Przebudowa drogi w ul. Kołłątaja na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Piłsudskiego w Ząbkach
Miasto Ząbki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00266811
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00266811/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-19 15:28
- Lokalizacja
- Ząbki, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a1153dcf-d772-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 1251332295
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00266811 z dnia 2022-07-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi w ul. Kołłątaja na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Piłsudskiego w Ząbkach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Ząbki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269717
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Ząbki
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-091
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zabki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zabki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zabki.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi w ul. Kołłątaja na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Piłsudskiego w Ząbkach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a1153dcf-d772-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00266811
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00036400/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa drogi w ul. Kołłątaja na odc. od ul. Szkolnej do ul. Piłsudskiego oraz budowa kanału technologicznego, kanalizacji deszczowej i zbiornika rurowego retencyjnego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
W ramach realizacji przedmiotowego zamówienia budowa kanalizacji deszczowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn. „Rozbudowa systemu kanalizacji deszczowej na terenie Miasta Ząbki w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00168958/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPU.271.13.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi w ul. Kołłątaja na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Piłsudskiego oraz budowa kanału technologicznego, kanalizacji deszczowej i zbiornika rurowego retencyjnego w ul. Kołłątaja na odc. od ul. Szkolnej do ul. Piłsudskiego i w ul. Piłsudskiego na odc. od ul. Kołłątaja do ul. 3-go Maja wraz odtworzeniem nawierzchni.
Zamawiający informuje, że podczas realizacji przedmiotu zamówienia, równolegle (okres wakacyjny) będą prowadzone prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odejściami do granic działek oraz przepompownią ścieków i szafą sterowniczą przez podmiot trzeci. Prace będą prowadzone w pasie drogowym ul. Kołłątaja na odcinku od ul. Szkolnej do wysokości posesji nr 14. Roboty wykonywane będą na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
W związku z powyższym, Wykonawca po rozpoczęciu prac zobowiązany będzie do udostępnienia placu budowy na przedmiotowym odcinku i ustalenia harmonogramu prowadzenia prac przez podmiot trzeci.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) opracowanie projektu organizacji ruchu na czas budowy wraz z jego uzgodnieniem;
2) obsługę geodezyjną budowy (dla całego zadania inwestycyjnego);
3) roboty rozbiórkowe (w tym rozbiórkę budynku usługowego parterowego w Ząbkach przy ul. Piłsudskiego 7, wyłączonego z użytkowania, przyległego do budynku Straży Pożarnej od strony południowej i budynku gospodarczego od strony zachodniej) wraz z wywiezieniem gruzu z rozbiórki;
4) wycinkę kolidujących drzew i krzewów, z wywozem;
5) zapewnienie dojazdu / wyjazdu dwóch bojowych wozów strażackich do / z budynku Staży Pożarnej przy ul. Piłsudskiego 7 w Ząbkach w trakcie prowadzenia robót, a w przypadku niemożliwości dojazdu / wyjazdu zapewnienie strzeżonego (dozorowanego) oraz ogrodzonego terenu stacjonowania dwóch bojowych wozów strażackich;
6) roboty ziemne wraz z odwodnieniem wykopów i wywozem nadmiaru urobku;
7) budowę kanalizacji deszczowej (studnie rewizyjne z GRP, kanał deszczowy z rur z GRP dla kanalizacji zewnętrznej, przykanaliki z rur z GRP dla kanalizacji zewnętrznej, studzienki ściekowe betonowe) wraz z przebudową kolidującej infrastruktury podziemnej (rurociągi kanalizacyjne i wodociągowe);
8) budowę zbiornika rurowego retencyjnego (studnie rewizyjne z GRP, kanał deszczowy z rur z GRP dla kanalizacji zewnętrznej) wraz z przebudową kolidującej infrastruktury podziemnej (sieć teletechniczna, rurociągi kanalizacyjne i gazowe);
9) budowę kanału technologicznego (studnie kablowe betonowe, kanalizacja kablowa
z rur z HDPE);
10) przebudowę ulicy Kołłątaja na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Piłsudskiego i ulicy Piłsudskiego na odc. od ul. Kołłątaja do ul. 3-Maja, o długości ok. 460 m i szerokości całk. ok. 8-20 m (w tym: jezdnia szer. ok. 4-7 m wraz ze ściekami, chodniki szer. ok. 2-7 m, zjazdy z posesji);
11) montaż krawężników, oporników i ścieków przykrawężnikowych betonowych, na ławach betonowych;
12) montaż obrzeży betonowych trawnikowych;
13) wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni: podbudowy z piasku stabilizowanego cementem (jezdnia z kostki brukowej betonowej, jezdnia z kostki brukowej betonowej wzmocniona, jezdnia asfaltowa, jezdnia asfaltowa wzmocniona, zjazdy z posesji wzmocnione, zjazdy z posesji, miejsca parkingowe wzmocnione, chodniki wzmocnione, chodniki), warstwy z kruszywa łamanego – kliniec, miał (jezdnia z kostki brukowej betonowej, jezdnia z kostki brukowej betonowej wzmocniona, jezdnia asfaltowa, jezdnia asfaltowa wzmocniona, zjazdy z posesji, zjazdy z posesji wzmocnione, miejsca parkingowe wzmocnione, chodniki wzmocnione), stabilizowanych mechanicznie i ręcznie (w miejscach trudno dostępnych);
14) wykonanie: warstwy podbudowy zasadniczej z mas mineralno-bitumicznych asfaltowych gr. 7 cm (jezdnia, jezdnia asfaltowa wzmocniona), warstwy wiążącej z mas mineralno-bitumicznych asfaltowych gr.5 cm (jezdnia, jezdnia asfaltowa wzmocniona), warstwy ścieralnej z mas mineralno-bitumicznych asfaltowych gr. 4 cm (jezdnia, jezdnia asfaltowa wzmocniona);
15) wykonanie warstw ścieralnych nawierzchni na podsypce cementowo-piaskowej:
z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm typu Behaton w kolorze szarym (jezdnia, jezdnia wzmocniona, miejsca parkingowe wzmocnione, zjazd z posesji wzmocniony)
z obwiednią z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm typu Holland w kolorze szarym,
z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm typu Behaton w kolorze w kolorze grafit (zjazdy z posesji, zjazd z posesji wzmocniony) z obwiednią z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm typu Holland w kolorze grafit, z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm typu Behaton w kolorze czerwonym (chodniki wzmocnione, chodniki) z obwiednią z kostki brukowej betonowej gr.8 cm typu Holland w kolorze czerwonym;
16) regulację pionową elementów uzbrojenia podziemnego (studzienki kanalizacyjne, skrzynki zaworów wodociągowych i gazowych, studzienki dla kratek ściekowych, studzienki teletechniczne);
17) montaż oznakowania pionowego;
18) wykonanie oznakowania poziomego;
19) sadzenie drzew i krzewów, wykonanie kwietników;
20) wykonanie trawników dywanowych z rozrzuceniem mieszanki torfu i ziemi urodzajnej;
21) odtworzenie wiaty drewnianej i balustrady stalowej oraz montaż wiaty przystankowej (z demontażu) po wykonanych robotach;
22) wprowadzenie projektu stałej organizacji ruchu;
23) końcową inwentaryzację geodezyjną powykonawczą obiektów.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 4 SWZ), przedmiary robót (załącznik nr 5 SWZ), dokumentacja projektowa (załącznik nr 6 SWZ).
4. Informacja o środkach zewnętrznych: W ramach realizacji przedmiotowego zamówienia budowa kanalizacji deszczowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn. „Rozbudowa systemu kanalizacji deszczowej na terenie Miasta Ząbki w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233140-2 - Roboty drogowe
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) ustawy Pzp., „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
W ramach przedmiotowego postępowania w dniu 20 czerwca br. Zamawiający wezwał Wykonawcę, którego oferta oceniona została jako najkorzystniejsza do złożenia podmiotowych środków dowodowych. Wskutek złożonych dokumentów i oświadczeń Wykonawca złożył wykaz osób przedstawiający innego kierownika robót, niż ten który był wymieniony w treści oferty. W związku z faktem, iż doświadczenie kierownika robót stanowi w niniejszym postępowaniu jedno z kryteriów oceny ofert, przedmiotowe działanie Wykonawcy w tym przypadku doprowadziło do sytuacji, w której Zamawiający zobowiązany był dokonać ponownego przeliczenia punktacji w ramach tego kryterium. Prawidłowym działaniem Zamawiającego w zaistniałej sytuacji było przyznanie Wykonawcy 0 punktów.
W związku z powyższym działaniem, oferta Wykonawcy, który w pierwotnej ocenie ofert uzyskał najwyższą liczbę punktów, w obecnej sytuacji zmieniła się, dając Wykonawcy łączną liczbę punktów nie 100,00 a 80,00 pkt. Następną w kolejności ofertą, która uzyskała najwyższą liczbę punktów, tj.: 91,18 była oferta Wykonawcy WOD-KAN-BRUK Sp. z o. o. z zaoferowaną ceną 7 273 888,82 zł brutto.
Zamawiający, bezpośrednio przed otwarciem ofert przekazał informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę brutto 7 148 102,17 zł. W obecnej sytuacji, Zamawiający nie dysponuje wolnymi środkami, które mógłby przeznaczyć na realizację zamówienia publicznego. Oferta z zaoferowaną ceną 7 273 888,82 zł brutto przekracza możliwości finansowe, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.
W związku z powyższym stanem faktycznym, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie.
| 2022-07-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |