Wykonanie prac budowlanych polegających na remoncie i konserwacji zabytkowych budynków gospodarczych przy Domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie.
MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ W WARSZAWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00268213
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00268213/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-07-20 12:18
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7536d48e-f6d4-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 5252341832
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00268213 z dnia 2022-07-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie prac budowlanych polegających na remoncie i konserwacji zabytkowych budynków gospodarczych przy Domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ W WARSZAWIE
1.3.) Oddział zamawiającego: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 140187435
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Pańska 3
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-124
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@artmuseum.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.artmuseum.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie prac budowlanych polegających na remoncie i konserwacji zabytkowych budynków gospodarczych przy Domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7536d48e-f6d4-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00268213
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00228125/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający udziela zamówienia w trybie z wolnej ręki ponieważ w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: 2022/BZP 00186696/01
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MSN/5/WR/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych w zakresie remontu i konserwacji zabytkowych budynków gospodarczych przy Domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje prace budowlane związane z remontem i konserwacją następujących obiektów i urządzeń znajdujących się przy Domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie:
a) łącznika,
b) podcienia garażu,
c) garażu,
d) wiaty gospodarczej,
e) gołębnika,
f) ogrodzenia.
Zamówienie wchodzi w skład wieloetapowego remontu prowadzonego przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej na podstawie pozwolenia na budowę 317/2020 z dnia 03.06.2020 r.
Dom Hansenów jest budynkiem parterowym, częściowo podpiwniczonym (piwnica wykorzystywana obecnie jako hydrofornia), z poddaszem użytkowym. Fundamenty budynku wykonane są w postaci żelbetowych ław i stóp
fundamentowych, w obrębie pomieszczenia piwnicy w postaci ław fundamentowych. Na ławach i stopach fundamentowych wzniesiony został układ drewnianych słupów i ścian szkieletowych wspierających strop i dach budynku. Zakres prac objętych projektem budowlanym polega na remoncie i konserwacji substancji zabytku kluczowej dla jego dalszego bezpieczeństwa, w szczególności elementów drewnianych, dachów, ścian, belek konstrukcyjnych, które są uszkodzone poprzez porażenie mikro i makrobiologiczne.
Dom Zofii i Oskara Hansenów zbudowano w latach 1968-1970 według koncepcji własnej architektów. Założenie to, jako unikatowy przykład drewnianego modernizmu reprezentuje wyjątkowe wartości historyczne, naukowe i artystyczne co potwierdzone zostało wpisem do rejestru zabytków województwa mazowieckiego (numer A-1441) oraz umieszczeniem na
międzynarodowej liście domów Iconic Houses Network. Obiekt ten od 2017 roku pozostaje własnością Muzeum - działa tu zamiejscowa filia Muzeum.
Objęte niniejszym postępowaniem prace dotyczą drewnianych obiektów zabudowań gospodarczych: łącznik, podcień garażu, garaż, wiata gospodarcza, gołębnik, ogrodzenie z elementami betonowej polichromii. Gołębnik zawiera metalową pergolę wymagającą konserwacji. W ramach remontu ogrodzenia należy odtworzyć płot drewniany z drewna rozbiórkowego i poddać konserwacji metalowe słupki. W skład ogrodzenia wchodzą też odcinki betonowych murów pokryte polichromiami, które wymagają konserwacji oraz toaleta zewnętrzna. W trakcie remontu drewnianego garażu należy w nim stworzyć
pomieszczenie toalety dla niepełnosprawnych, ale bez prac kanalizacyjnych, które nie wchodzą w zakres postępowania.
Wszystkie prace muszą być prowadzone w technologiach dostosowanych do specyfiki materiałowej poszczególnych elementów konstrukcyjnych i wykończeniowych. Zakres prac został określony po przeprowadzeniu szczegółowego rozpoznania, waloryzacji i rozwarstwienia elementów, stanowiących o oryginalnym, autorskim projekcie Hansenów oraz
wtórnych nawarstwieniach i przekształceniach. W przypadku konieczności wymiany oryginalnych elementów, spowodowanej ich złym stanem technicznym (na przykład przeciekający dach garażu) projekt zakłada wykorzystanie
elementów tożsamych materiałowo. Priorytetem prowadzonych prac jest maksymalne ograniczenie ingerencji w oryginalną substancję zabytkową. Ze względu na specyfikę obiektu, wynikającą z jego zabytkowej formy oraz wymagań określonych w Ustawie z dnia 21.11.1996 r. o muzeach, w trakcie wszystkich prac i robót zastosowane będę dopuszczalne odstępstwa od
przepisów techniczno-budowlanych. Inwestorowi zależy na zachowaniu unikalnego charakteru miejsca.
Prace prowadzone będą pod nadzorem ze strony Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora zabytków. Projekt remontu finansowany jest ze środków pochodzących od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
45442100-8 - Roboty malarskie
45442120-4 - Malowanie budowli i zakładanie okładzin ochronnych
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45422100-2 - Stolarka drewniana
45422000-1 - Roboty ciesielskie
45454100-5 - Odnawianie
45410000-4 - Tynkowanie
45262690-4 - Remont starych budynków
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podjęte z zaproszonym Wykonawcą negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego| 2022-07-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |