REMONT CZĄSTKOWY NAWIERZCHNI BITUMICZNYCH NA DROGACH GMINNYCH PRZY UŻYCIU EMULSJI MODYFIKOWANYCH I GRYSÓW BAZALTOWYCH W GMINIE ZELÓW

GMINA ZELÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00265149
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00265149/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-19 10:19
Lokalizacja
Zelów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3739c2ae-db33-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
7692051648
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie konserwacji dróg

Wykonawcy

1 przyznane

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00265149 z dnia 2022-07-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
REMONT CZĄSTKOWY NAWIERZCHNI BITUMICZNYCH NA DROGACH GMINNYCH PRZY UŻYCIU EMULSJI MODYFIKOWANYCH I GRYSÓW BAZALTOWYCH W GMINIE ZELÓW

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZELÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648273

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stefana Żeromskiego 23

1.5.2.) Miejscowość: Zelów

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-425

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44 6341000

1.5.8.) Numer faksu: 44 6341341

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umzelow@zelow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zelow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.bip.zelow.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

REMONT CZĄSTKOWY NAWIERZCHNI BITUMICZNYCH NA DROGACH GMINNYCH PRZY UŻYCIU EMULSJI MODYFIKOWANYCH I GRYSÓW BAZALTOWYCH W GMINIE ZELÓW

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3739c2ae-db33-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00265149

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019264/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 REMONT CZĄSTKOWY NAWIERZCHNI BITUMICZNYCH NA DROGACH GMINNYCH PRZY UŻYCIU EMULSJI MODYFIKOWANYCH I GRYSÓW BAZALTOWYCH W GMINIE ZELÓW

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00173574/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPI.271.42.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 159000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Przedmiot zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu cząstkowego dróg gminnych o nawierzchniach bitumicznych, polegającego na powierzchniowym utrwaleniu miejsc wskazanych przez Zamawiającego przy użyciu emulsji modyfikowanych i grysów bazaltowych.
W zakresie zamówienia zawiera się:
1) Zakup emulsji modyfikowanych zgodnych z normą PN-EN 13808:2010 „Asfalty i lepiszcza asfaltowe Zasady klasyfikacji kationowych emulsji asfaltowych” i grysów bazaltowych o cechach wyrobu kruszywa grubego frakcji 5,6/8 mm i 2/5,6 mm zgodnych z PN-EN 13043:2004 „Kruszywa do mieszanek bitumicznych i powierzchniowych utrwaleń stosowanych na drogach, lotniskach i innych powierzchniach przeznaczonych do ruchu”.
2) Dostarczenie emulsji modyfikowanych i grysów bazaltowych na drogi gminne w Gminie Zelów wskazane przez Zamawiającego.
3) Wbudowanie dostarczonego materiału poprzez jego powierzchniowe utrwalenie PATCHEREM w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych obejmuje naprawę wybojów, uszczelnienie pojedynczych pęknięć oraz uzupełnienie ubytków.

2.Zasady ogólne prowadzenia robót:
1) Długość dróg objętych zamówieniem wynosi ok. 70km. Prace remontowe odbywać się będą na drogach następujących sołectw: Bocianicha, Bujny Księże, Bujny Szlacheckie, Dąbrowa, Grabostów, Grębociny, Chajczyny, Ignaców, Jamborek, Janów, Jawor, Karczmy, Kociszew, Kol. Kociszew, Kurówek, Łęki, Łobudzice, Kol. Łobudzice, Mauryców, Ostoja, Pawłowa, Pożdżenice, Kol. Pożdżenice, Pszczółki, Wola Pszczółecka, Pukawica, Sobki, Sromutka, Walewice, Wygiełzów, Wypychów, Zagłówki, Zabłoty, Zalesie, Zelówek oraz na drogach miasta Zelowa.
2) Przewidywana ilość zamówienia emulsji modyfikowanych i grysów bazaltowych wynosi
300 Mg.
3) Zakres zamówienia robót ustalany będzie każdorazowo przez Zamawiającego w pisemnym zleceniu.
4) Po otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego, przed przystąpieniem do prac Wykonawca zobowiązany jest zapoznać się z warunkami w terenie, szczegółowo uzgodnić zakres prac z Zamawiającym.
5) Wykonawca w trakcie wykonywanego zlecenia jest zobowiązany do codziennego powiadamiania przedstawiciela Zamawiającego, na nr telefonu 44/634-10-00 wew. 29 o miejscu prowadzonych prac, godzinie rozpoczęcia i godzinie zakończenia prac oraz ilości wbudowanego materiału.
6) Wbudowanie każdej partii emulsji modyfikowanych i grysów bazaltowych musi być potwierdzone przez przedstawiciela Gminy Zelów (sołtysa danej miejscowości lub pracownika Urzędu Miejskiego w Zelowie), po wcześniejszym zawiadomieniu Zamawiającego przez Wykonawcę.
7) Materiał niespełniający wymagań bądź o złej jakości, nie zostanie zaakceptowany przez Zamawiającego i zostanie usunięty z terenu prac niezwłocznie przez Wykonawcę lub na jego koszt.
8) Wykonawca przy każdorazowym dostarczeniu materiału jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu obmiar wbudowanego materiału oraz deklarację zgodności lub certyfikat jakości.
9) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość wykonanych robót, wbudowanych materiałów, bezpieczeństwo wszelkich czynności na terenie prowadzonych prac, metody użyte przy robotach oraz ich zgodność z obowiązującymi przepisami i normami.
10) Ponadto na Wykonawcy spoczywają następujące obowiązki:
- prowadzenie na bieżąco obmiaru robót,
- wykonywania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami w tej dziedzinie;
- zapewnienia właściwej organizacji ruchu drogowego w trakcie trwania prowadzonych prac,
- w przypadku braku odpowiedniego oznakowania robót, Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody powstałe z tego tytułu,
- nienaruszanie własności i innych praw osób trzecich;
- przestrzegania przepisów BHP, o ruchu drogowym oraz prawa budowlanego;
- dostarczanie na każde żądanie atestów lub badań laboratoryjnych na wbudowany materiał;
- utrzymania ruchu publicznego oraz utrzymania istniejących obiektów (jezdnie, ciągi piesze, znaki drogowe, bariery ochronne, urządzenia odwodnienia itp.) na terenie prac, w okresie trwania robót, do czasu odbioru robót.
11) Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia wykonywania zleconych robót niezwłocznie, jednak w czasie nie dłuższym niż 24 lub 36 lub 48 godzin* od momentu otrzymania zlecenia. (*w zależności od treści złożonej oferty).
12) Wykonawca zobowiązany jest zwrotnie potwierdzić otrzymane zgłoszenie telefonicznie, e-mailem.
13) Na wykonane roboty remontowe Wykonawca udzieli gwarancji na okres 12 miesięcy.
14) Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych będzie następować sukcesywnie w ciągu całego okresu trwania umowy tj. 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
15) Rozliczenie wykonanych robót następować będzie po ich odbiorze. Wykonawca za zrealizowane prace wystawiał będzie faktury na koniec każdego miesiąca.
16) Zamawiający ustala odroczony, 30 dniowy termin płatności licząc od daty otrzymania poprawnie wystawionej faktury lub rachunku przez Wykonawcę w siedzibie Zamawiającego.
17) Na czas wykonywania robót Zamawiający stosownie do art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy:
a) osoby pełniącej nadzór nad wykonywaniem zleconych prac
b) osób posiadających odpowiednie kwalifikacje do obsługi maszyn i urządzeń niezbędnych do realizacji zamówienia
c) sposób dokumentowania zatrudnienia osób oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95:
- Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia stosownego oświadczenia o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę, zgodnie z art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy osób wykonujących czynności w realizacji zamówienia, o których mowa w ppkt. a i b. Powyższy obowiązek dotyczy również Podwykonawcy, jeżeli Wykonawca powierzył mu wykonywanie robót.
d) sankcje z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa w art. 95: - Zamawiającemu przysługiwać będzie prawo naliczenia Wykonawcy kar umownych.
18) Warunki rozliczenia zamówienia:
Rozliczenie wykonanych robót następować będzie po ich odbiorze. Wykonawca za zrealizowane prace wystawiał będzie faktury na koniec każdego miesiąca. Zamawiający ustala odroczony, 30 dniowy termin płatności licząc od daty złożenia prawidłowo wystawionej faktury lub rachunku przez Wykonawcę w siedzibie Zamawiającego.

II. Dane techniczne wykonania zamówienia

1. Sprzęt:
Wykonawca powinien dysponować sprzętem sprawnym technicznie i dopuszczonym do użytkowania zgodnie z obowiązującymi przepisami:
- remonter ciśnieniowy typu Patcher wprowadzający pod ciśnieniem kruszywo jednocześnie z emulsją bezpośrednio do uszkodzenia posiadający własne zasobniki grysu i zbiornik na emulsję asfaltową, umożliwiający oczyszczenie naprawianego miejsca sprężonym powietrzem - 1 szt.
- środek transportowy – w ilościach zapewniających terminowe wykonanie zadania nie -wymagany do wykazu;
-sprzęt podręczny do oczyszczenia miejsca remontowanego z luźnych ziaren uszkodzonej nawierzchni, np. ulicówki, łopaty – nie wymagany do wykazu.

2. Materiał
Wykonawca jako odpowiedzialny za jakość stosowanych emulsji modyfikowanych i grysów bazaltowych, prowadzi na swój koszt kontrolę ilościowo - jakościową ich dostaw. Badania wykonywane przez Wykonawcę powinny obejmować sprawdzenie spełniania wymagań cech gatunkowych zgodnych z zamówieniem.
- Kruszywo
Do remontu cząstkowego nawierzchni bitumicznych należy stosować grysy bazaltowe o frakcji 5,6/8 mm i 2/5,6 mm odpowiadające wymaganiom technicznym. Wbudowane grysy muszą posiadać aktualną deklarację zgodności
- Lepiszcze
Do remontu cząstkowego nawierzchni bitumicznych należny stosować modyfikowane emulsje asfaltowe.

3. Wykonanie robót.
Remont nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych, obejmuje następujące czynności:
1. Czyszczenie uszkodzonych miejsc z kurzu, piasku, luźnego materiału itp. poprzez wydmuchanie ich sprężonym powietrzem,
2. Przepłukiwanie wodą przy mocno zakurzonych drogach - ma to szczególne zastosowanie w ochronie naturalnego środowiska np. w pracach na osiedlach mieszkaniowych,
3. Sprysk emulsją wcześniej przygotowanych miejsc uszkodzenia nawierzchni,
4. Wypełnianie uszkodzonej nawierzchni wysokojakościową mieszanką - emulsja + grys,
5. Obsypka czystym grysem powierzchni łaty wypełnionej mieszanką.
4. Odbiór robót
a. Odbioru robót dokonuje Zamawiający po uprzednim zawiadomieniu przez Wykonawcę. Z czynności odbioru sporządza się protokół z uwzględnieniem obmiaru powierzchni wykonanych robót i ilości wbudowanego materiału.
b. Zakończenie zleconych robót oraz gotowość do odbioru Wykonawca zgłosi Zamawiającemu na piśmie. Odbioru robót dokona komisja wyznaczona przez Zamawiającego w obecności Wykonawcy. Nieobecność Wykonawcy nie wstrzymuje czynności odbioru, Wykonawca traci jednak w tym wypadku prawo do zgłoszenia swoich zastrzeżeń i zarzutów w stosunku do wyniku odbioru. Komisja odbierająca roboty dokona ich oceny jakościowej na podstawie przedłożonych dokumentów. W przypadku nienależytego wykonania prac, wykryciu wad komisja przerwie swoje czynności i ustali nowy termin odbioru oraz termin wykonania robót poprawkowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

2022-07-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane