Modernizacja sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Trojanówek i Trojanowo

GMINA KLUKOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00257293
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00257293/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-15 11:46
Lokalizacja
Klukowo, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ec43c7ff-c477-11ec-aa46-6a814e8de928
Identyfikator
7221526098
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie oczyszczalni ściekówWyposażenie zakładów odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie zakładów odwadniania osadówRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00257293 z dnia 2022-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Trojanówek i Trojanowo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KLUKOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450670189

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mazowiecka 14

1.5.2.) Miejscowość: Klukowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-214

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: 86 277 45 20

1.5.8.) Numer faksu: 86 277 45 42

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@klukowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.klukowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/klukowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Trojanówek i Trojanowo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ec43c7ff-c477-11ec-aa46-6a814e8de928

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00257293

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00015769/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 "Modernizacja sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Trojanowo i Trojanówek "

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00133213/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.7.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa istniejących od 2004 roku oczyszczalni ścieków w miejscowościach Trojanowo i Trojanówek tj. wykonanie zamówienia, zgodnie z dokumentacją techniczną opracowaną przez Roberta Dąbrowskiego, upr. nr PDL/0045/POOS/14.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej (Załącznik nr 5a i 5b do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków

45252130-8 - Wyposażenie zakładów odprowadzania ścieków

45252140-1 - Roboty budowlane w zakresie zakładów odwadniania osadów

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dniu 30 czerwca 2022 r. dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę EKOKORD Zbigniew Korduszewski, ul. Jaśminowa 3, 07-411 Rzekuń, woj. mazowieckie. W dniu 8 lipca Zamawiający poinformował Wykonawcę o terminie zawarcia umowy na dzień 13.07.2022 r. Wykonawca EKOKORD Zbigniew Korduszewski nie stawił się w umówionym terminie zawarcia umowy oraz nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a także nie usprawiedliwił swojej nieobecności.
Kolejna, druga pod względem kryterium ceny oferta Wykonawcy TST Szymon Tomaszewski Sp. z o.o., Dąbrówka Nowa, ul. Kasztelańska 16, 86-014 Sicienko, woj. kujawsko-pomorskie, przewyższa kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na zrealizowanie zamówienia.
Zgodnie z art. 263 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1154684,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1450170,00 PLN

2022-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane