Świadczenie usług serwisu i bieżącej konserwacji wdrożonego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu systemu Finansowo-Księgowo-Budżetowego KSAT2000i
Województwo Wielkopolskie z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00001440
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00001440/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-02 11:03
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ac271ebb-829a-413c-87e1-4c3de2f992da
- Identyfikator
- 7781346888
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00001440 z dnia 2025-01-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług serwisu i bieżącej konserwacji wdrożonego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu systemu Finansowo-Księgowo-Budżetowego KSAT2000i
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Wielkopolskie z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257816
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Niepodległości 34
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-714
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rafal.komisarek@umww.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.umww.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług serwisu i bieżącej konserwacji wdrożonego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu systemu Finansowo-Księgowo-Budżetowego KSAT2000i2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ac271ebb-829a-413c-87e1-4c3de2f992da
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00001440
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00000539/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Serwis, konserwacja systemu FKB KSAT2000i
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
System KSAT2000i został zakupiony dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w 2009 r., w wyniku udzielenia zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „Zakup, instalację i wdrożenie Systemu Finansowo-Księgowo-Budżetowego oraz świadczenie usługi asysty technicznej” (umowa nr 1/DF/2008 z 27 października 2008 r.). Poprzez zawarcie niniejszej umowy została udzielona zamawiającemu niezbywalna i niewyłączna licencja na użytkowanie systemu dla nieograniczonej liczby użytkowników. System KSAT2000i wykorzystywany jest przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz jednostki podległe w celu wywiązywania się z ustawowych zadań nałożonych na Samorząd Województwa Wielkopolskiego w zakresie polityki finansowo-księgowej.
Ciąg dalszy w sekcji IX INFORMACJE DODATKOWE
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DA-III-2.272.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług serwisu i bieżącej konserwacji wdrożonego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu systemu Finansowo-Księgowo-Budżetowego KSAT2000i.
, w zakresie wymienionych Modułów i funkcjonalności:
1. Administrator Systemów Aplikacji (ASA),
2. Centralna Kartoteka Kontrahentów (CKK),
3. Fakturowanie (FA),
4. Księga Główna (KG),
5. Majątek (MAJ),
6. Należności i Zobowiązania (NZ),
7. Organizacja Pracy Urzędu (ORG),
8. Planowanie i Monitorowanie Budżetu (BUD)
a) Submoduł Portal Sprawozdawczy – Deklaracja VAT7,
9. Raportowanie Adhoc (ADH),
10. Repozytorium Systemu (RS),
11. Wieloletnia Prognoza Finansowa (WPF),
12. Centralny Rejestr Umów (CRU).
4.5.3.) Główny kod CPV: 72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72590000-7 - Profesjonalne usługi komputerowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: COIG S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6340134205
7.3.3) Ulica: Mikołowskiej 100
7.3.4) Miejscowość: Katowice
7.3.5) Kod pocztowy: 40-065
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 605160,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2026-12-31SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
cd. Sekcji III 3.1.1)Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa Spółka Akcyjna (COIG S.A.) jako twórca systemu KSAT2000i posiada pełne prawa autorskie (osobiste i majątkowe) do całości oprogramowania oraz wyłączność na: dystrybucję, wdrożenie, serwis i asystę techniczną tego oprogramowania.
System KSAT2000i składa się z następujących modułów
1. Administrator Systemów Aplikacji (ASA)
2. Centralna Kartoteka Kontrahentów (CKK)
3. Fakturowanie (FA)
4. Księga Główna (KG)
5. Majątek (MAJ)
6. Należności i Zobowiązania (NZ)
7. Organizacja Pracy Urzędu (ORG)
8. Planowanie i Monitorowanie Budżetu (BUD)
a) Submoduł Portal Sprawozdawczy – Deklaracja VAT7
9. Raportowanie Adhoc (ADH)
10. Repozytorium Systemu (RS)
11. Wieloletnia Prognoza Finansowa (WPF),
12. Centralny Rejestr Umów (CRU).
Moduły te w całym okresie użytkowania systemu były dopasowywane do potrzeb Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zgodnie z wytycznymi przekazywanymi przez tutejszy Urząd. Wieloletnia współpraca z firmą COIG S.A. w zakresie rozbudowy i dostosowania systemu do naszych wymagań spowodowała, iż Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu posiada produkt, który jest niezbędny do realizacji swoich zadań. Aktualnie z sytemu KSAT 2000i dla potrzeb sprawozdawczości korzysta 31 jednostek budżetowych podległych UMWW w tym instytucje kultury, jednostki SPZOZ oraz ośrodki egzaminacyjne WORD. Mając powyższe na uwadze zmiana systemu znacząco utrudni funkcjonowania Województwa w zakresie obsługi finansowej tych jednostek i jest organizacyjnie i ekonomicznie nieuzasadniona. Koszty wdrożenia nowego systemu, migracji danych, szkolenia pracowników, znacząco przekroczą koszty serwisowania aktualnie funkcjonującego oprogramowania. Jednocześnie zmiana systemu nie da żadnej gwarancji, że koszty obsługi nowego systemu będą niższe. Firma COIG samodzielnie realizuje serwis i wsparcie do oprogramowania KSAT 2000i nie wykorzystuje do tego celu podwykonawców. W związku z kończącą się obecną umową na świadczenie usługi serwisu i bieżącej konserwacji systemu KSAT2000i konieczne jest udzielenie zamówienia publicznego w tym zakresie.
Mając na uwadze powyższe zasadnym jest udzielenie przedmiotowego zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 305 pkt 1) w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit b) ustawy Pzp. Należy podkreślić, iż na rynku nie występuje inna niż COIG S.A. firma, która mogłaby świadczyć usługi serwisu i bieżącej konserwacji wdrożonego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu systemu finansowo-księgowo-budżetowego KSAT200i oraz nie istnieje rozsądne alternatywne rozwiązanie lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. COIG S.A. jako twórca przedmiotowego systemu posiada wyłączny dostęp do całości kodu programu, struktury i opisu indeksów baz danych. Wybór innego podmiotu jako Wykonawcę świadczenia usługi serwisu i bieżącej konserwacji systemu KSAT2000i nie gwarantuje stabilnej pracy w systemie, nie umożliwi jego rozbudowy (aktualizacji), dostosowania go do zmieniających się przepisów prawa oraz nie uchroni Wykonawcy przed awariami czy błędami systemu. Zamawiający dokonał rozeznania, które pokazało brak alternatywnych środków zaspokojenia zidentyfikowanych potrzeb, jak również, że występuje wyłącznie jedna możliwość wykonania zamówienia, tj. serwisowanie i konserwacja użytkowanego systemu KSAT2000i przez COIG S.A.
| 2025-01-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |