Budowa dróg transportu rolnego w m. Chróścice - odcinek 1 ( obręb 0021 Chróścice)

Gmina Dobrzeń Wielki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00252694
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00252694/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-13 11:46
Lokalizacja
Dobrzeń Wielki, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-08c2c83f-d5c1-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
9910495569
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00252694 z dnia 2022-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dróg transportu rolnego w m. Chróścice - odcinek 1 ( obręb 0021 Chróścice)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobrzeń Wielki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413060

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Namysłowska 44

1.5.2.) Miejscowość: Dobrzeń Wielki

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-081

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jkurtz@dobrzenwielki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.dobrzenwielki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/dobrzenwielki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa dróg transportu rolnego w m. Chróścice - odcinek 1 ( obręb 0021 Chróścice)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-08c2c83f-d5c1-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00252694

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00331227/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa dróg transportu rolnego w m. Chróścice- odcinek 1

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00162225/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.125.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Budowa dróg transportu rolnego w m. Chróścice- odcinek 1 ( obręb 0021 Chróścice).
Planowany do budowy odcinek nr 1 drogi przebiega wyłącznie wzdłuż pól uprawnych więc podstawową jej funkcją stanowi transport rolny. Obecnie droga posiada nawierzchnię gruntowa.
Planowana do budowy droga została zaprojektowana na długości 0,993 km o szerokości 3 m ze spadkiem poprzecznym 3% , z dwoma mijankami o długości 35 mb i szerokości 5mb. Ze względu na występowanie gruntu niestabilnego, zaprojektowano nawierzchnię z geokraty komórkowej gr.10 cm wypełnionej kruszywem łamanym na dwuwarstwowej podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr 10+20 cm oraz warstwie pospółki o gr. 10 cm. Zaprojektowano również obustronne pobocza gruntowe o szerokości 0,75 mb. W zakres wchodzą również dwa 2 przepusty z rur betonowych Ø 600.
Szczegółowy zakres prac określa dokumentacja projektowa, pomocniczy przedmiar robót oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót. Projekt Budowalny oraz Specyfikacja Techniczna są integralną częścią SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wprowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, w terminie składania ofert wyznaczonym przez Zamawiającego, to jest do dnia 01.06.2022r. do godz. 10:00 wpłynęło 6 ofert. W dniu 24.06.2022 r. Zamawiający w związku z niedokonaniem wyboru najkorzystniejszej oferty, zwrócił się z wnioskiem o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o 30 m dni tj.do dnia 30.07.2022r. wraz z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo jeżeli jest to możliwe, z wniesieniem nowego na przedłużony okres związania ofertą. Spośród 6 wykonawców, którzy złożyli oferty jedynie 3 wyraziło pisemną zgodę na przedłużenie terminu związania ofertą do 30.07.2022r. Oferty pozostałych wykonawców zostały odrzucone. Wśród odrzuconych ofert była oferta z najniższą ceną, mieszczącą się w kwocie jaką zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. W związku z tym, iż kolejna oferta z najniższą ceną spośród ofert niepodlegających odrzuceniu przewyższała kwotę jaką jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 690474,47 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 825223,83 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2022-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane