Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Przeczów
Gmina Namysłów, reprezentowana przez Burmistrza Namysłowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00001231
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00001231/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-02 10:35
- Lokalizacja
- Namysłów, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-21eaebc9-682d-4f34-bb7a-a9c2ef8427d9
- Identyfikator
- 7521359204
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00001231 z dnia 2025-01-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Przeczów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Namysłów, reprezentowana przez Burmistrza Namysłowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413159
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Stanisława Dubois 3
1.5.2.) Miejscowość: Namysłów
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-100
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@namyslow.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.namyslow.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.bip.namyslow.eu; https://namyslow.ezamawiajacy.pl/app/login1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Przeczów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-21eaebc9-682d-4f34-bb7a-a9c2ef8427d9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00001231
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00021120/25/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.31 Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Przeczów.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00606981
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.128.2024.KK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Przeczów zgodnie z uchwałą Nr 582/VIII/22 Rady Miejskiej w Namysłowie z dnia 28 kwietnia 2022 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Przeczów (załącznik nr 3 do SWZ). Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności: a) z zapisami ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2024 r., poz. 1130),
b) z zapisami rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 17 grudnia 2021 roku w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2404), c) z zapisami ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2024 r. poz. 1112), d) z zapisami ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U z 2021 r., poz. 214), e) z zapisami rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 26 października 2020 r. w sprawie zbiorów danych
przestrzennych oraz metadanych w zakresie zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. poz. 1916 z późn. zm.), f) z zapisami ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r., poz. 1688). Kryteria sporządzenia załącznika graficznego do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – zgodnie z wytycznymi dla planistów –
załącznik nr 4 do SWZ. 1. Etapy zamówienia: a) sporządzenie ogłoszenia i obwieszczenia o podjęciu uchwały o przystąpieniu do sporządzenia planu, b) zawiadomienie na piśmie o podjęciu uchwały o przystąpieniu do sporządzania planu instytucji i organów właściwych do uzgadniania i opiniowania planu, c) sporządzenie projektu planu, składającego się z projektu uchwały zawierającej część tekstową – ustalenia planu (zawarte w kartach terenu, analogicznie do uchwały nr 384/VIII/22 RM w Namysłowie z dnia 11.02.2021 r.) oraz część graficzną – rysunek planu w skali 1:1000 (wg kryteriów z załącznika nr 4 do SWZ) wraz z rozpatrzeniem wniosków oraz sporządzeniem prognozy oddziaływania na środowisko, uwzględniającej wymagania zawarte w przepisach ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, przedstawienie projektu Burmistrzowi wraz z plikiem GML. Sporządzenie prognozy w dwóch egzemplarzach. Sporządzenie wykazu złożonych wniosków wraz z propozycją ich rozstrzygnięcia, d) uzyskanie pozytywnej opinii o projekcie planu od komisji urbanistyczno-architektonicznej oraz naniesienie korekt z niej
wynikających oraz udział w komisji. e) uzyskanie opinii oraz uzgodnień projektu planu, z właściwymi organami, wymaganymi ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i innymi przepisami szczególnymi, f) naniesienie korekt wynikających z opinii i uzgodnień do projektu planu, wniesionych przez organy opiniujące i uzgadniające, g) sporządzenie
ogłoszenia i obwieszczenia o rozpoczęciu konsultacji społecznych, h) uczestnictwo w konsultacjach społecznych, sporządzenie raportu, i) wprowadzenie zmian do projektu planu miejscowego wynikających z konsultacji społecznych, j) ponowienie czynności w niezbędnym zakresie, k) przekazanie gotowego projektu planu w skali 1:1000 Zamawiającemu
wraz z załącznikami wymaganymi do uchwalenia projektu oraz raportem: - w 1 egzemplarzu w formie papierowej, - w 1 egzemplarzu w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (metadane, dane przestrzenne, plik GML) l) udział w sesji, na której planowane będzie uchwalenie projektu planu, m) przekazanie gotowej zmiany planu w skali 1:1000 Zamawiającemu
(uchwała, tekst, rysunki, zbiór danych przestrzennych i inne załączniki uzupełnione o nr uchwały) wraz z plikiem GML,- w 2 egzemplarzach w formie papierowej,- w 1 egzemplarzu w formie elektronicznej na płycie CD/DVD, (metadane, dane przestrzenne, plik GML) - w 1 egzemplarzu (część graficzna) zalaminowanym, zabezpieczonym przed zniszczeniem. Zamawiający przewiduje pierwszą płatność w roku 2025. Płatność nastąpi na podstawie faktur częściowych po kolejno wykonanych etapach: a) po wydaniu pozytywnej opinii lub opinii z uwagami przez Gminną Komisję Urbanistyczno - Architektoniczną – 20%, b) po konsultacjach społecznych – 20%, c)
po uchwaleniu przez Radę Miejską w Namysłowie – 40%, d) po zatwierdzeniu przez Wojewodę oraz odbiorze przedmiotu umowy – 20%. Termin płatności faktur: do 14 dni od dnia doręczenia prawidłowo doręczonej faktury Zamawiającemu. Po wyborze najkorzystniejszej oferty Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wykaz obowiązujących uchwał wykonanych
planów miejscowych z podaniem numeru uchwały, dnia podjęcia oraz miejscowości dla której zostały wykonane. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: nadmierne trudności techniczne, nadmierne koszty wykonania zamówieniaoraz trudności skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, które
mogłyby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ i ofercie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 30000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 30000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 30000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pracownia Projektowo - Usługowa Maluga Bartosz Maluga
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 021406869; NIP: 5921855762
7.3.3) Ulica: Blacharska 24/9
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 53-206
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 30000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2025-01-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |