Przebudowa drogi powiatowej 1963D i 2075D oraz budowa chodników w miejscowości Tyniec nad Ślęzą – etap 3 (II Postępowanie)

Gmina Kobierzyce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00252155
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00252155/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-13 09:53
Lokalizacja
Kobierzyce, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5bfb31d4-f063-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
8961308068
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00252155 z dnia 2022-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej 1963D i 2075D oraz budowa chodników
w miejscowości Tyniec nad Ślęzą – etap 3 (II Postępowanie)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kobierzyce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935075

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Pałacowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Kobierzyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-040

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pkosim@ugk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ugk.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ugk.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej 1963D i 2075D oraz budowa chodników
w miejscowości Tyniec nad Ślęzą – etap 3 (II Postępowanie)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5bfb31d4-f063-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00252155

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00039943/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi powiatowej 1963D i 2075D w m. Tyniec nad Ślęzą

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00213610/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RŚZiZP.271.26.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4052391,77 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania jest przebudowa dróg powiatowych nr 1963D i 2075D oraz budowa chodników w miejscowości Tyniec nad Ślęzą. Inwestycja zlokalizowana jest w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskim w gminie Kobierzyce. Na terenie w otoczeniu inwestycji dominuje zabudowa zagrodowa.
2. Szczegóły w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W terminie składania ofert przetargowych tj. w dniu 05.07.2022r. do godz. 9.00 wpłynęły następujące oferty przetargowe:
1) GAGO – BRUK GAGIK HAKOBYAN, ul. Jesionowa 8a, 55-010 Żerniki Wrocławskie
Cena: 6 580 500,00 zł
Okres gwarancji: przedłużenie okresu gwarancji o 12 miesięcy
2) PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – USŁUGOWE „ZURB” S.C. ANDRZEJ ŻUREK, ELŻBIETA ŻUREK, ul. Witosa 2, 57-160 Borów
Cena: 5 000 000,00 zł
Okres gwarancji: przedłużenie okresu gwarancji o 12 miesięcy
3) MAR-BUD MARZENA ŻYGADŁO, Samborowiczki 24, 57-130 Przeworno
Cena: 3 885 000,00 zł
Okres gwarancji: przedłużenie okresu gwarancji o 12 miesięcy

Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia:
4 200 000,00 zł brutto.

Informacja o ofertach odrzuconych:
Z przedmiotowego postępowania została odrzucona oferta nw. firmy:
MAR-BUD MARZENA ŻYGADŁO, Samborowiczki 24, 57-130 Przeworno
Podstawa prawna:
art. 226 pkt 3) ustawy Pzp: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jest niezgodna z przepisami ustawy;”
art. 226 pkt 6) ustawy Pzp: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez zamawiającego;”

Uzasadnienie faktyczne:
Zgodnie z art. 63 ust 2 ustawy Pzp „W postępowaniu o udzielenie zamówienia lub konkursie o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę, wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub w konkursie, oświadczenie, o którym mowa
w art. 125 ust. 1, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.”
Zgodnie z Rozdz. XI SWZ pkt 1 i 3 tj. „1.Oferta musi być sporządzona w języku polskim, w postaci elektronicznej w formacie danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf, .xps, .odt i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym” oraz „3. Do przygotowania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważniona
do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego”
Wykonawca firma MAR-BUD MARZENA ŻYGADŁO złożyła ofertę nie podpisaną kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
W związku z powyższym ofert ww. wykonawcy zostaje odrzucona.

Informacja o unieważnieniu postępowania.
Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2021r. poz. 1129 ze zm.) unieważnił przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3885000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6580500 PLN

2022-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane