Budowa chodników i ciągów dla pieszych na terenie msc. Trzcianki, gm. Sitkówka-Nowiny, woj. świętokrzyskie ETAP II
GMINA NOWINY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00267481
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00267481/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-20 09:34
- Lokalizacja
- Nowiny, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-21eea0dd-f5e7-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 9591468922
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00267481 z dnia 2022-07-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa chodników i ciągów dla pieszych na terenie msc. Trzcianki, gm. Sitkówka-Nowiny, woj. świętokrzyskie ETAP II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NOWINY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010665
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Białe Zagłębie 25
1.5.2.) Miejscowość: Nowiny
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-052
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.7.) Numer telefonu: 041 347 50 10
1.5.8.) Numer faksu: 041 347 50 11
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: nowiny@nowiny.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowiny.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/sitkowka-nowiny1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa chodników i ciągów dla pieszych na terenie msc. Trzcianki, gm. Sitkówka-Nowiny, woj. świętokrzyskie ETAP II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-21eea0dd-f5e7-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00267481
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00033638/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa chodników i ciągów dla pieszych na terenie msc. Trzcianki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00224934/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: INO.271.44.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1876151,73 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Część 1„Budowa chodników i ciągów dla pieszych na terenie msc. Trzcianki, gm. Sitkówka-Nowiny, woj. świętokrzyskie” – ul. Sosnowa w km od 0+000 do km 0+200,00
1) Część 1 „Budowa chodników i ciągów dla pieszych na terenie msc. Trzcianki, gm. Sitkówka-Nowiny, woj. świętokrzyskie” – ul. Sosnowa w km od 0+000 do km 0+200,00
• Przebudowę konstrukcji jezdni o szerokości 5,0 m
• Wykonanie jednostronnego chodnika o szerokości 2,0 m
• Wykonanie zjazdów na posesje
• Wykonanie przepustu pod koroną drogi
• Wykonanie odwodnienia liniowego
• Wykonanie wpustów ulicznych oraz systemu chłonno-rozsączającego
• Wycinkę drzew
• Oznakowanie pionowe i poziome
3. Przedmiot zamówienia szczegółowo opisano w:
a) dokumentacji projektowej. Dokumentacja, stanowiąca załącznik do SWZ, zawiera:
• projekt techniczny
• specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
b) przedmiar robót, który stanowi załącznik do SWZ.
Załączony do SWZ przedmiar robót ma jedynie charakter informacyjny. Wykonawca po zapoznaniu się z dokumentacją projektową i innymi dokumentami jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu.
Zarówno dokumentacja projektowa, jak i przedmiar obejmują cały zakres zadania pn.: „Budowa chodników i ciągów dla pieszych na terenie msc. Trzcianki, gm. Sitkówka-Nowiny, woj. świętokrzyskie”, bez podziału na część 1 i część 2 zadania. Wykonawca na podstawie dokumentacji projektowej i określonego podziału zadania na części pod względem kilometraża wykonywanych robót, zobowiązany jest do ustalenia zakresu robót niezbędnych do wykonania każdej z części zadania.
4. Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ normy krajowe lub normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne.
Oznacza to, że parametry techniczne tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenie, że opis czy też cecha opisanego produktu, która może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta to Wykonawca również jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Dopuszcza się również wykazanie tej równoważności normami równoważnymi w stosunku do tych wskazanych w OPZ lub powszechnie obowiązujących. Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”. Przy doborze materiałów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić również osiągnięcie wskaźników określonych w OPZ.
5. Zamawiający w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, aby przez cały okres realizacji robót Wykonawca zatrudniał na umowę o pracę wszystkich pracowników fizycznych bezpośrednio związanych z wykonywaniem robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia. Ilości pracowników niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia określa Wykonawca uwzględniając termin wykonania oraz złożoność dokumentacji projektowej. Wykonawca na każdym etapie realizacji umowy jest uprawniony do wprowadzenia dodatkowych pracowników lub wymiany tych zgłoszonych przed podpisaniem umowy. Do pracowników podwykonawców zapisy o pracownikach zatrudnionych na umowę o pracę do realizacji przedmiotu zamówienia stosuje się odpowiednio. Sposób kontroli i weryfikacji zatrudnienia uregulowano w projekcie umowy.
6. Zamawiający przewiduje składanie ofert częściowych na 2 Części wskazane w rozdziale III ust.1. Wykonawca uprawniony jest do złożenia oferty na dowolną ilość części.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 798686,33 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2) Część 2„Budowa chodników i ciągów dla pieszych na terenie msc. Trzcianki, gm. Sitkówka-Nowiny, woj. świętokrzyskie” – ul. Sosnowa w km od 0+200,00 do km 0+511,24
2) Część 2 „Budowa chodników i ciągów dla pieszych na terenie msc. Trzcianki, gm. Sitkówka-Nowiny, woj. świętokrzyskie” – ul. Sosnowa w km od 0+200,00 do km 0+511,24
• Przebudowę konstrukcji jezdni o szerokości 5,0 m
• Wykonanie jednostronnego chodnika o szerokości 2,0 m
• Wykonanie zjazdów na posesje
• Wykonanie wpustów ulicznych oraz systemu chłonno-rozsączającego
• Wycinkę drzew
• Usunięcie kolizji energetycznych
• Oznakowanie pionowe
3. Przedmiot zamówienia szczegółowo opisano w:
a) dokumentacji projektowej. Dokumentacja, stanowiąca załącznik do SWZ, zawiera:
• projekt techniczny
• specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
b) przedmiar robót, który stanowi załącznik do SWZ.
Załączony do SWZ przedmiar robót ma jedynie charakter informacyjny. Wykonawca po zapoznaniu się z dokumentacją projektową i innymi dokumentami jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu.
Zarówno dokumentacja projektowa, jak i przedmiar obejmują cały zakres zadania pn.: „Budowa chodników i ciągów dla pieszych na terenie msc. Trzcianki, gm. Sitkówka-Nowiny, woj. świętokrzyskie”, bez podziału na część 1 i część 2 zadania. Wykonawca na podstawie dokumentacji projektowej i określonego podziału zadania na części pod względem kilometraża wykonywanych robót, zobowiązany jest do ustalenia zakresu robót niezbędnych do wykonania każdej z części zadania.
4. Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ normy krajowe lub normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne.
Oznacza to, że parametry techniczne tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenie, że opis czy też cecha opisanego produktu, która może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta to Wykonawca również jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Dopuszcza się również wykazanie tej równoważności normami równoważnymi w stosunku do tych wskazanych w OPZ lub powszechnie obowiązujących. Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”. Przy doborze materiałów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić również osiągnięcie wskaźników określonych w OPZ.
5. Zamawiający w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, aby przez cały okres realizacji robót Wykonawca zatrudniał na umowę o pracę wszystkich pracowników fizycznych bezpośrednio związanych z wykonywaniem robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia. Ilości pracowników niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia określa Wykonawca uwzględniając termin wykonania oraz złożoność dokumentacji projektowej. Wykonawca na każdym etapie realizacji umowy jest uprawniony do wprowadzenia dodatkowych pracowników lub wymiany tych zgłoszonych przed podpisaniem umowy. Do pracowników podwykonawców zapisy o pracownikach zatrudnionych na umowę o pracę do realizacji przedmiotu zamówienia stosuje się odpowiednio. Sposób kontroli i weryfikacji zatrudnienia uregulowano w projekcie umowy.
6. Zamawiający przewiduje składanie ofert częściowych na 2 Części wskazane w rozdziale III ust.1. Wykonawca uprawniony jest do złożenia oferty na dowolną ilość części.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 1077465,40 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z treścią art. 255 ust. 3 ustawy PZP - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że
zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp – bezpośrednio przez otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – na część nr 1, tj. 300 000,00 zł (brutto), na część nr 2, tj. 547 000,00 zł (brutto).
Najkorzystniejszą ofertę na cześć nr 1 – złożyło konsorcjum firm: LIDER: Stark Sp. z o.o. Ul. Jarońskich 21/6 25-335 Kielce PARTNER: Usługi Transportowo – Sprzętowe Łukasz Gwóźdź Drochów Górny 19 26-026 Morawica na kwotę 948 577,52 zł brutto.
Najkorzystniejszą ofertę na cześć nr 2 – złożyło konsorcjum firm: LIDER: Stark Sp. z o.o. Ul. Jarońskich 21/6 25-335 Kielce PARTNER: Usługi Transportowo – Sprzętowe Łukasz Gwóźdź Drochów Górny 19 26-026 Morawica na kwotę 1 374 056,16 zł brutto.
Cena najkorzystniejszej oferty na cześć nr 1 i na część nr 2 złożonej w niniejszym postępowaniu przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie danych części zamówienia. Po analizie możliwości finansowych jednostki, Zamawiający stwierdził, że nie jest
możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do wysokości ceny oferty. W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 948577,52 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1937990,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z treścią art. 255 ust. 3 ustawy PZP - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że
zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp – bezpośrednio przez otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – na część nr 1, tj. 300 000,00 zł (brutto), na część nr 2, tj. 547 000,00 zł (brutto). Najkorzystniejszą ofertę na cześć nr 1 – złożyło konsorcjum firm: LIDER: Stark Sp. z o.o. Ul. Jarońskich 21/6 25-335 Kielce PARTNER: Usługi Transportowo – Sprzętowe Łukasz Gwóźdź
Drochów Górny 19 26-026 Morawica na kwotę 948 577,52 zł brutto.
Najkorzystniejszą ofertę na cześć nr 2 – złożyło konsorcjum firm: LIDER: Stark Sp. z o.o. Ul. Jarońskich 21/6 25-335 Kielce PARTNER: Usługi Transportowo – Sprzętowe Łukasz Gwóźdź Drochów Górny 19 26-026 Morawica na kwotę 1 374 056,16 zł brutto.
Cena najkorzystniejszej oferty na cześć nr 1 i na część nr 2 złożonej w niniejszym postępowaniu przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie danych części zamówienia. Po analizie możliwości finansowych jednostki, Zamawiający stwierdził, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do wysokości ceny
oferty. W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1374056,15 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2635400,00 PLN
| 2022-07-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |