„Budowa połączenia drogowego łączącego drogę gminną nr 258033P z drogą wojewódzką nr 187 wraz z infrastrukturą towarzyszącą”- zaprojektuj i wybuduj

MIASTO I GMINA SZAMOTUŁY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00252855
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00252855/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-13 12:19
Lokalizacja
Szamotuły, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fada850e-dcbc-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
7872074467
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoOznakowanie drogoweUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00252855 z dnia 2022-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa połączenia drogowego łączącego drogę gminną nr 258033P z drogą wojewódzką nr 187 wraz z infrastrukturą towarzyszącą”- zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Szamotuły

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258230

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dworcowa 26

1.5.2.) Miejscowość: Szamotuły

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-500

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: +48612927576

1.5.8.) Numer faksu: +48612920072

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@szamotuly.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/szamotuly

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/szamotuly

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa połączenia drogowego łączącego drogę gminną nr 258033P z drogą wojewódzką nr 187 wraz z infrastrukturą towarzyszącą”- zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fada850e-dcbc-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00252855

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00040440/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa połączenia drogowego łączącego drogę gminną nr 258033P z drogą wojewódzką nr 187 wraz z infrastrukturą towarzyszącą

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00177667/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.271.8.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4758000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Zadanie jest dofinansowane w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych” zgodnie z wstępną promesą nr 01/2021/7425/PolskiLad, przyznaną w związku z wnioskiem złożonym przez
Zamawiającego na realizację niniejszej inwestycji.
Zakres prac obejmuje:
- opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej;
- wykonanie projektu i podziału geodezyjnego działek;
- roboty rozbiórkowe i przygotowawcze;
- roboty ziemne;
- podbudowy;
- nawierzchnie;
- roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych oraz wykończeniowe;
- roboty w zakresie regulacji ruchu;
- kanał technologiczny;
- oświetlenie drogowe;

W ramach zadania należy:
A. Opracować dokumentację projektową wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, uzgodnień, postanowień oraz decyzji, w szczególności: o ustaleniu lokalizacji celu publicznego, projektu podziału geodezyjnego działek, o pozwoleniu na budowę/ decyzji ZRID, zgłoszenia na roboty budowlane, zgłoszenie zakończenia robót (ew. pozwolenie na użytkowanie). Wykonawca zobowiązany jest do opracowania pełnej dokumentacji do wniosków o uzyskanie wszystkich niezbędnych decyzji.
B. Wykonać roboty budowlane na przedmiotowym zadaniu w oparciu o dokumentację projektową opracowaną przez Wykonawcę robót, STWiORB oraz odpowiednie przepisy prawa. Terminy prowadzenia robót budowlanych muszą być zgodne z warunkami uzyskanymi przez Wykonawcę na etapie uzgodnień dokumentacji projektowej
Opis przedsięwzięcia:
W zakresie planowanego przedsięwzięcia jest zaprojektowanie, uzyskaniu niezbędnych ostatecznych decyzji, wykonanie projektów wykonawczych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarów robót oraz innych dokumentów
i opracowań niezbędnych do realizacji zamierzenia a następnie realizacja zamierzenia budowlanego zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową dla całości zamierzenia. W zależności od przyjętych i zatwierdzonych rozwiązań projektowych może się okazać konieczne uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Zakres obejmuje roboty ziemne oraz wytyczenie i wykonanie nawierzchni drogi. Przedsięwzięcie obejmuje układ drogowy łączący drogę gminną 258003P z drogą wojewódzka nr 186 wg załączniku – rys. nr 2 plan sytuacyjny.
Odcinek drogi objęty projektem łączy się bezpośrednio z drogami wyższej kategorii i tak na początku opracowania – zjazdem na drogę wojewódzka nr DW186 Oborniki- Szamotuły. W wyniku realizacji inwestycji powstanie nawierzchnia drogi asfaltowej na długości ok. 850 mb. Na całej długości trasy przewidziano wykonanie nowej konstrukcji jezdni o szer. 6,0m wraz z rowami odparowującymi oraz ciągiem pieszo-rowerowym o szer. 3,0m i oświetleniem drogowym. Celem przedsięwzięcia jest uporządkowanie przestrzeni, poprawa jej estetyki, stworzenie ciągu komunikacyjnego dostosowanego do wymagań oraz aktualnych przepisów.

Uwaga:
Wykonawca musi liczyć się z sytuacją, że rodzaje robót określone w Programie funkcjonalno – użytkowym są orientacyjne i mogą ulec zmianie po opracowaniu dokumentacji projektowej (wynikającej z uzyskanych decyzji, opinii i uzgodnień oraz zastosowanych rozwiązań projektowych). Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi:
a) Program funkcjonalno-użytkowy – załącznik nr 8 do SWZ;
b) Projekt umowy – załącznik nr 7 SWZ;
c) Opinia geotechniczna – załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 13 czerwca 2022 r. o godz. 9:00, czyli przed otwarciem ofert Zamawiający udostępnił na stronie prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/szamotuly informacje o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 4.850.000,00 zł brutto.

W dniu przedmiotowy postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. 13 czerwca 2022 r. do godz. 9:00 wpłynęły 2 oferty:
1. Oferta nr 1 złożona przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z siedzibą w Szamotułach, przy ul. Powstańców Wlkp. 75 za kwotę brutto: 4.921.230,00 zł;
2. Oferta nr 2 złożona przez GRAEB Przedsiębiorstwo Drogowe z siedzibą w Pniewach przy ul. Strzeleckiej 18G za kwotę brutto: 5.784.814,23 zł.

Oferta nr 1 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z siedzibą w Szamotułach, podlega odrzuceniu.
W związku z powyższym najwyżej oceniona został oferta nr 2 złożona przez GRAEB Przedsiębiorstwo Drogowe z siedzibą w Pniewach za kwotę brutto: 5.784.814,23 zł., która znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, jakie miał przeznaczone na sfinansowanie zamówienia, tj. 4.850.000,00 zł brutto. Zamawiający po analizie swoich możliwości finansowych stwierdził, iż nie może w chwili obecnej zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty nr 2.
W tej sytuacji Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i unieważnienie jest konieczne i w pełni uzasadnione.
cd. w dokumentach zamówienia w kwestii odrzucenia oferty firmy PRDM SA. w Szamotułach.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4921230,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5784814,23 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane