Dostosowanie pomieszczeń w budynkach kampusu chorzowskiego na potrzeby przeniesienia zaplecza naukowego z budynku przy ul. Żytniej w Sosnowcu
Uniwersytet Śląski w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00249753
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00249753/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-12 10:14
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-be70048d-d7fe-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6340197134
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00249753 z dnia 2022-07-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie pomieszczeń w budynkach kampusu chorzowskiego na potrzeby przeniesienia zaplecza naukowego z budynku przy ul. Żytniej w Sosnowcu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Śląski w Katowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001347
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bankowa 12
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-007
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 359 13 34
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@us.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dzp.us.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/us1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostosowanie pomieszczeń w budynkach kampusu chorzowskiego na potrzeby przeniesienia zaplecza naukowego z budynku przy ul. Żytniej w Sosnowcu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be70048d-d7fe-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00249753
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00169190/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.381.009.2022.RBK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 812830,48 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest dostosowanie istniejących pomieszczeń w budynku Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych oraz w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie na cele pracowni naukowych i laboratoryjnych w formule zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnego dokumentu zezwalającego na rozpoczęcie robót budowlanych (ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenie robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę), pełnienia nadzoru autorskiego oraz wykonania na jej podstawie i zgodnie zobowiązującymi przepisami prawa i wytycznymi Zamawiającego niezbędnych robót budowlanych.
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym zakres rzeczowy robót budowlanych określony został w Programie funkcjonalno-użytkowym (PFU - stanowiący załącznik nr 2 do SWZ), który nie jest katalogiem zamkniętym, co Wykonawca musi mieć na uwadze, lecz minimalnym wskazaniem potrzeb dla osiągniecia żądanego efektu jakim jest dostosowanie pomieszczeń dla celów laboratoryjnych, naukowo-badawczych.
3) Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania dokumentacji projektowej, sprawowania nadzoru autorskiego oraz realizacji robót budowlanych w zorganizowany i sprawny sposób z należytą starannością wynikającą z zawodowego charakteru prowadzonej działalności.
4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego zakres określono w dokumentacji technicznej (załącznik nr 2 do SWZ), składającej się z: Programu funkcjonalno-użytkowego wraz z załącznikami, który to dokument wraz ze wzorem umowy (Załącznik nr 3 do SWZ) należy rozpatrywać łącznie.
5) Przedmiot zamówienia należy wykonać w terminie do 100 dni od daty zawarcia umowy z zastrzeżeniem, że do 50 dni od daty zawarcia umowy należy wykonać kompletną dokumentację projektową, wraz z projektem budowlanym i z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę / nie wniesieniem sprzeciwu do zgłoszenia wykonywania robót budowlanych.
6) Wymagania dotyczące gwarancji i rękojmi zostały określone w dokumentach zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39190000-0 - Tapety papierowe i inne okładziny ścienne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3 w zw. z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.W przedmiotowym postępowaniu, Zamawiający na sfinansowanie przedmiotu zamówienia przeznaczył kwotę 1 000 000,00 zł (z VAT). Cena oferty Wykonawcy z najniższą ceną wynosi 1 599 000,00 zł z VAT co znacznie przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty jaką przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1599000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1599000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1599000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-07-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |