Modernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej nr 1345 poprzez przebudowę dachu wraz z pracami towarzyszącymi i dostosowaniem do wymogów ppoż

Gmina Istebna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00268092
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00268092/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-20 11:52
Lokalizacja
Istebna, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cb57764a-f617-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
5482676134
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejWykonywanie konstrukcji dachowychWykonywanie pokryć dachowychRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty instalacyjne w budynkach

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00268092 z dnia 2022-07-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej nr 1345 poprzez przebudowę dachu wraz z pracami towarzyszącymi i dostosowaniem do wymogów ppoż

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Istebna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182500

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Istebna 1000

1.5.2.) Miejscowość: Istebna

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-470

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@istebna.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.istebna.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://istebna.bip.info.pl/index.php?idmp=362&r=r

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej nr 1345 poprzez przebudowę dachu wraz z pracami towarzyszącymi i dostosowaniem do wymogów ppoż

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb57764a-f617-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00268092

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00039682/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Modernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej nr 1345 poprzez przebudowę dachu wraz z pracami towarzyszącymi i dostosowaniem do wymogów ppoż

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00226098/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.1.11.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja budynku zespołu szkolno-przedszkolnego w Istebnej nr 1345 polegająca na przebudowie konstrukcji dachu w segmentach A i B, wymianie poszycia dachowego na całym budynku, dostosowaniem całego obiektu do wymagań ppoż. oraz przebudowa dróg wewnętrznych na drogi pożarowe wraz z budową placu manewrowego.
Zakres robót:
- wymiana więźby dachowej na segmencie A i B budynku wraz z budową lukarn dachowych
- wykonanie nowego poszycia dachowego z blachy aluminiowej powlekanej „na rąbek stojący” na całym budynku
- wykonanie prac towarzyszących wymianie poszycia dachowego takich jak: (przemurowanie kominów segmencie A i B, docieplenie połaci dachowych izolacją termiczną z wełny mineralnej, przedłużenie dachu rotundy, wykonanie zabezpieczeń pożarowych w połaci dachu sali gimnastycznej)
- wykonanie robót murarskich i żelbetowych związanych z budową lukarn dachowych w segmentach A i B budynku
- remont pomieszczeń na drugim piętrze segmentów A i B wynikający z przebudowy dachu i polegający na: (wykonaniu nowych posadzek w salach przedmiotowych, wykonaniu nowych sufitów podwieszanych, wykonanie nowych tynków i gładzi gipsowych, malowanie ścian i sufitów, remont pomieszczeń WC, wykonanie nowej instalacji elektrycznej oświetleniowej oraz nowej instalacji wentylacji mechanicznej wraz z dostawą i montażem dwóch nowych central wentylacyjnych i dwóch nowych agregatów pomp ciepła)
- wymiana stolarki okiennej w obrębie projektowanych lukarn dachowych oraz okien wskazanych w dokumentacji na korytarzach segmentów A i B,
- dostosowanie budynku do wymogów ppoż. polegające na: (wydzieleniu pożarowym klatek schodowych ewakuacyjnych, montaż okien oddymiających i napowietrzających wraz z wykonaniem nowych otworów i osadzeniem nadproży, montaż drzwi ppoż. oraz drzwi napowietrzających, wykonanie niepalnych pasów ogniochronnych na elewacji budynku oraz w połaci dachowej, wykonanie ściany oddzielenia pożarowego z płyt g-k na sali gimnastycznej, wykonanie tynków ogniochronnych na suficie piwnicy segmentu A, przebudowa balustrad na klatach schodowych, wykonanie nowych wyjść ewakuacyjnych wraz ze schodami zewnętrznymi w konstrukcji stalowej i żelbetowej, wykonanie nowej instalacji elektrycznej oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego oraz zasilania elementów zabezpieczenia ppoż.)
- budowa placu manewrowego oraz dróg pożarowych, budowa nowych wyjść ewakuacyjnych z budynku oraz utwardzenie dojść do tych dróg, przebudowa istniejących dróg pieszych wraz z budową muru oporowego oraz prace porządkowe terenów zewnętrznych wraz z wykonaniem nowego oświetlenia zewnętrznego

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
Kwota jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosiła 6 500 000 zł brutto. Z uwagi na to, iż cena jedynej złożonej oferty wynosi 8 983 588,87 zł brutto Zamawiający informuje, że nie wyraża zgody na zwiększenie kwoty na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8983588,87 PLN

2022-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane