Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego „Adaptacja pomieszczeń przy ul. Edukacji 102 na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej”
Gmina Miasta Tychy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00251795
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00251795/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-13 08:37
- Lokalizacja
- Tychy, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e6637cf1-b0ed-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 6460013450
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00251795 z dnia 2022-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego „Adaptacja pomieszczeń przy ul. Edukacji 102 na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Tychy
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Miasta Tychy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255507
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Niepodległości 49
1.5.2.) Miejscowość: Tychy
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 327763808
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umtychy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.umtychy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://tychy.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego „Adaptacja pomieszczeń przy ul. Edukacji 102 na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e6637cf1-b0ed-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00251795
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00013168/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Adaptacja pomieszczeń przy ul. Edukacji 102 w Tychach na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00109132/05
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.17.2022.JM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego „Adaptacja pomieszczeń przy ul. Edukacji 102 na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej”.
Zamówienie obejmuje m.in.:
1) opracowanie projektu budowlanego na podstawie założeń programu funkcjonalno-użytkowego oraz koncepcji architektonicznej,
2) uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień, warunków, opinii, zgód, ekspertyz oraz decyzji administracyjnych pozwalających na wykonanie w/w zakresu robót, w tym pozwolenia na budowę,
3) kompleksowe wykonanie zaprojektowanych robót wraz z robotami towarzyszącymi i tymczasowymi na podstawie opracowanej dokumentacji i zgodnie z uzyskaną Decyzją o pozwoleniu na budowę,
4) kompleksowe wyposażenie wszystkich pomieszczeń objętych zamówieniem,
5) sprawowanie nadzoru autorskiego przez okres trwania inwestycji,
6) opracowanie dokumentacji powykonawczej,
7) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
Projekt musi zapewniać dostępność w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. 2019 poz. 1696 oraz 2020 poz. 1062) – Pomieszczenia dostępne dla osób niepełnosprawnych – podłogi antypoślizgowe, drzwi, korytarze i toalety o odpowiednich szerokościach dla wózka inwalidzkiego, brak progów, oświetlenie dostosowane do osób słabowidzących, piktogramy przed wejściem, mało agresywna kolorystyka ścian i podłóg (zapewniony kontrast), ergonomiczne detale użytkowe.
Z uwagi na fakt, iż roboty będą prowadzone na terenie czynnego obiektu Wykonawca uzgodni harmonogram prac z właścicielem budynku (Megrez Spółka z o.o.) oraz przedstawicielem Zamawiającego i zapewni możliwość funkcjonowania pozostałych części budynku z jak najmniejszymi uciążliwościami jego użytkowników.
Wykonawca będzie zobowiązany do zorganizowania cotygodniowej rady budowy z udziałem kierownika budowy, przedstawiciela Zamawiającego, a w przypadkach wymagających – przedstawiciela Megrez Sp. z o.o. (szczególnie w zakresie umiejscowienia archiwum i central wentylacyjnych).
Wszystkie roboty zanikowe i ulegające zakryciu będą odbierane przez Zamawiającego, o czym Wykonawca będzie zobowiązany powiadomić z dwudniowym wyprzedzeniem. Dla wszystkich zabudowywanych materiałów Wykonawca przedstawi dokument dopuszczający do stosowania w budownictwie. Po stronie Wykonawcy pozostaje: przeszkolenie co najmniej 3 pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w zakresie użytkowania m.in.: wentylacji mechanicznej, oraz wszystkich elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania placówki.
W przypadku wskazania w dokumentacji projektowej znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych opisywanym.
W przypadku wskazania w opisie przedmiotu zamówienia odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty dokumenty potwierdzające równoważność zaoferowanych rozwiązań. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na wykonawcy. Wykonawca wykazuje równoważność przy użyciu dowolnych (wiarygodnych) środków. Niewykazanie równoważności skutkuje odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39100000-3 - Meble
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262700-8 - Przebudowa budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45410000-4 - Tynkowanie
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45421141-4 - Instalowanie przegród
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5473249,28 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6867480,04 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5473249,28 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): BEN-BUD sp. z o.o.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: BEN-BUD Janusz Benisz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6511727309
7.3.3) Ulica: Gajowa 68
7.3.4) Miejscowość: Żory
7.3.5) Kod pocztowy: 44-240
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5473249,28 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |