„Naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Tychowo”
NADLEŚNICTWO TYCHOWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00249313
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00249313/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-12 07:56
- Lokalizacja
- Tychowo, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b1e6bd50-dcd0-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6720007559
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00249313 z dnia 2022-07-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Tychowo”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO TYCHOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330044329
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bobolicka 86
1.5.2.) Miejscowość: Tychowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-220
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 943115201
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: tychowo@szczecinek.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://tychowo.szczecinek.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/nadlesnictwo-tychowo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
usługi z zakresu gospodarki leśnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Tychowo”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1e6bd50-dcd0-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00249313
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00178433/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.6.2.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 146081,66 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Tychowo.
Zakres przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na konserwacji i utrzymaniu dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Tychowo w 2022 roku.
Prace będą wykonywane na terenie leśnym. Drogi te są drogami wywozowymi lub dojazdowymi do pożaru o nawierzchni gruntowej naturalnej. Istniejące drogi, położone są w całości na gruntach Skarbu Państwa, znajdujących się w zarządzie Nadleśnictwa Tychowo. Zamawiający dopuszcza zmianę lokalizacji prac. Zakres prac wynika z konieczności profilowania nawierzchni celem dostosowania parametrów i geometrii drogi do warunków ruchu pojazdów wywożących drewno.
W ciągu istniejących dróg występują liczne koleiny i wypłukania nawierzchni oraz zawyżone pobocza.
Zamówienie polega na wykonywaniu napraw dróg leśnych, nie będących jak i będących obiektami budowlanymi na terenie Nadleśnictwa Tychowo w terminie trzech miesięcy od podpisania umowy poprzez miejscową naprawę, w miarę potrzeb, nieprzejezdnych odcinków dróg leśnych, według poniższych sposobów konserwacji.
Zamawiający dopuszcza w trakcie realizacji umowy dowolną zamianę zakresu rzeczowego stosowanego sposobu naprawy, zwiększając zakres jednego, zmniejszając innego lub rezygnując z wybranej, zbędnej metody.
Naprawa i konserwacja następujących dojazdów pożarowych:
Droga nr 16 (dojazd przeciwpożarowy) – Leśnictwo Bąbnica,
Droga nr 9 (dojazd przeciwpożarowy) – Leśnictwo Bukowo,
Droga nr 14/1 (dojazd przeciwpożarowy) – Leśnictwo Krępa,
Naprawa i konserwacja dojazdów przeciwpożarowych o nawierzchni z mieszanki kruszywa łamanego o frakcji od 0 do 31,5 mm.
Łączna długość dróg do naprawy wynosi 7 644 mb, powierzchnia 27 886 m2. Metoda naprawy:
Przemieszanie wierzchniej warstwy na głębokość 5 – 15 cm (licząc od niwelety warstwy ścieralnej, biorąc pod uwagę grubość istniejącej warstwy), w technologii mieszania na miejscu.
W celu wytworzenia jednorodnej mieszanki, uniknięcia wtórnego rozsortowania kruszywa o frakcji od 0 do 31,5mm, prace należy wykonać przy użyciu specjalistycznej gruntofrezarki/kruszarki wyposażonej w wirujący bęben z utwardzonymi zębami (recykler drogowy).
Profilowanie – należy przywrócić naprawianej/konserwowanej nawierzchni prawidłowy 2% profil poprzeczny oraz profil podłużny wraz z dogęszczeniem profilowanej drogi z zachowaniem prawidłowej wilgotności nawierzchni. Prace należy wykonać przy użyciu specjalistycznej gruntofrezarki wyposażonej w wirujący bęben z utwardzonymi zębami (recykler drogowy) podczas wyżej wskazanego przejazdu przedmiotową maszyną.
Zagęszczenie statyczne walcem. Współczynnik zagęszczenia powinien wynosić Is>0,98.
Naprawa zawyżonych poboczy przez ich ścięcie.
Profilowanie korony drogi polegające na ścięciu zawyżonych poboczy wraz z odzyskiem pochodzącego z nich materiału , przemieszczenia go w kierunku osi drogi w celu ponownego wykorzystania poprzez wbudowanie go w koronę drogi. Cały materiał znajdujący się pierwotnie na drodze powinien zostać wykorzystany przez przemieszczenie go w kierunku osi drogi.
Niedopuszczalne jest zasypywanie istniejących rowów materiałem w trakcie wykonywania prac.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 170046,52 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 170046,52 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 170046,52 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zako Trade Sp. z o.o. Sp. k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7010504763
7.3.3) Ulica: ul. Wasznika 5
7.3.4) Miejscowość: Czaplinek
7.3.5) Kod pocztowy: 78-550
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 170046,52 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2022-07-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |