Budowa przystani rzecznej w Głogowie wraz z zagospodarowaniem terenu – zadanie nr 1, w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Gmina Miejska Głogów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00248582
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00248582/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-11 13:57
- Lokalizacja
- Głogów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-eca9d58e-ae81-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 6930012466
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00248582 z dnia 2022-07-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa przystani rzecznej w Głogowie wraz z zagospodarowaniem terenu – zadanie nr 1, w formule „zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Głogów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647297
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 10
1.5.2.) Miejscowość: Głogów
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: 76 7265437
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@glogow.um.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.glogow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://glogow-um.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa przystani rzecznej w Głogowie wraz z zagospodarowaniem terenu – zadanie nr 1, w formule „zaprojektuj i wybuduj”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eca9d58e-ae81-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00248582
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027272/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Budowa przystani rzecznej w Głogowie wraz z zagospodarowaniem terenu - zadanie nr 1 w ramach realizacji projektu "Ochrona i udostępnianie cennych przyrodniczo terenów rzeki Odry ...
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
w ramach realizacji projektu partnerskiego pn. „Ochrona i udostępnianie cennych przyrodniczo terenów rzeki Odry w wybranych gminach Legnicko-Głogowskiego Obszaru Interwencji” ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 (RPO WD 2014-2020), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR)2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00100418/04
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP271.15.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W ramach projektu zaplanowano budowę przystani rzecznej przy zatoce Neptun wraz z budową niezbędnej infrastruktury towarzyszącej i zagospodarowaniem terenu. Powierzchnia pomostu pływającego wraz z keją wynosi ok. 100 m2. Zaplecze przystani stanowić będzie zaadaptowany do tego celu nieużytkowany obecnie budynek Neptun. Poddany on zostanie gruntownej modernizacji i adaptacji na cele projektu. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony w instalację OZE.
Projekt, oprócz przebudowy istniejącego budynku Neptun wraz z zagospodarowaniem terenu, obejmuje również rozbiórkę istniejącego budynku gospodarczego. Zgodnie z wytycznymi Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dotyczącymi budynku Neptun zachowana (po remoncie/odnowieniu) zostanie m.in. elewacja budynku, jej podział, główne wejście i zadaszenie oraz tarasy budynku. Wokół budynku zakres prac obejmować będzie w szczególności: wykonanie wiaty śmietnikowej, wykonanie powierzchni utwardzonej pod ruch ciężki samochodowy wraz z niwelacją istniejącego terenu, wykonanie powierzchni utwardzonej pod ruch pieszy wraz z niwelacją istniejącego terenu, wykonanie murków oporowych z betonu obłożonego kamieniem granitowym łupanym ze wszystkich stron, wykonanie 3 tarasów widokowych wraz z balustradami o nowoczesnej prostej formie, wykonanie pływającej keji o nowoczesnej prostej formie, wykonanie małej architektury (ławki parkowe, stojaki na rowery, oświetlenie zewnętrzne, kosze na śmieci), wymiana gruntu z makroniwelacją terenu, wykonanie zieleni, wykonanie szczelnego zbiornika retencyjno-p.poż. podziemnego ciężkiego z uwzględnieniem stałej dostępności do wody p.poż., wykonanie instalacji zewnętrznych, oświetlenia i iluminacji terenu i istniejącego budynku, wykonanie przyłączy, kanalizacji deszczowej, przepompowni, wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych, odnowienie istniejących schodów i dostosowanie ich do obowiązujących przepisów, obiekt wyposażony będzie w wentylację mechaniczną i grawitacyjną wraz z powietrzną pompą cieplną z rekuperatorem.
Przystań rzeczna położona będzie bezpośrednio przy rz. Odra i obejmuje tereny Obszaru Natura 2000 Łęgi Odrzańskie oraz Obszaru Specjalnej Ochrony Ptaków Łęgi Odrzańskie – w zał. pismo Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu – opinia dot. NATURY 2000 (zał. Nr 14 do niniejszej SWZ).
Budynek przeznaczony zostanie na potrzeby przystani turystyczno-kajakowo-rowerowej. DANE POWIERZCHNIOWO – KUBATUROWE ogólne:
– całkowita powierzchnia terenu inwestycji 5 364,53 m2
– powierzchnia zabudowy 370,50 m2
– powierzchnia biologicznie czynna 2 417,07 m2
– powierzchnia nawierzchni utwardzonych pod ruch ciężki 1 385,96 m2
– powierzchnia nawierzchni utwardzonych pod ruch pieszy 440,00 m2
– tarasy 651,00 m2
– pomost z pływającą keją 100,00 m2
– powierzchnia zabudowy budynku 370,50 m2
– powierzchnia całkowita 1111,50 m2
– powierzchnia użytkowa 877,10 m2
– kubatura: 2 491,46 m3
– szerokość: 13,34 m
– długość: 27,28 m
Obiekt należy zaprojektować i wykonać w taki sposób, aby uzyskać założone parametry techniczno-użytkowe określone w SWZ i dokumentach zamówienia w szczególności w programie funkcjonalno-użytkowym.
Pozostałe szczegóły opisu przedmiotu zamówienia zawarto w dokumentach zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 19672400,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 22078500,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 19672400,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRO-INFRA sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6932175557
7.3.3) Ulica: Ogrodowa 8
7.3.4) Miejscowość: Jerzmanowa
7.3.5) Kod pocztowy: 67-222
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1.Sobota Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością ul. Elektryczna 7A,
67-200 Głogów - Roboty budowlane związane z przebudową
istniejącego budynku
2.AST architekci Sp. z o.o. ul. Dolna Wilda 26/26 61-552 Poznań - Wykonanie projektów branżowych
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 19672400,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-08-178.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-07-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |