„Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Mąkoszycach, w gminie Lubsza”

GMINA LUBSZA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00248393
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00248393/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-11 13:22
Lokalizacja
Lubsza, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-844e8865-e26b-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
7471406277
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneDrobny sprzęt biurowyKomputery przenośneSprzęt związany z komputeramiTelefony GSMZestawy pierwszej pomocyElementy oznakowaniaPojemniki i kosze na odpady i śmieciUrządzenia awaryjne i zabezpieczająceGaśniceSystemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwaSprzęt pomocniczyRegałyRóżne meble i wyposażenieStoły roboczeMeble do przechowywaniaMiotły i szczotki i inne artykuły różnego rodzajuWyposażenie różneMaszyny do załadunku lub przeładunkuRóżne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczeniaMaszyny ważące i wagiMaszyny ważąceWagiBudynki modułowe i przenośneRóżny sprzęt gaśniczyDuże pojemnikiPojemniki na tworzywa odpadoweLekkie pojemnikiInne pojemnikiPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnejRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalacyjne roboty elektrotechniczneInstalacje zasilania elektrycznegoRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychPakiety oprogramowania i systemy informatyczneRóżne pakiety oprogramowania i systemy komputeroweUsługi projektowania architektonicznegoPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemówUsługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI ŚMIECHOWICE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKościerzyce, PL · lot 0
1 331 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00248393 z dnia 2022-07-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Mąkoszycach, w gminie Lubsza”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBSZA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412786

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Brzeska 16

1.5.2.) Miejscowość: Lubsza

1.5.3.) Kod pocztowy: 49-313

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lubsza@lubsza.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.lubsza.ug.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-844e8865-e26b-11ec-9a86-f6f4c648a056

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Mąkoszycach, w gminie Lubsza”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-844e8865-e26b-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00248393

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00073271/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa Puntu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Mąkoszycach, w gminie Lubsza

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020; Oś Priorytetowa V Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego; Działanie 5.2 Poprawa gospodarowania odpadami komunalnymi

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00193059/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 12 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

I.
Uzasadnienie formalne:
a) Zamawiający Gmina Lubsza – jednostka samorządu terytorialnego jest podmiotem objętym ustawą, o którym mowa w art. 4 pkt. 1 ustawy Pzp. – jednostką sektora finansów publicznych
w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2019r. poz. 869,1622 i 1649).
b) Zamawiający, któremu udzielane jest zamówienie - ZGK Śmiechowice Sp. z o.o jest spółką prawa handlowego, posiadającą osobowość prawną, ściśle podległą Gminie Lubsza. Podległość wyraża się poprzez pełną zależność organizacyjną i gospodarczą od Gminy. Spółka została utworzona przez Gminę w celu wykonywania zadań Gminy w oparciu o majątek należący bezpośrednio do Gminy.
DALSZA CZĘŚĆ UZASADNIENIA W INFORMACJACH DODATKOWYCH.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 971825,43 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Mąkoszycach, w gminie Lubsza”. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia został opisany w Programie Funkcjonalno-Użytkowym oraz Załączniku nr 1 (dalej OPZ) do Programu
Funkcjonalno-Użytkowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30197000-6 - Drobny sprzęt biurowy

30213100-6 - Komputery przenośne

30230000-0 - Sprzęt związany z komputerami

32252000-4 - Telefony GSM

33141623-3 - Zestawy pierwszej pomocy

34928470-3 - Elementy oznakowania

34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

35111300-8 - Gaśnice

35120000-1 - Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa

35820000-8 - Sprzęt pomocniczy

39141100-3 - Regały

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

39151200-7 - Stoły robocze

39173000-5 - Meble do przechowywania

39224000-8 - Miotły i szczotki i inne artykuły różnego rodzaju

39290000-1 - Wyposażenie różne

42418900-8 - Maszyny do załadunku lub przeładunku

42900000-5 - Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia

42923000-2 - Maszyny ważące i wagi

42923100-3 - Maszyny ważące

42923110-6 - Wagi

44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne

44480000-8 - Różny sprzęt gaśniczy

44613000-0 - Duże pojemniki

44613800-8 - Pojemniki na tworzywa odpadowe

44618100-6 - Lekkie pojemniki

44619000-2 - Inne pojemniki

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

79421200-3 - Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1331000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1331000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1331000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Wodociągów i Kanalizacji Śmiechowice Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7471903024

7.3.3) Ulica: Śmiechowice 20

7.3.4) Miejscowość: Pisarzowice

7.3.5) Kod pocztowy: 49-314

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1331000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

DALSZA CZĘŚĆ UZASADNIENIA FORMALNEGO I PRAWNEGO:
Gmina sprawuje nad Spółką skuteczną kontrolę, której przejawem jest udział oraz pełne prawo głosu przedstawicieli Gminy w jej organach decyzyjnych: Radzie Nadzorczej i Zgromadzeniu Wspólników. Gmina ma dominujący wpływ na cele strategiczne i istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami Spółki. Gmina posiada całość kapitału zakładowego Spółki, tj. 100 % udziałów, tym samym sprawuje nad nią kontrolę analogiczną do sprawowanej nad własnymi jednostkami.
c) Główną działalnością Spółki jest wykonywanie zadań zleconych przez Gminę, przede wszystkim użyteczności publicznej w celu zaspokojenia potrzeb mieszkańców gminy Lubsza w zakresie uzdatniania i dostarczania wody pitnej, odbioru i oczyszczania ścieków oraz odbierania i transportu odpadów komunalnych. Spółka wykazała, że ponad 90 % jej przychodu jest generowane w ramach zadań powierzonych przez jednostkę kontrolującą – Gminę Lubsza.
d) Zarówno w Spółce, jak i w Gminie nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
II.
Ponadto Zamawiający w dniu 28.01.2022 r. ogłosił postępowanie pn.: "„Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Mąkoszycach, w gminie Lubsza” na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.)- dalej „ustawa Pzp” oraz aktów wykonawczych do ustawy Pzp. W dniu 14.02.2022 r. dokonał otwarcia ofert - nie wpłynęła żadna oferta. W dniu 10.03.2022 r. ww. postępowanie zostało unieważnione.
Uzasadnienie prawne:
I. Zamówienie realizowane z wolnej ręki na podstawie art. 305 ust.1 w związku z art. 214 ust.1 pkt. 12 ustawy Pzp, zgodnie z którym zamawiający, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1 udziela zamówienia innemu zamawiającemu, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, który sprawuje kontrolę nad zamawiającym udzielającym zamówienia, lub innej osobie prawnej kontrolowanej przez tego samego zamawiającego , jeżeli spełnione są następujące warunki:
a) zamawiający, któremu udzielane jest zamówienie, sprawuje nad zamawiającym udzielającym zamówienia kontrolę odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami kontrolowanego zamawiającego; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taka sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego, któremu udzielane jest zamówienie;
b) ponad 90% działalności kontrolowanego zamawiającego dotyczy wykonywania zadań powierzonych mu przez zamawiającego sprawującego kontrolę, o której mowa w lit. a, lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a;
c) w kontrolowanym zamawiającym i w zamawiającym sprawującym kontrolę nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.

II. Zamawiający zgodnie z art. 305 pkt. 2) mógł zastosować zamówienie z wolnej ręki w przypadku gdy "w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione".
2022-07-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane