,Przebudowa ul. Dywizjonu 303 na odcinku od ul. Kustronia do Polskich Skrzydeł
Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00252106
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00252106/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-13 09:43
- Lokalizacja
- Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bda12a21-db5d-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 8762403226
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00252106 z dnia 2022-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
,Przebudowa ul. Dywizjonu 303 na odcinku od ul. Kustronia do Polskich Skrzydeł
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340534333
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ludwika Waryńskiego 34A
1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdm@zdm.grudziadz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zdm-grudziadz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://zdm-grudziadz.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
,Przebudowa ul. Dywizjonu 303 na odcinku od ul. Kustronia do Polskich Skrzydeł2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bda12a21-db5d-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00252106
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019190/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa ul. Dywizjonu 303 na odcinku od Kustronia do ul. Polskich Skrzydeł
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00174779/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDM.ZP.261.2.8.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 5 do SWZ OPZ
2. Zamawiający informuje, że we wszystkich postanowieniach SWZ i jej załącznikach
w których Zamawiający odwołuje się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, zgodnie z art. 101 ust. 4 Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Z uwagi na powyższe należy przyjąć, że wskazaniom tym towarzyszy zwrot „lub równoważne”. Oznacza to, że parametry techniczne tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenia, że opis czy też cecha opisanego produktu, która może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta - to Wykonawca również jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”.
3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Zmiany treści SWZ oraz udzielone odpowiedzi, o których mowa w zdaniu poprzednim są każdorazowo wiążące dla wykonawców.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w:
4.1. Załączniku nr 1 do SWZ tj. Formularzu ofertowym wraz z Szczegółowym kosztorysem ofertowym – załącznik nr 2.
4.2. Załączniku nr 4 do SWZ tj. Projekcie umowy.
4.3. Załączniku nr 5 do SWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznychZamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp – w dniu 15.06.2022r. poinformował o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 3.500.000,00 zł ( trzy miliony pięćset tysięcy zł).
W przedmiotowym postępowaniu zostało złożonych sześć ofert. Oferta złożona przez Wykonawcę PUH „FENIKS” E. Salczyński, H.Tupalski Sp.j. ul. Chryzantemowa 17 86-300 Grudziądz była najkorzystniejszą ofertą opiewała na kwotę - 5.361.513,32zł ( pięć milionów trzysta sześćdziesiąt jeden tysięcy pięćset trzynaście złoty 32/100).
Po analizie możliwości finansowych, Zamawiający stwierdził, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do wysokości ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5361513,32 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7515786,21 PLN
| 2022-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |