Odbiór odpadów komunalnych zmieszanych z terenów będących w administrowaniu Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00000313
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00000313/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-02 08:34
Lokalizacja
Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-eb11d473-d330-44f6-9630-a8ca97c28d3f
Identyfikator
5783051446
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wywozu odpadówUsługi wywozu stałych odpadów miejskichUsługi transportu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

CLEANER ZAKŁAD SPRZĄTANIA SPÓŁKA JAWNA MACIEJ BUKOWSKI, GRZEGORZ MISIEWICZElbląg, PL · lot 0
259 752,31 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00000313 z dnia 2025-01-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór odpadów komunalnych zmieszanych z terenów będących w administrowaniu Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 280562301

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krakusa 13-16

1.5.2.) Miejscowość: Elbląg

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zzm.elblag.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzm.elblag.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-eb11d473-d330-44f6-9630-a8ca97c28d3f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór odpadów komunalnych zmieszanych z terenów będących w administrowaniu Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eb11d473-d330-44f6-9630-a8ca97c28d3f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00000313

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00027746/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Wywóz odpadów zmieszanych z terenów administrowanych przez ZZM (parki, skwery, zieleńce)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00637074

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NK.2501.6.2024.KD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie odpadów komunalnych zmieszanych z terenów administrowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu.
2. Zakres obejmuje:
1) Odbieranie odpadów komunalnych zmieszanych ( kod 20 03 01) wraz z utylizacją odpadów w okresie od 01.01.2025 r. do 31.08.2025 r. z terenów zieleni administrowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu z pojemników o pojemności do 50 litrów tj. opróżnianie łącznie 273 szt. pojemników – zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy w tym:
a) Zakładanie worków do pojemników podczas ich opróżniania,
b) Transport odebranych odpadów komunalnych do Zakładu Utylizacji Odpadów sp. z o. o. w Elblągu, ul. Mazurska 42, lub innych w przypadku czasowego zamknięcia ww. instalacji,
c) Odbiór odpadów komunalnych zmieszanych (kod 20 03 01) realizowany 2 (dwa) razy w tygodniu (wtorek i piątek) w okresie styczeń - maj zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszej umowy,
d) Odbiór odpadów komunalnych zmieszanych (kod 20 03 01) w okresie czerwiec, lipiec, sierpień będzie realizowany 4 (trzy) razy w tygodniu (wtorek, piątek, sobota, niedziela – wybrane lokalizacje zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów (załącznik nr 2 do umowy),
e) Oczyszczania z odpadów terenu wokół pojemników,
f) Dezynfekcja pojemników raz na kwartał podczas realizacji przedmiotu zamówienia.
2) Opłatę za utylizację odpadów parkowych o których mowa w ust. 2 pkt. 1) ponosi Wykonawca.
3) Odbiór odpadów komunalnych zmieszanych z kontenera 10 m3 w ciągu trwania umowy, z terenu siedziby Zamawiającego tj. ul. Krakusa 13-16, odbiór odpadów komunalnych zmieszanych (kod 20 03 01) na zgłoszenie telefoniczne Zamawiającego. Koszt utylizacji odpadów ponosi Zamawiający na podstawie karty przekazania odpadów z systemu BDO przez Wykonawcę.
3. Szczegółowy harmonogram odbioru odpadów odbywać się będzie zgodnie z załącznikiem nr 2 do umowy.

4. W przypadku posiadania dodatkowych środków finansowych Zamawiający zastrzega prawo skorzystania ze wznowienia zamówienia. Wznowieniem zamówienia jest wykonywanie po raz kolejny tych samych usług przewidzianych w ust. 2 niniejszej umowy realizowanych 2 (dwa) razy w tygodniu (wtorek, piątek) zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów stanowiącym załącznik nr 2 do umowy.
5. Wznowienie Zamawiający przewiduje rozpocząć od 01.09.2025 r., zakończenie 31.12.2025 r.
6. Jeżeli Zamawiający skorzysta ze wznowienia zamówienia, obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia na warunkach takich jak zamówienie gwarantowane (świadczące przez Wykonawcę w okresie od 01.01.2025 r. do 31.08.2025 r.
7. Warunkiem rozpoczęcia realizacji wznowienia zamówienia jest złożenie przez Zamawiającego, pisemnego oświadczenia woli pod rygorem nieważności, o skorzystaniu z tego prawa. Zamawiający składa wyżej wymienione oświadczenie woli przed dniem 31.08.2025 r. Skorzystanie Zamawiającego ze wznowienia zamówienia nie wymaga zawarcia aneksu do niniejszej umowy.
8. Niewykonanie przez Zamawiającego umowy w zakresie wznowienia zamówienia, nie wymaga podania przyczyn i nie stanowi podstawy jego odpowiedzialności z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
9. Na dzień zawarcia umowy Wykonawca musi posiadać:
1) wpis do rejestru działalności regulowanej w Gminie Miasto Elbląg w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (na podstawie ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2024 r. poz. 399);
2) wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (BDO, Dział VII) w zakresie kodów odpadów komunalnych objętych przedmiotem zamówienia.
10. Na dzień zawarcia umowy Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia – na kwotę 100 000,00 zł.
11.
1) Wykonawca zobowiązany będzie wykonywać przedmiotowe zamówienie zapewniając, zgodnie z art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym używanych przy wykonywaniu tego zadania co najmniej 10% (od 01.01.2025 r. - 30%).
2) Zamawiający informuje, że jeżeli w wyniku trwającego procesu legislacyjnego zmianie ulegną wyżej wymienione przepisy, w szczególności zostanie wykreślony wymóg wynikający z art. 35 ust. 2, Zamawiający odstąpi albo odpowiednio zmodyfikuje swoje wymagania.
3) Oświadczenie dotyczące spełnienia przedmiotowego obowiązku Wykonawca złoży najpóźniej w dniu zawarcia umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90513200-8 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 259752,31 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 369217,11 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 259752,31 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CLEANER S.J. Zakład Sprzątania M. Bukowski, G. Misiewicz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5780019436

7.3.3) Ulica: ul. Mazurska 10

7.3.4) Miejscowość: Elbląg

7.3.5) Kod pocztowy: 82-300

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 259752,31 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamówienie przewiduje wznowienie od 01.09.2025 r. do 31.12.2025 r. stąd podano okres całościowy dla zamówienia.
2025-01-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi