„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Zwoleń w roku 2025”

GMINA ZWOLEŃ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00000241
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00000241/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-02 08:23
Lokalizacja
Zwoleń, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-afb9eb95-a394-4487-a7fb-cff1a265682b
Identyfikator
8111764762
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi zbierania śmieciUsługi transportu odpadówUsługi gospodarki odpadami

Wykonawcy

1 przyznane

"ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZwoleń, PL · lot 0
4 197 677,14 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00000241 z dnia 2025-01-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Zwoleń w roku 2025”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZWOLEŃ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223439

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: PLAC KOCHANOWSKIEGO 1

1.5.2.) Miejscowość: Zwoleń

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-700

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 48 676 22 10 wew. 105

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zwolen.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zwolen.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Zwoleń w roku 2025”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-afb9eb95-a394-4487-a7fb-cff1a265682b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00000241

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00000644/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.1 Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Zwoleń w roku 2025.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00635184

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Organem założycielskim Zakładu Usług Komunalnych Spółka z o.o. jest Gmina Zwoleń i posiada całość udziałów w spółce. W związku z powyższym w ZUK Sp. z o.o. nie występuje udział kapitału prywatnego.

Procentowe przychody osiągnięte przez Spółkę z wykonywania zadań powierzonych jej wyłącznie przez Gminę Zwoleń za 3 poprzedzające lata wyniosły - 93,94%. W związku z powyższym wymóg wykonania ponad 90% działalności na rzecz Gminy został spełniony.

Poprzez powoływanie członków Rady Nadzorczej oraz wykonywania przez Burmistrza Zwolenia funkcji Zgromadzenia Wspólników i tym samym wykonywanie praw korporacyjnych i majątkowych Gmina Zwoleń sprawuje pełną kontrolę nad ZUK Sp. z o.o. w Zwoleniu, porównywalną z kontrolą sprawowaną nad własnymi jednostkami organizacyjnymi.

W związku z powyższym ZUK Sp. z o.o. spełnia warunki ustawowe zgodnie z którymi Gmina Zwoleń może udzielić zamówienia publicznego w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OŚ.ZP.271.16.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4005905,58 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbioru wraz z zagospodarowaniem odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Zwoleń w terminie od dnia 01.01.2025r. do 31.12.2025r. polegająca na:

- odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów od właścicieli nieruchomości zamieszkałych,

- prowadzeniu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego przy ul. Batalionów Chłopskich 25 w Zwoleniu,

- odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu zebranych odpadów komunalnych, pochodzących z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Szacowana ilość odpadów [Mg] w okresie od dnia 01.01.2025 r. do dnia 31.12.2025 r.
Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 1987,920
Papier i tektura - 130,116
Szkło - 261,219
Metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe - 366,651
Bioodpady - 718,608
Meble i inne odpady wielkogabarytowe - 241,758
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - 30,619
Zużyte baterie i akumulatory - 0,200
Zużyte opony - 43,995
Przeterminowane leki - 0,050
Odpady budowlane i rozbiórkowe - 205,800
Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny - 0,007
Żużle, popioły - 166,425
Odpady tekstyliów i odzieży - 4,677
ŁĄCZNA SZACUNKOWA ILOŚĆ ODPADÓW - 4158,045

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511300-5 - Usługi zbierania śmieci

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 672026737

7.3.3) Ulica: Bogusza 19

7.3.4) Miejscowość: Zwoleń

7.3.5) Kod pocztowy: 26-700

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4197677,14 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-01-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi