Remont budynku usługowo-mieszkalnego przy ul. Św. Jana 9 w Katowicach
KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00252701
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00252701/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-13 11:46
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7f4a158e-d5ae-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6342697680
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00252701 z dnia 2022-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku usługowo-mieszkalnego przy ul. Św. Jana 9 w Katowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241031620
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Michała Grażyńskiego 5
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-126
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 324163160
1.5.8.) Numer faksu: 324163155
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kzgm.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kzgm.katowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kzgm_katowice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont budynku usługowo-mieszkalnego przy ul. Św. Jana 9 w Katowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f4a158e-d5ae-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00252701
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00030796/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.20 Termomodernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Św. Jana 9 w Katowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00165853/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NZ.231.025.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest remont budynku usługowo-mieszkalnego polegający na wykonaniu dociepleń i izolacji, wymianie instalacji wod-kan., gazowej,elektrycznej i teletechnicznej oraz wykonaniu instalacji grzewczych zasilanych kotłami gazowymi zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową. Roboty będą obejmować w szczególności:1)Prace mające na celu poprawę energetyczną budynku:•ocieplenie ścian piwnic wraz z hydroizolacją•częściowe ocieplenie ścian nadziemia•ocieplenie i remont dachu•ocieplenie stropu nad pomieszczeniami piwnicznymi•wymiana stolarki otworowej•likwidacja pieców kaflowych•budowa instalacji gazowej zasilającej kotły i kuchenki gazowe•wykonanie w lokalach nowych instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej zasilanych gazem•wymiana oświetlenia w obrębie klatki schodowej oraz części piwnicznej na oprawy LED z zastosowaniem czujników ruchu 2)Inne prace remontowo-budowlane, nie wpływające na zmniejszenie zużycia energii, lecz konieczne do wykonania ze względu na zły stan techniczny budynku i brak zgodności z odpowiednimi przepisami:•naprawa konstrukcji dachu•naprawa pęknięć w ścianach zewnętrznych•wykonanie robót remontowych w lokalach mieszkalnych, związanych z wykonaniem instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej•remont elewacji frontowej bez docieplenia•dobudowa brakujących przewodów wentylacyjnych i spalinowych•wymiana instalacji elektrycznej•montaż zbiorczej instalacji RTV + SAT i teletechnicznej•wymiana instalacji odgromowej•wymiana instalacji wody zimnej•wymiana instalacji kanalizacji sanitarnej•zagospodarowanie terenu podwórza 2.Wyżej wymienione roboty będą wykonywane na podstawie dokumentacji projektowej wraz ze STWiORB(zatwierdzonej decyzją(pozwoleniem)RBDEC–1121/2021),stanowiącej załącznik nr5 do SWZ oraz przedmiarów robót stanowiących załącznik nr6 do SWZ.UWAGA! Przedmiary w formacie ATH załączone są pomocniczo.W przypadku wystąpienia rozbieżności pomiędzy przedmiarami zamieszczonymi w formacie PDF a przedmiarami w formacie ATH wiążące są zapisy przedmiaru robót zamieszczonego w formacie PDF.3.Wszelkie obowiązki Wykonawcy i Zamawiającego oraz warunki realizacji przedmiotu zamówienia, sposób rozliczania zawierają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr7 do SWZ.4.Uwaga: Roboty będą prowadzone w zamieszkanym budynku oraz otoczeniu innych zamieszkałych budynków.Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia dojazdu do okolicznych posesji w trakcie prowadzenia prac oraz utrzymania na bieżąco czystości wykorzystywanych dróg komunikacyjnych, parkingów i chodników. Budynek znajduje się przy drodze z torowiskiem tramwajowym, co może utrudniać dojazd i rozładunek materiałów budowlanych.5.Wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji na wykonane roboty budowlane, zastosowane materiały oraz zainstalowane urządzenia wynosi–5 lat.6.Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w ramach niniejszego zamówienia, gdzie wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca1974r.Kodeks pracy(t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1320). Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia,aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę.Wymóg ten dotyczy osób(pracowników fizycznych),które wykonują czynności określone w dokumentacji projektowej, polegające w szczególności na rozbiórce elementów konstrukcyjnych,pracach zbrojarskich,betoniarskich,montażu stalowych elementów konstrukcyjnych, montażu stolarki otworowej,wykonaniu ocieplenia elewacji,poddasza i ścian fundamentowych,wykonaniu robót wykończeniowych w postaci tynków ścian i powłok malarskich,prac ziemnych,wykonaniem podbudowy oraz nawierzchni z obrzeżami,montażem wpustów ulicznych,instalacji elektrycznych,teletechnicznych,wodnych,kanalizacyjnych,indywidualnych ogrzewań gazowych oraz ciepłej wody użytkowej,gazowej,wraz z pracami towarzyszącymi.Wymóg nie dotyczy osób kierujących robotami budowlanymi,osób sporządzających dokumentację techniczną,osób wykonujących usługi transportowe,dostawców materiałów,sprzętu,urządzeń,osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą,urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy,wspólników spółki jawnej lub partnerskiej,w zakresie w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy.7.Parametry równoważności 1)Jeżeli dok. proj. wraz ze STWiORB lub przed. robót wskazywałyby w odniesieniu do niektórych mat. i urządzeń patenty lub pochodzenie,źródła lub szczególny proces,który charakteryzuje prod. lub usługi dostarczane przez konkretnego Wyk.,znaki tow. lub pochodzenie lub nastąpiło wskazanie norm,europejskich ocen technicznych,wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień,o których mowa w art.101ust.1pkt2 lub ust.3 ustawy Zam. zgodnie z art.99ust.4i5 ustawy dopuszcza składanie „produktów”równoważnych lub zgodnie z art.101ust.4 ustawy zaoferowanie rozwiązań„równoważnych”w stosunku do wsk. w dok. pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dok. oraz będą zgodne pod względem: a)gabarytów i konstrukcji(wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elem. składowych), b)charakteru użytkowego(tożsamość funkcji),c)charakterystyki materiałowej(rodzaj i jakość materiałów),d)parametrów technicznych (wytrzymałość,trwałość,dane techniczne,dane hydrauliczne,charakterystyki liniowe,konstrukcja),e)param. bezp. użytkow.Wszelkie „produkty”pochodz. od konkret. produc. określają min. param. jakoś. i cechy użyt.,jakim muszą odpow. towary,by spełnić wymag. stawiane przez zam. i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia.Poprzez zapis min. wyma. paramet. jakości. zama. rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dost. źródłach,katalogach,stronach interne. producentów.Operowanie przyk. nazw. produ. ma jedynie na celu doprecy. poziomu oczekiwań zam. w stosunku do określo. rozwiązania.Tak,więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów/ma wyłącznie char. przyk.W takiej sytuacji zam. wymaga złożenia stosownych dok., uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.Będą one podlegały ocenie w trakcie badania oferty.2) Tam,gdzie w dokumentacji projektowej wraz ze STWiORB lub przedmiarach robót przedmiot zamówienia został opisany za pomocą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, norm,ocen technicznych i systemów referencji technicznych,o których mowa w art.101ust. 1pkt2 oraz ust.3 ustawy zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.Będą one podlegały ocenie w trakcie badania oferty.8.Przedmiotowe środki dowodowe. W przypadku zastosowania materiałów,urządzeń,wyrobów lub rozwiązań równoważnych,Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających,że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.Jeżeli Wykonawca nie złoży ww.dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne(nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia,Zamawiający będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia).9.Zamówienie nie jest podzielone na części.Zamówienie dotyczy robót budowlanych obejmujących swoim zakresem branże budowlaną,sanitarną oraz elektryczną.Roboty będą prowadzone w budynku zamieszkałym oraz w otoczeniu innych zamieszkałych budynków.Istnieje ścisłe powiązanie pomiędzy zakresami wszystkich branż,zarówno pod względem technologii jak i czasu ich wykonywania. Wykonawca będzie działał w tym samym obszarze i w tym samym czasie przy pomocy specjalistów różnych branż.Zakres robót wymaga właściwej organizacji prac,za którą powinna odpowiadać jedna osoba–Kierownik budowy.Podział przedmiotu zamówienia na części nie jest wskazany z uwagi na wzajemne powiązanie robót i ich współzależność technologiczną.W przypadku konieczności skoordynowania robót wykonywanych przez różnych wykonawców,wykonujących różne zakresy robót,istnieje poważne zagrożenie dla właściwego wykonania zamówienia,zarówno pod względem technologicznym jak i terminowym.Dodatkowym aspektem społecznym jest fakt,że udzielenie zamówienia jednemu wykonawcy pozwoli ograniczyć do minimum uciążliwości dla mieszkańców wynikające nie tylko z zakresu robót,ale również z ograniczeń w korzystaniu z mediów(woda zimna,ciepła,c.o.gazowe),które są nieuniknione przy ingerencji w przebudowę instalacji.Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia wiązałaby się również ze wzrostem kosztów wykonania.10.Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne(przewidział wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy) i środowiskowe(realizacja przedmiotu zamówienia ma na celu zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło oraz zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45431000-7 - Kładzenie płytek
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45442100-8 - Roboty malarskie
45442300-0 - Roboty w zakresie ochrony powierzchni
45321000-3 - Izolacja cieplna
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1162917,22 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1545833,78 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1162917,22 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DOM – REM Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 634 276 01 77
7.3.3) Ulica: ul. Dębowa 16A
7.3.4) Miejscowość: Katowice
7.3.5) Kod pocztowy: 40-103
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1. Branża budowlana - DACH – EXPERT Józef Wiecław
2. Branża sanitarna - Centrum Obsługi i Inwestycji WIRAGO S.C. Machowski,
Tobór
3. Branża elektryczna - PILTECH Kamil Pilch
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1162917,22 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-10-31| 2022-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |