Modernizacja kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej w Gębicach

Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Mogilnie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00257534
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00257534/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-15 12:26
Lokalizacja
Mogilno, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-901fe553-f6dc-11ec-8000-d680d39e541a
Identyfikator
5571664842
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty murarskie i muroweRoboty izolacyjneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie kotłówInstalowanie wentylacji zewnętrznejRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00257534 z dnia 2022-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej w Gębicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Mogilnie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340396747

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Narutowicza 1A

1.5.2.) Miejscowość: Mogilno

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: oswiata@mogilno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zosip.bip.net.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zosip_mogilno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej w Gębicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-901fe553-f6dc-11ec-8000-d680d39e541a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00257534

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00014689/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej w Gębicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00229502/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZOSIP.261.22.2022.AB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 376227,18 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej w Gębicach”,
3. Zakres robót objętych niniejszym postępowaniem przede wszystkim obejmuje:
1) realizację kotłowni olejowej w oparciu o dwa kotły kondensacyjne o zakładanej mocy 157 kW
2) W cenie za wykonanie zadania inwestycyjnego należy także ująć:
1) Utylizację istniejących w obiekcie kotłów grzewczych i armatury – z przedstawieniem dla Zamawiającego dokumentu utylizacji;
2) koszty wykonania i ustawienia tablic informacyjnych wynikających z Prawa budowlanego;
3) koszty związane z zagospodarowaniem placu budowy oraz wszelkich prac porządkowych związanych z zakończeniem inwestycji;
4) koszty zorganizowania zaplecza wykonawcy łącznie z doprowadzeniem energii elektrycznej i wody, dozorowania oraz uporządkowanie terenu po likwidacji zaplecza;
5) koszty ochrony mienia, zapewnienia warunków bezpieczeństwa i ochrony p. poż.
na placu budowy;
6) koszty związane z zagospodarowaniem odpadów;
7) koszty wykonania odkrywek elementów robót budzących wątpliwość w celu sprawdzenia jakości ich wykonania, jeżeli wykonanie tych robót nie zostało zgłoszone do sprawdzenia przed ich zakryciem;
8) koszt przeprowadzenia prób, pomiarów i sprawdzeń zgodnie ze Specyfikacją Techniczną, warunkami technicznymi prowadzenia i odbioru robót, obowiązującymi normami i przepisami;
9) koszty zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
10) dokumentacja i koszty związane z przeprowadzeniem badania technicznego przez Urząd Dozoru Technicznego
11) inne koszty niezbędne do zrealizowania przedmiotu zamówienia;
12) podatek VAT.
4. Szczegółowy przedmiot zamówienia jest zawarty w dokumentacji projektowej zawartej w załączniku nr 8 do SWZ.
5. Załatwienie wszystkich formalności i kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy i zawiera się w jego wynagrodzeniu.
6. Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów dopuszczonych do stosowania. Przy wykonywaniu robót budowlanych Wykonawca zastosuje wyroby budowlane wprowadzone do obrotu zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych.
7. Transport materiałów na plac budowy oraz dostarczenie i eksploatacja maszyn i urządzeń obciążają Wykonawcę.
8. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie w budownictwie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości, itp.).
9. Podczas realizacji inwestycji Wykonawca udostępni Zamawiającemu wgląd w materiały budowlane, które będą użyte do wykonania przedmiotu zamówienia.
10. Wykonawca zabezpiecza teren robót mając w szczególności na względzie mienie Zamawiającego i własne. Koszt zabezpieczenia terenu robót musi być włączony w cenę oferty.
11. Wykonawca w trakcie wykonywania robót ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich pracowników oraz innych osób znajdujących się w obrębie przekazanego placu budowy z tytułu prowadzonych robót.
12. Po zakończeniu robót, ale przed ostatecznym odbiorem przez Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu budowy wraz z terenem przyległym.
13. Po wykonaniu przez Wykonawcę robót przewidzianych niniejszą SWZ Zamawiający dokona ich odbioru. Celem odbioru jest sprawdzenie należytego wykonania tych robót, tzn. zgodnie z projektem budowlanym.
14. Przed przystąpieniem do końcowego odbioru robót Wykonawca przedstawia Zamawiającemu protokoły z wykonanych prób i badań, jakie były niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia, certyfikaty lub atesty na zastosowane materiały, dokumentację powykonawczą.
15. Rozwiązania równoważne:
1) Ewentualne podane w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 99,102 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego,
2) Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik do SWZ, o cechach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych nie niższych niż opisane w przedmiocie zamówienia,
3) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego,
4) Przyjęcie rozwiązań równoważnych powodujących konieczność ingerencji w dokumentację projektową i wydane decyzje administracyjne wymagają ewentualnej zgody autora projektu w zakresie ochrony praw autorskich. Koszty związane z koniecznością zmian w projekcie i wydanych decyzjach administracyjnych leżą po stronie Wykonawcy
5) Termin wykonania całości przedmiotu zamówienia musi uwzględniać czas niezbędny na wykonanie ewentualnych zmian związanych z przyjęciem rozwiązań równoważnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45331211-8 - Instalowanie wentylacji zewnętrznej

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu na wykonanie zamówienia: Modernizacja kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej w Gębicach wpłynęły trzy oferty:
1. Promar Sp. z o.o., ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz za cenę 758 295,00 zł;
2. Eurotherm Technika Grzewcza, ul. Działowa 9, 88-100 Inowrocław za cenę 699 000,00 zł;
3. Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Maciej Kasperkiewicz, ul. Cmentarna 2, 87-300 Brodnica za cenę 893 602,49 zł.
Ceny zaoferowane przez Wykonawców znacząco przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 376 227, 18 zł brutto i Zamawiający na dzień dzisiejszy nie może zwiększyć tej kwoty do ceny złożonych ofert.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 699000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 893602,49 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Stosownie do regulacji art. 262 ustawy p.z.p. Zamawiający niezwłocznie zawiadomi wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia w tym postępowaniu, o wszczęciu kolejnego postępowania, które dotyczy tego samego przedmiotu zamówienia lub obejmuje ten sam przedmiot zamówienia.
2022-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane