Przebudowa parteru budynku mieszkalnego wielorodzinnego w celu wydzielenia dwóch mieszkań chronionych.
Gmina Dolice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00266003
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00266003/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-19 12:23
- Lokalizacja
- Dolice, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-883dd875-f871-11ec-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 8542226207
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00266003 z dnia 2022-07-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa parteru budynku mieszkalnego wielorodzinnego w celu wydzielenia dwóch mieszkań chronionych.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dolice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685651
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ogrodowa 16
1.5.2.) Miejscowość: Dolice
1.5.3.) Kod pocztowy: 73-115
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dolice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.dolice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.dolice.pl/zamowienie/przebudowa-parteru-budynku-mieszkalnego-wielorodzinnego-w-celu-wydzielenia-dwoch-mieszkan-chron1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa parteru budynku mieszkalnego wielorodzinnego w celu wydzielenia dwóch mieszkań chronionych.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-883dd875-f871-11ec-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00266003
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00007098/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Przebudowa parteru budynku mieszkalnego wielorodzinnego w celu wydzielenia dwóch mieszkań chronionych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00234612/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.09.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie przebudowy istniejącego lokalu mieszkalnego o powierzchni 165,92m2 na dwa lokale mieszkalne o powierzchni odpowiednio 104,79 i 65,32m2, w zakresie obejmującym całkowitą wymianę: stolarki drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej, stolarki okiennej, podłóg i posadzek, wewnętrznych instalacji wodnej wody zimnej i ciepłej, instalacji kanalizacji sanitarnej,instalacji centralnego ogrzewania, wewnętrznej instalacji elektrycznej wraz z wymianą i zmianą lokalizacji rozdzielni głównej, częściowo instalacji gazowej, wykonanie docieplenia dachu styropapą wraz z wykonaniem nowego pokrycia (około 30m2) i odwodnienia . Zakres zamówienia obejmuje również rozbiórkę istniejących schodów zewnętrznych i wykonanie w miejsce rozebranych oraz do drugiego lokalu nowych schodów zewnętrznych wraz z dostawą i montażem zewnętrznych podnośników dla osób niepełnosprawnych, częściową rozbiórkę ścian wewnętrznych i wykonanie nadproży stalowych w ścianach wew. i zew, wykonanie izolacji poziomych przeciwwilgociowej i termicznej posadzek, roboty wykończeniowe (szpachlowanie, malowanie i okładanie płytkami ścian i posadzek). Wykonanie zagospodarowania terenu w zakresie częściowej rozbiórki istniejącego ogrodzenia, montażu dwu furtek wejściowych i bramy oraz wykonanie utwardzenia terenu płytkami betonowymi o pow. około 38m2 i wykonaniem zagospodarowania terenu zgodnie z projektem budowlanym.
Szczegółowy zakres robót przedstawia dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik do niniejsze SWZ z zastrzeżeniem jak niżej.
Zamówienie nie obejmuje:
- wykonania robót rozbiórkowych związanych z rozbiórką istniejącej posadzki, okładzin ściennych i podłogowych, demontażu instalacji centralnego ogrzewania i osprzętu sanitarnego oraz usunięcia gruzu powstałego z tych rozbiórek,
- wykonania wszelkich robót związanych z wykonaniem docieplenia i elewacji ścian zewnętrznych (za wyjątkiem wyprawienia miejsc po wykonaniu nowych podciągów),
- robót związanych z rozbiórką i montażem nowego ogrodzenia za wyjątkiem wykonania dostawy i montażu dwu furtek i bramy wjazdowej oraz robót niezbędnych do ich zamontowania,
Wykonania nowych podciągów Ns 1 szt. 4 w pomieszczeniach 1.1 i 1.9, Ns 2 szt. 2 w pomieszczeniach 1.7 i 1.4, Ns 4 szt. 1 w pomieszczeniu 1.14 i Ns 5 szt. 2 w pomieszczeniach 1.5 i i 1.6.
Uwaga: załączone do SWZ przedmiary zostały skorygowane o zakres robót nie będących przedmiotem zamówienia wymienionych wyżej.
W ramach umowy Wykonawca zobowiązany jest wykonać następujące opracowania wraz z dokonaniem koniecznych uzgodnień;
a) Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.
b) Harmonogram rzeczowo-finansowy, wykonany z podziałem na poszczególne rodzaje robót, dostarczony Zamawiającemu najpóźniej w terminie 14 dni roboczych od dnia przekazania placu budowy. Na uzasadniony wniosek Wykonawcy harmonogram rzeczowo-finansowy może być aktualizowany w trakcie realizacji umowy.
4. W ramach umowy Wykonawca, po zakończeniu robót, zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu dokumentację odbiorową zawierającą:
a) oświadczenie kierownika budowy zgodnie z Prawem budowlanym:
o zgodności wykonania obiektu z przedmiotem zamówienia , o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy;
b) dokumentację powykonawczą wykonanych robót wraz z certyfikatami materiałów użytych w trakcie wykonywania robót
6. Warunki wykonawstwa:
1) Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie z postanowieniami umowy, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi oraz zasadami sztuki budowlanej i wymogami poczynionych uzgodnień.
2) Bezpośredni nadzór na budowie sprawowany będzie przez pracowników Wykonawcy posiadających odpowiednie uprawnienia budowlane.
3) Wykonawca jest zobowiązany do:
a) zapewnienia ochrony mienia i ochrony ppoż. znajdującego się na placu budowy;
b) oznaczenia terenu budowy, odpowiedniego oznakowania i zabezpieczenia miejsc prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami bhp;
c) zagospodarowania terenu budowy i zaplecza socjalnego dla potrzeb własnych – zgodnie z obowiązującymi, w tym zakresie przepisami oraz ponoszenia kosztów zużycia wody i energii w okresie realizacji robót objętych umową, dokonania koniecznych uzgodnień;
d) uzgodnienia we własnym zakresie i na swój koszt tymczasowych zajęć terenów, niezbędnych do prowadzenia robót budowlanych;
e) zapewnienia bezpieczeństwa i praw właścicielom lokali sąsiadujących,
f) uzyskania – w razie potrzeby – zgody na zajęcia dróg i chodników wraz z wykonaniem wymaganego oznakowania tymczasowej organizacji ruch i poniesienie kosztów dokonanych zajęć;
g) zapewnienia bezpieczeństwa i praw właścicielom posesji sąsiadujących z terenem budowy; zapewnienia przejezdności wszystkich dróg przechodzących w sąsiedztwie przekazanego frontu robót, a jeżeli nie będzie to możliwe, zabezpieczenia dojazdu do poszczególnych posesji przez cały okres prowadzenia robót budowlanych;
h) utrzymania porządku na terenie budowy w czasie realizacji inwestycji;
i) dostarczania Zamawiającemu dokumentów potwierdzających dopuszczenie do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie wszystkich materiałów użytych do realizacji przedmiotu zamówienia – celem uzyskania ich akceptacji w terminie co najmniej 7 dni przed ich wbudowaniem;
j) wykonania, na żądanie Zamawiającego, dodatkowych pomiarów sprawdzających; Wykonawca poniesie koszty takich pomiarów, jeśli wykażą one, że pomiary dały wynik negatywny;
k) usunięcia poza teren budowy wszelkich urządzeń tymczasowych, zaplecza, itp., po zakończeniu robót;
l) uporządkowania terenu oraz naprawienie nawierzchni sąsiadujących jezdni – uszkodzonych w trakcie prowadzenia prac;
ł) utrzymania i ponoszenia odpowiedzialności za wybudowane obiekty do czasu przekazania do eksploatacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone trzy oferty.
1) P.W. KRONEX Krzysztof Krupski, Sumiak 4, 74-304 Nowogródek Pomorski, woj. zachodniopomorskie – cena ofertowa netto: 807.353,91 zł, cena ofertowa brutto: 993.045,31 zł,
2) D.K. Damian Stęplowski, Brzezina 7, 73-115 Dolice, woj. zachodniopomorskie - cena ofertowa netto: 544.715,45 zł, cena ofertowa brutto: 670.000,00 zł,
3) PROBUD Przemysław Przybylski, Chlebówko 54, 73-112 Stara Dąbrowa, woj. zachodniopomorskie – cena ofertowa netto: 612.000,00 zł, cena ofertowa brutto: 752.760,00 zł.
Z postępowania, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 10) ustawy prawo zamówień publicznych, odrzucono wszystkie złożone oferty z uwagi na zastosowanie przez Wykonawców błędnej stawki podatku Vat 23%. Prawidłową stawką vat dla przedmiotu postępowania jest stawka 8%.
Zamawiający ustalił prawidłową stawkę vat na podstawie art. 2 pkt 12 i art. 41 ust. 12-12c ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2022r poz. 931 z późn zm.)
. Zgodnie z Wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 29 stycznia 2020 r. (sygn. KIO 97/20), z błędem w obliczeniu ceny lub kosztu oferty będziemy mieli do czynienia w przypadku nieuwzględnienia (lub uwzględnienia w sposób nieprawidłowy) w wyliczeniu ceny lub kosztu wszystkich elementów ceno — lub kosztotwórczych, wynikających z przepisów prawa oraz cech przedmiotu zamówienia, jego zakresu lub warunków realizacji. Do popełnienia błędu w obliczeniu ceny lub kosztu dochodzi zatem w następstwie nieprawidłowego rozpoznania stanu prawnego lub faktycznego przez wykonawcę, wynikającego m.in. z przepisów prawa i przyjęcia nieprawidłowych podstaw dokonywanej kalkulacji, nie znajdujących uzasadnienia prawnego lub w wymaganiach zamawiającego. W orzecznictwie przyjmuje się, że błędem w obliczeniu ceny jest błąd polegający na przyjęciu niewłaściwych danych do jej obliczenia. Przez pojęcie błędu w obliczeniu ceny należy rozumieć każdy inny niż oczywista omyłka rachunkowa, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, błąd w obliczeniu ceny. Błąd w obliczeniu ceny jest błędem co do prawidłowego ustalenia stanu faktycznego, a nie wadliwie od strony technicznej wykonaną czynnością obliczenia ceny.
Reasumując, wobec zastosowania przez nw. wykonawców:
1) P.W. KRONEX Krzysztof Krupski, Sumiak 4, 74-304 Nowogródek Pomorski, woj. zachodniopomorskie,
2) D.K. Damian Stęplowski, Brzezina 7, 73-115 Dolice, woj. zachodniopomorskie,
3) PROBUD Przemysław Przybylski, Chlebówko 54, 73-112 Stara Dąbrowa, woj. zachodniopomorskie,
w złożonych przez nich ofertach niewłaściwej stawki podatku Vat 23%, Zamawiający zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 10) ustawy Pzp odrzucił oferty ww. wykonawców.
W związku z powyższym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego
postępowania na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 670000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 993045,31 PLN
| 2022-07-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |