Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1736N oraz drogi powiatowej nr 1734N w miejscowości Kruklanki

Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00259592
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00259592/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-18 12:11
Lokalizacja
Giżycko, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bd561919-c79a-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
8451679908
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00259592 z dnia 2022-07-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1736N oraz drogi powiatowej nr 1734N w miejscowości Kruklanki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8451679908

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Węgorzewska 4

1.5.2.) Miejscowość: Giżycko

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-500

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.7.) Numer telefonu: 87 4293426

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdpgizycko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdpgizycko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zdpgizycko.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1736N oraz drogi powiatowej nr 1734N w miejscowości Kruklanki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bd561919-c79a-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00259592

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00031581/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1736N oraz drogi powiatowej nr 1734N w miejscowości Kruklanki.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00141097/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SB.2501.7.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 6835881,85 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dróg powiatowych 1734N w km roboczym od 0+000 do 1+233 oraz 1736N w km roboczym od 0+000 do 0+301 wraz z niezbędną infrastrukturą.
Zakres inwestycji obejmuje:
• przebudowę drogi powiatowej nr 1734N – ul. Dworcowa oraz drogi powiatowej nr 1736N – ul. Polna w m. Kruklanki,
• korektę geometrii łuków poziomych i pionowych dróg powiatowych,
• przebudowę skrzyżowań z drogami bocznymi,
• przebudowę chodników na terenie zabudowanym,
• przebudowę zatoki autobusowej,
• przebudowę zatok postojowych,
• budowę miejsca do kontroli i ważenia pojazdów,
• przebudowę i budowę miejsc dostępu do drogi – zjazdów indywidualnych, publicznych,
• przebudowę systemu odwodnienia- przebudowę rowów przydrożnych wraz z przepustami pod zjazdami,
• budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami odprowadzającymi wody opadowe i roztopowe,
• przebudowę i zabezpieczenie sieci i urządzeń infrastruktury technicznej kolidujących z rozbudowywaną drogą :
- sieć wodociągowa,
- sieć teletechniczna,
- sieć elektryczna,
• wycinkę drzew kolidujących z inwestycją i nowe nasadzenia drzew,
• wykonanie elementów organizacji ruchu (oznakowanie poziome i pionowe, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego),
• doświetlenie 10 przejść dla pieszych.
Przebudowa drogi na przedmiotowych odcinkach realizowana będzie w oparciu o dokumentację projektową o następujących parametrach charakterystycznych:
klasa techniczna – Z;
prędkość projektowa – 40 – 50 km/h;
szerokość pasów ruchu – 2x3,00 m;
szerokość chodników – 1,5 – 2,5m;
szerokość ścieżek rowerowych – 2,0 – 2,5 m;
pochylenie poprzeczne jezdni na prostej – 2,0%;
pochylenie skarp rowu 1:1, 1:1,5, 1:3;
obciążenie nawierzchni – 115 kN/oś;
kategoria obciążenia ruchem – KR3.

W ramach przedmiotowego zadania należy wykonać doświetlenie 10 przejść dla pieszych (etap I - 4 przejścia, etap II – 4 przejścia, etap III – 2 przejścia) latarniami z dedykowanymi oprawami oświetleniowymi LED wraz z doprowadzeniem zasilania z istniejącego obwodu oświetleniowego (linii napowietrznej). Projektując oświetlenie należy uwzględnić wymagania normy PN-EN 13201-2:2007 oraz zapisy zawarte w warunkach do projektowania oświetlenia oraz Wytycznych projektowania infrastruktury dla pieszych. Część 4: Projektowanie oświetlenia przejść dla pieszych (WR-D-41-4). Doświetlenie przejścia dla pieszych musi być wykonane poprzez ustawienie latarni w odległości od 1 m do 2 m od zewnętrznej krawędzi przejścia dla pieszych, od strony nadjeżdżających pojazdów. Dedykowane oświetlenie przejścia dla pieszych musi zapewnić odpowiednie oświetlenie sylwetki pieszego od strony nadjeżdżających pojazdów - kontrast dodatni, a także oświetlać strefę oczekiwania min. 1 m przed przejściem. Prace należy uzgodnić z właścicielem linii napowietrznej (PGE Rejon Energetyczny Ełk) oraz z właścicielem oświetlenia Gminą Kruklanki.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót oraz specyfikacjach technicznych - stanowiących załączniki do specyfikacji warunków zamówienia. Dokumentacja techniczna uwzględnia wszystkie niezbędne potrzeby społeczne i funkcjonalno – użytkowe.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone dwie oferty, tj.:
Oferta nr 1)
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH Sp. z o.o., Gajewo
ul. Węgorzewska 4, 11-500 Giżycko
cena oferty: 17 167 849,97 zł
Oferta nr 2)
STRABAG Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków
cena oferty: 18 389 162,67 zł
Ceny ofert przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 3 793 032,00 zł (brutto). Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia założonej kwoty do wartości oferty najkorzystniejszej.
2022-07-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane