnia ruchu: 16,92 m²

- wysokość budynku 3,78 m - budynek niski (N),
- długość budynku 3 052 m,
- szerokość budynku 22,18 m.

Zakres prac obejmuje przebudowę istniejącego przyłącza wody PE fi 63 wraz z nowym przyłączem fi 50 dla budynku żłobka oraz przyłącze kanalizacji sanitarnej i deszczowej dla budynku żłobka. Przebudowa przyłącza z zabudową dwóch hydrantów zewnętrznych DN 80 wraz z nowym przyłączem – zgodnie z warunkami przebudowy wydanymi przez GZWiK. WOD 415.34.2022. WC-S oraz na podstawie opracowania dołączonego do dokumentacji.

Zakres prac wewnętrznych obejmuje:
 wykonanie instalacji wod – kan,
 wykonanie instalacji c.o.,
 wykonanie instalacji elektrycznej wewnętrznej,
 wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej.

4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w załącznikach do niniejszej SWZ:
4.3.1. dokumentacji projektowej,
4.3.2. specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, dalej: STWiOR,
4.3.3. projektowanych postanowieniach umowy.
4.4. Roboty winny zostać wykonane i ukończone zgodnie z prawem obowiązującym
w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności z:
4.4.1. ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane,
4.4.2. rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262300-4 - Betonowanie

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45000000-7 - Roboty budowlane

45320000-6 - Roboty izolacyjne

39000000-2 - Meble (włącznie z biurowymi), wyposażenie, urządzenia domowe (z wyłączeniem oświetlenia) i środki czyszczące

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych

45233140-2 - Roboty drogowe

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45232452-5 - Roboty odwadniające

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7906073,44 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7906073,44 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7906073,44 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlane Strykowski Sp. z o.o. Sp.k.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: POLKON S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 615-196-42-36

7.3.3) Ulica: Radzimów Dolny 26

7.3.4) Miejscowość: Sulików

7.3.5) Kod pocztowy: 59-975

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

roboty instalacyjne

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7906073,44 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-07-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane