Remont dróg wewnętrznych – polnych o nawierzchni gruntowej tłuczniem kamiennym na terenie Gminy Grębocice

Gmina Grębocice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00255489
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00255489/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-14 13:32
Lokalizacja
Grębocice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-702ced18-ee1c-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6922257472
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00255489 z dnia 2022-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dróg wewnętrznych – polnych o nawierzchni gruntowej tłuczniem kamiennym na terenie Gminy Grębocice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grębocice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647601

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Głogowska 3

1.5.2.) Miejscowość: Grębocice

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-150

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretarz@grebocice.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grebocice.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.bip.grebocice.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dróg wewnętrznych – polnych o nawierzchni gruntowej tłuczniem kamiennym na terenie Gminy Grębocice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-702ced18-ee1c-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00255489

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000607/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Remont dróg wewnętrznych - polnych o nawierzchni gruntowej tłuczniem kamiennym na terenie Gminy Grębocice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00212666/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.32.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 243269,92 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont dróg polnych gruntowych polegający na:
a) wykorytowaniu istniejącego terenu,
b) mechanicznym profilowaniu i zagęszczeniu podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni,
c) ułożeniu warstwy odsączającej z piasku o gr. 10 cm po zagęszczeniu wraz z jej zagęszczeniem,
d) wykonaniu warstwy z tłucznia kamiennego o frakcji 0-31,5 mm o grubości warstwy po zagęszczeniu 25 cm oraz zagęszczeniu górnej warstwy miałem kamiennym.
Piasek zastosowany jako warstwa odsączająca musi odpowiadać normie PN-EN 12620+A1;2010
Tłuczeń kamienny musi odpowiadać normie PN-EN 13424 +A1:2010 (uziarnienie mieszanki 0/31,5).
Warstwę tłucznia kamiennego należy ułożyć za pomocą równiarki oraz zagęścić walcem 10 t.
Wykonawca na własny koszt zagospodaruje ziemię z korytowania zgodnie z obowiązującymi przepisami o odpadach.
Szacowana powierzchnia dróg do remontu – 2 900,00 m2.

UWAGA!
Wykonanie koryta oraz profilowanie i zagęszczanie podłoża należy wykonać bezpośrednio przed rozpoczęciem robót związanych z wykonaniem warstwy z tłucznia. Niedopuszczalne jest mieszanie poszczególnych frakcji tłucznia na drodze.
Wszystkie materiały konieczne do wykonania zapewnia Wykonawca.
Zakres prac będzie wyznaczony wg. zapotrzebowania z podziałem na poszczególne drogi. Zamawiający nie przewiduje wzywania Wykonawcy do naprawy drogi w zakresie mniejszym niż 100,00 m2. Zamawiający ma prawo dokonać kontroli i odbioru poszczególnych elementów wykonywania drogi (koryta, warstwy odsączającej i warstwy tłuczniowej).
Zamawiający będzie sukcesywnie wyznaczał poszczególne drogi do naprawy, część dróg wymaga natychmiastowej naprawy a pozostałe drogi będą sukcesywnie wskazywane przez Zamawiającego w trakcie trwania umowy.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do ograniczenia lub zwiększenia zakresu robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera przedmiar robót, stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W prowadzonym postępowaniu do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 04.07.2022 r. do godziny 9:00 wpłynęły trzy oferty. Zamawiający na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 300 000,00 zł. Najkorzystniejszą ofertą w oparciu o podane kryteria wyboru (cena 60%, dodatkowa gwarancja 40%), jest oferta złożona przez firmę Masy Polskie Sp. z o.o. Sp. k. ul. Legnicka 80, 59-300 Lubin, która zaoferowała wykonanie całości zamówienia za kwotę 430 629,64 zł.
Stosownie do art. 255 pkt. 3 zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej tj. do kwoty 430 629,64 zł.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 430629,64 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 454082,67 PLN

2022-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane