Asysta techniczna, nadzór oraz wsparcie systemów EDM, HIS I ERP firmy COMARCH używanych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Augustowie

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00001486
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00001486/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-02 11:09
Lokalizacja
Augustów, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8c6d6baf-0c28-4d9c-bb96-3fa715fbc918
Identyfikator
8461375707
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie wsparcia systemu

Wykonawcy

1 przyznane

COMARCH SPÓŁKA AKCYJNAKraków, PL · lot 0
438 053,18 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00001486 z dnia 2025-01-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Asysta techniczna, nadzór oraz wsparcie systemów EDM, HIS I ERP firmy COMARCH używanych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Augustowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790317038

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szpitalna 12

1.5.2.) Miejscowość: Augustów

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-300

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@spzoz.augustow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.spzoz.augustow

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8c6d6baf-0c28-4d9c-bb96-3fa715fbc918

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Asysta techniczna, nadzór oraz wsparcie systemów EDM, HIS I ERP firmy COMARCH używanych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Augustowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8c6d6baf-0c28-4d9c-bb96-3fa715fbc918

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00001486

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00403748/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Asysta techniczna, nadzór oraz wsparcie systemów EDM, HIS I ERP firmy COMARCH używanych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Augustowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający udziela zamówienia z wolnej ręki, ponieważ usługa będąca przedmiotem zamówienia może być świadczona wyłączeni przez jego wykonawcę. Art. 214 ust. 1 pkt 1 stanowi, że Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: 1) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn: a) technicznych o obiektywnym charakterze, b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów
‒ jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 26/ZP/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 356140,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Asysta techniczna, nadzór oraz wsparcie systemów EDM, HIS i ERP firmy Comarch używanych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Augustowie na okres od 01.01.2025 r. do 31.12.2026 r.:
I SYSTEMY: A) Platforma Lokalna – system składający się z następujących modułów: 1) COMARCH EDM - służący jako lokalne repozytorium dokumentacji medycznej. 2) COMAERCH ERP – lokalny system typu ERP tj. system planowania zasobów przedsiębiorstwa (enterprise resource planning); służący do zarządzania zasobami podmiotu leczniczego, składający się z następujących modułów: a) Moduł Zarządzania Finansami, b) Moduł Zarządzania Kosztami, c) Moduł Kalkulacji Procedur Medycznych, d) Moduł Zarządzania Kadrami i Płacami, e) Moduł Zarządzania Majątkiem Trwałym, f) Moduł Zarządzania Wyposażeniem, g) Moduł Zarządzania Inwentaryzacją, h) Moduł Zarządzania Zapasami, i) Moduł Zarządzania Zasobami Ludzkimi, j) Moduł KSeF. 3) OPTIMED NXT (O.NXT) - lokalny system typu HIS tj. szpitalny system informacyjny (hospital information system); służący do obsługi pacjentów w podmiocie leczniczym i rozliczeń, składający się z następujących modułów: a) Moduł Ruch Chorych - Oddział, b) Moduł Ruch Chorych - Poradnia, c) Moduł Ruch Chorych - Izba Przyjęć, d) Moduł Zlecenia Medyczne, e) Moduł Administracja, f) Moduł Poradni Medycyny Pracy, g) Moduł Rehabilitacja; h) Moduł integracji z AP KOLCE; i) Moduł Apteka Centralna, j) Moduł Apteczki Oddziałowe, k) Moduł rozliczenia z NFZ, l) Moduł Edytor Walidacji, m) Moduł Diety zlecenia z oddziału, n) Moduł Pakiet podpisywanie załączników, o) Moduł Blok Operacyjny, p) Moduł Administratora, 4) Comarch Concierge – Portal Pacjenta – Lokalny system e-rejestracji.
II ZAKRES USŁUG 1. W celu zapewnienia utrzymania eksploatacji oraz prawidłowego funkcjonowania oprogramowania, Wykonawca zobowiązuje się do gotowości serwisowej wykonywania usług w następującym zakresie: a) Sprawowania Opieki Informatycznej, b) Serwisu Oprogramowania, c) Doradztwa, d) Modyfikacji i aktualizacji Oprogramowania. 2. Doradztwo oraz Reakcje Serwisowe i Naprawy prowadzone będą w Godzinach Roboczych. 3. Z zakresu przedmiotu usług wyłącza się: a) administrowanie Oprogramowaniem, b) wprowadzanie, przydzielanie i zarządzanie prawami dostępu Użytkownikom, c) definiowanie i generowanie raportów d) konserwację Oprogramowania w następującym zakresie: i. testowanie poprawności pracy Oprogramowania, ii. nadzór pracy Użytkowników, iii. nadzór nad przyrostami pojemności bazy danych, iv. prognozowanie koniecznej modernizacji Sprzętu Komputerowego, v. wczesne powiadamianie o pojawieniu się błędów programistycznych. e) podłączanie Użytkowników oraz instalowanie Oprogramowania na Sprzęcie Komputerowym, f) kontrolę poprawności pracy Oprogramowania oraz raportowanie poprawności jego pracy.
III ZGŁASZANIE Zgłaszania Doradztwa, Modyfikacji, Awarii, Błędów lub Usterek - całodobowo, 24/7/365.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: COMARCH S.A

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 350527377

7.3.3) Ulica: Al. Jana Pawła II 39a

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 438053,18 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2026-12-31
2025-01-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi