„Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy dróg gminnych w miejscowościach Gołuchów, Kliszów i Umianowice na terenie Gminy Kije”

Gmina Kije

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00253902
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00253902/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-13 16:34
Lokalizacja
Kije, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f33d6859-90b9-11ec-9bc1-c2db95d08897
Identyfikator
6621736367
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy tuneli, szybów i kolei podziemnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy drógUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynierii projektowej w zakresie sygnalizacji ruchu drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00253902 z dnia 2022-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy dróg gminnych w miejscowościach Gołuchów, Kliszów i Umianowice na terenie Gminy Kije”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kije

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010085

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szkolna, 19

1.5.2.) Miejscowość: Kije

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-404

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: (0-41) 35 680 09

1.5.8.) Numer faksu: (0-41) 35 680 09 w. 11

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@kije.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kije.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://kije.biuletyn.net/?bip=1&cid=1185

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy dróg gminnych w miejscowościach Gołuchów, Kliszów i Umianowice na terenie Gminy Kije”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f33d6859-90b9-11ec-9bc1-c2db95d08897

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00253902

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00062331/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy dróg gminnych w miejscowościach Gołuchów, Kliszów i Umianowice na terenie Gminy Kije” w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) zaprojektowanie i wykonanie przebudowy drogi gminnej nr 330009T w miejscowości Gołuchów na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 0008T do przejazdu kolejowego na linii kolejowej nr 70 Włoszczowice - Chmielów, powiat pińczowski, woj. Świętokrzyskie,
2) zaprojektowanie i wykonanie przebudowy drogi gminnej nr 330003T w miejscowości Kliszów na odcinku od skrzyżowania z droga powiatową nr 0157T do skrzyżowania z droga krajową nr 78, powiat pińczowski, woj. świętokrzyskie,
3) zaprojektowanie i wykonanie przebudowy drogi nr 330008T w miejscowości Umianowice na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 0016T do przejazdu kolejowego, powiat pińczowski, woj. świętokrzyskie,
wraz z:
a) uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszystkich niezbędnych decyzji i uzgodnień w tym zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych,
b) realizacją robót,
c) zgłoszeniem zakończenia robót i uzyskaniem jego przyjęcia przez Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45221200-4 - Roboty budowlane w zakresie budowy tuneli, szybów i kolei podziemnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71322500-6 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie sygnalizacji ruchu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z przepisem art. 254 p.z.p., postępowanie o udzielenie zamówienia kończy się: 1) zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego albo 2) unieważnieniem postępowania.

W postępowaniu złożono jedną ofertę.

Powyższa oferta przekracza kwotę, która została przez Zamawiającego przewidziana na realizację zamówienia.

Powyższa oferta opiewa na kwotę 6.221.989,78 zł (sześć milionów dwieście dwadzieścia jeden tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt dziewięć 78/100) brutto.

Tymczasem, Zamawiający, przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tej części zamówienia, która wynosi 2.509.250,00 zł.

Zgodnie zaś z przepisem art. 255 pkt 3 p.z.p., Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający podkreśla, że powyższa oferta przekracza kwotę, którą Zamawiający przewidział na sfinansowanie tej części zamówienia.

Jednocześnie, Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.

Mając na uwadze powyższe, Zamawiający – na podstawie przepisu art. 255 pkt 3 p.z.p. – unieważnia postępowanie.
2022-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane