Przebudowa odcinków dróg gminnych: nr 041418C w Kitnowie, nr 01445C w Wiktorowie oraz w Okoninie

GMINA GRUTA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00250564
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00250564/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-12 12:46
Lokalizacja
Gruta, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b32c6953-ec9f-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
8762443622
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00250564 z dnia 2022-07-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa odcinków dróg gminnych:
nr 041418C w Kitnowie, nr 01445C w Wiktorowie oraz w Okoninie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRUTA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gruta 244

1.5.2.) Miejscowość: Gruta

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-330

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gruta.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gruta.akcessnet.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.bip.gruta.akcessnet.net/index.php?job=wiad&idg=5&id=920&x=8&y=22&n_id=4736

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa odcinków dróg gminnych:
nr 041418C w Kitnowie, nr 01445C w Wiktorowie oraz w Okoninie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b32c6953-ec9f-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00250564

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027278/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa odcinków8. dróg gminnych:041418C w Kitnowie, nr 01445C w Wiktorowie oraz w Okoninie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.25.2022.CC

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 - Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 041418C w Kitnowie
Droga nr 041418C w miejscowości Kitnowo objęta przebudową jest publiczna drogą gminną. W przeważającej części droga prowadzi przez tereny niezurbanizowane, tereny pól uprawnych i niskiej zabudowy mieszkalnej. Droga pełni funkcję drogi dojazdowej do pól i gospodarstw. Inwestycja będzie realizowana w śladzie istniejącej drogi gruntowej na działce nr 85/2, w miejscowości Kitnowo, obręb (0007) Kitnowo, gmina Gruta, powiat grudziądzki, województwo kujawsko-pomorskie.
Zamawiający w załącznikach nr 9 i nr 9.1 zamieścił dokumentację techniczną i pomocniczą dla Wykonawców, stanowiącą podstawę do opracowania przez Wykonawcę oferty.
Parametry fizyczne
- nawierzchnia bitumiczna - 2728 m2
- długość projektowanej drogi - 705 m
Ogólny zakres prac budowlanych obejmuje:
- przebudowę istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni
- uregulowanie szerokości jezdni do 3,50m
- wykonanie mijanki
- wykonanie zjazdów indywidualnych
- przebudowę poboczy
- odtworzenie, oczyszczenie i wyprofilowanie skarp istniejących rowów
- montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zastosowanie środków uspokojenia ruchu
- wykonanie oznakowania pionowego
W załącznikach nr 9. nr 9.1 Zamawiający zawarł następujące dokumenty:
- PROJEKT BUDOWLANY ROBÓT BUDOWLANYCH- składający się z części opisowej i rysunkowej projektu branży drogowej dla inwestycji pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 041418C w Kitnowie "
- PROJEKT WYKONAWCZY ROBÓT BUDOWLANYCH- składający się z części opisowej i rysunkowej projektu branży drogowej dla inwestycji pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 041418C w Kitnowie "
- PROJEKT SAŁEJ ORGANIZAJI RUCHU - składający się z części opisowej i rysunkowej dla inwestycji pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 041418C w Kitnowie "
- PRZEDMIAR ROBÓT - dla branży drogowej i teletechnicznej dla inwestycji pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 041418C w Kitnowie "
- SZCZEGÓŁOWĄ SPECYFIKACJĘ TECHNICZNA (STWiORB) - specyfikacje wykonania i odbioru robót dla branży drogowej pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 041418C w Kitnowie"
Przedmiar robót ma charakter poglądowy, mający na celu ułatwienie Wykonawcy opracowanie kosztorysu. Stanowi jedynie ogólny przewidywany opis i zakres inwestycji. Wykonawca winien opracować kosztorys na podstawie analizy całej dokumentacji projektowej. W przypadku rozbieżności w projekcie Wykonawca winien zgłosić ten fakt Zamawiającemu poprzez złożenie zapytania.
Elementy projektu nieobjęte zamówieniem- niestanowiące przedmiotu wyceny przez Wykonawcę:
- budowa kanału technologicznego (Zamawiający wystąpił do Ministra Cyfryzacji z wnioskiem
o zwolnienie z obowiązku budowy)
Wykonawca zobligowany jest do wykonania odcinka próbnego. Przed przystąpieniem do wykonania warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego Wykonawca wykona odcinek próbny celem uściślenia organizacji wytwarzania i układania oraz ustalenia warunków zagęszczania. Powierzchnia odcinka próbnego powinna wynosić co najmniej 500 m2. Lokalizacja odcinka próbnego będzie wskazana przez Zamawiającego na etapie realizacji inwestycji. Odcinek próbny zostanie wykonany na wskazanym przez Zamawiającego terenie, zlokalizowanym w odległości do 10 km od budowy na terenie
gminy Gruta.
W ramach wykonania odcinka próbnego wykonawca wybuduje drogę z poboczami o następującej
konstrukcji:
1) jezdnia
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S 4 cm
- podbudowa zasadnicza z betonu asfaltowego AC 16P 8 cm
- podbudowa zasadnicza KŁSM #0-31,5, CBR>80%, C90/3, ls=l,0 20 cm
- grunt stabilizowany cementem C3/4<6,0 MPa 20 cm
2) pobocza
- o szerokości 0,75 m
- kruszywo łamane

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.) Wartość części: 1024411,70 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2 - Przebudowa odcinka drogi gminnej w Okoninie
Droga w miejscowości Okonin, objęta przebudową jest wewnętrzną drogą gminną. W przeważającej części droga prowadzi przez tereny zurbanizowane z niską zabudową mieszkalną. Droga pełni funkcję drogi dojazdowej do pól i gospodarstw. Inwestycja będzie realizowana po śladzie istniejącej drogi gruntowej na działce nr 117, w miejscowości Okonin, obręb (0010) Okonin, gmina Gruta, powiat grudziądzki, województwo kujawsko-pomorskie.
Zamawiający w załącznikach nr 10 i nr 10.1 zamieścił dokumentację techniczną i pomocniczą dla Wykonawców, stanowiącą podstawę do opracowania przez Wykonawcę oferty.
Parametry fizyczne:
- nawierzchnia bitumiczna - 1722 m2
- nawierzchnia z kostki betonowej - 115 m2
- długość projektowanej drogi - 420 m
Ogólny zakres prac budowlanych obejmuje:
- przebudowę istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni
- uregulowanie szerokości jezdni do 3,50m
- wykonanie mijanki
- wykonanie zjazdów indywidualnych
- wykonanie chodników
- przebudowę poboczy
- odtworzenie, oczyszczenie i wyprofilowanie skarp istniejących rowów
- odtworzenie trawników
- montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zastosowanie środków uspokojenia ruchu
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego
W załącznikach nr 10 i 10.1
Zamawiający zawarł następujące dokumenty:
- PROJEKT BUDOWLANY ROBÓT BUDOWLANYCH- składający się z części opisowej i rysunkowej projektu branży drogowej dla inwestycji pn.: „Przebudowa drogi w Okoninie "
- PROJEKT WYKONAWCZY ROBÓT BUDOWLANYCH- składający się z części opisowej i rysunkowej projektu branży drogowej dla inwestycji pn.: „Przebudowa drogi w Okoninie "
- PROJEKT SAŁEJ ORGANIZAJI RUCHU - składający się z części opisowej i rysunkowej dla inwestycji pn.: „Przebudowa drogi w Okoninie "
- PRZEDMIAR ROBÓT - dla branży drogowej i teletechnicznej dla inwestycji pn.: „Przebudowa drogi w Okoninie "
- SZCZEGÓŁOWĄ SPECYFIKACJĘ TECHNICZNA (STWiORB) - specyfikacje wykonania i odbioru robót dla branży drogowej pn.: „Przebudowa drogi w Okoninie "
Przedmiar robót ma charakter poglądowy, mający na celu ułatwienie Wykonawcy opracowanie kosztorysu. Stanowi jedynie ogólny przewidywany opis i zakres inwestycji. Wykonawca winien opracować kosztorys na podstawie analizy całej dokumentacji projektowej. W przypadku rozbieżności w projekcie Wykonawca winien zgłosić ten fakt Zamawiającemu poprzez złożenie zapytania.
Elementy projektu nieobjęte zamówieniem- niestanowiące przedmiotu wyceny przez Wykonawcę:
- budowa kanału technologicznego
Wykonawca zobligowany jest do wykonania odcinka próbnego. Przed przystąpieniem do wykonania warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego Wykonawca wykona odcinek próbny celem uściślenia organizacji wytwarzania i układania oraz ustalenia warunków zagęszczania. Powierzchnia odcinka próbnego powinna wynosić, co najmniej 500 m2. Lokalizacja odcinka próbnego będzie wskazana przez Zamawiającego na etapie realizacji inwestycji. Odcinek próbny zostanie wykonany na wskazanym przez Zamawiającego terenie, zlokalizowanym w odległości do 10 km od budowy na terenie gminy Gruta.
W ramach wykonania odcinka próbnego wykonawca wybuduje drogę z poboczami o następującej konstrukcji:
1) jezdnia
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S 4 cm
- podbudowa zasadnicza z betonu asfaltowego AC 16P 8 cm
- podbudowa zasadnicza KŁSM #0-31,5, CBR>80%, C90/3, ls=l,0 20 cm
- grunt stabilizowany cementem C3/4<6,0 MPa 20 cm
2) pobocza
- o szerokości 0,75 m
- kruszywo łamane

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.) Wartość części: 737289,60 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 3 - Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 01445C w Wiktorowie
Droga nr 041445C w miejscowości Wiktorowo objęta przebudową jest publiczną drogą gminną. W przeważającej części droga prowadzi przez tereny niezurbanizowane, tereny pól uprawnych i niskiej zabudowy mieszkalnej. Droga pełni funkcję drogi dojazdowej do pól i gospodarstw. Na odcinku objętym inwestycją w obecnym stanie występuje droga brukowo/gruntowa - istniejące nawierzchnie przeznaczone są do rozbiórki. Inwestycja będzie realizowana po śladzie istniejącej drogi na działkach nr 23/28, 44, 15/2, 23/23 w miejscowości Wiktorowo, obręb (0015) Wiktorowo, gmina Gruta, powiat grudziądzki, województwo kujawsko-pomorskie.
Zamawiający w załącznikach nr 11 i 11.1 zamieścił dokumentację techniczną i pomocniczą dla Wykonawców, stanowiącą podstawę do opracowania przez Wykonawcę oferty.
Parametry fizyczne:
- nawierzchnia bitumiczna - 2295 m2
- nawierzchnia z kostki betonowej - 266 m2
- długość projektowanej drogi - 539 m

Ogólny zakres prac budowlanych obejmuje:
- przebudowę istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni
- uregulowanie szerokości jezdni do 3,50m
- wykonanie mijanki

- wykonanie zjazdów indywidualnych
- przebudowę poboczy
- wykonanie chodników
- wykonanie zatoki autobusowej
- odtworzenie, oczyszczenie i wyprofilowanie skarp istniejących rowów
odtworzenie trawników w obszarze przyległym do robót drogowych
- montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zastosowanie środków uspokojenia ruchu
- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego
W załącznikach nr 11 i 11.1 Zamawiający zawarł następujące dokumenty:
- PROJEKT BUDOWLANY ROBÓT BUDOWLANYCH- składający się z części opisowej i rysunkowej projektu branży drogowej dla inwestycji pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 041445C w Wiktorowie"
- PROJEKT WYKONAWCZY ROBÓT BUDOWLANYCH- składający się z części opisowej i rysunkowej projektu branży drogowej dla inwestycji pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 041445C w Wiktorowie"
- PROJEKT SAŁEJ ORGANIZAJI RUCHU - składający się z części opisowej i rysunkowej dla inwestycji pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 041445C w Wiktorowie"
- PRZEDMIAR ROBÓT - dla branży drogowej i teletechnicznej dla inwestycjipn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 041445C w Wiktorowie"
- SZCZEGÓŁOWĄ SPECYFIKACJĘ TECHNICZNA (STWiORB) - specyfikacje wykonania i odbioru robót dla branży drogowej pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 041445C w Wiktorowie"
Przedmiar robót ma charakter poglądowy, mający na celu ułatwienie Wykonawcy opracowanie kosztorysu. Stanowi jedynie ogólny przewidywany opis i zakres inwestycji. Wykonawca winien opracować kosztorys na podstawie analizy całej dokumentacji projektowej. W przypadku rozbieżności w projekcie Wykonawca winien zgłosić ten fakt Zamawiającemu poprzez złożenie zapytania.
Elementy projektu nieobjęte zamówieniem- niestanowiące przedmiotu wyceny przez Wykonawcę:
- budowa kanału technologicznego (Zamawiający wystąpił do Ministra Cyfryzacji z wnioskiem o
zwolnienie z obowiązku budowy)
Wykonawca zobligowany jest do wykonania odcinka próbnego. Przed przystąpieniem do wykonania warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego Wykonawca wykona odcinek próbny celem uściślenia organizacji wytwarzania i układania oraz ustalenia warunków zagęszczania. Powierzchnia odcinka próbnego powinna wynosić, co najmniej 500 m2. Lokalizacja odcinka próbnego będzie wskazana przez Zamawiającego na etapie realizacji inwestycji. Odcinek próbny zostanie wykonany na wskazanym przez Zamawiającego terenie, zlokalizowanym w odległości do 10 km od budowy na terenie gminy Gruta.
W ramach wykonania odcinka próbnego wykonawca wybuduje drogę z poboczami o następującej konstrukcji:
1) jezdnia
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S 4 cm
- podbudowa zasadnicza z betonu asfaltowego AC 16P 8 cm
- podbudowa zasadnicza KŁSM #0-31,5, CBR>80%, C90/3, ls=l,0 20 cm
- grunt stabilizowany cementem C3/4<6,0 MPa 20 cm
2) pobocza
- o szerokości 0,75 m
- kruszywo łamane

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.) Wartość części: 885053,17 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty"

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty"

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty"

2022-07-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane