Przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej w roku 2025
Gmina Jeżewo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00001538
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00001538/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-02 11:16
- Lokalizacja
- Jeżewo, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3f74a3aa-1c16-4afc-81e7-64f1a7d15d0e
- Identyfikator
- 5591130658
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00001538 z dnia 2025-01-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej w roku 2025
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jeżewo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351015
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Świecka 12
1.5.2.) Miejscowość: Jeżewo
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-131
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.7.) Numer telefonu: 52 33 180 25
1.5.8.) Numer faksu: 52 52 281 49
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@jezewo.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.jezewo.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10342121.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej w roku 20252.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3f74a3aa-1c16-4afc-81e7-64f1a7d15d0e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00001538
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00094124/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej w roku 2025
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00641416
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRiB.271.10.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest publiczny transport zbiorowy w ramach gminnych przewozów pasażerskich w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 3) ustawy o Publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2023 r., poz. 2778) na terenie Gminy Jeżewo po określonych poniżej liniach komunikacyjnych:
Linia nr 2 Jeżewo – Pięćmorgi – Jeżewo o następującym przebiegu: Jeżewo Szkoła - Pięćmorgi Świetlica - Pięćmorgi 18 (Kotówka) - Białe Błota 16 – Jeżewo Nadleśnictwo Dąbrowa - Jeżewo Szkoła Długość trasy 18 km. Przewóz powinien odbywać się:
godz. 7:05 - kurs po trasie - Jeżewo – Pięćmorgi – Jeżewo,
godz. 13:35 kurs po trasie - Jeżewo – Pięćmorgi – Jeżewo,
godz. 15:15 kurs po trasie - Jeżewo – Pięćmorgi – Jeżewo.
Transport powinien odbywać się pojazdem samochodowym o ilości miejsc siedzących minimum 18 osób.
Linia nr 3 Laskowice - Belno – Laskowice o następującym przebiegu: Laskowice Szkoła - Osłowo Remiza – Belno PKS – Laskowice Przedszkole – Laskowice Szkoła Długość trasy 10 km.
Przewóz powinien odbywać się:
godz. 7:05 - kurs po trasie - Laskowice - Belno – Laskowice,
godz. 15:05 – kurs po trasie - Laskowice – Belno - Laskowice (od poniedziałku do czwartku),
godz. 14:30 - kurs po trasie - Laskowice – Belno - Laskowice (w piątki) Transport powinien odbywać się pojazdem samochodowym o ilości miejsc siedzących minimum 32 osób.
Linia nr 4 Jeżewo - Czersk Świecki – Jeżewo o następującym przebiegu: Jeżewo Szkoła – Buczek -„Za cmentarzem” - Buczek Remiza OSP – Buczek-Skrzynki - Skrzynki 12 - Czersk Świecki „Dawna Szkoła” – Czersk Świecki-„Cmentarz” - Czersk Świecki „Pustki” - Czersk Świecki 22 – Czersk Świecki 16 - Czersk Świecki „Borce” – Jeżewo Dąbrowy - Jeżewo Szkoła.
Długość trasy 22 km.
Przewóz powinien odbywać się po trasie:
godz. 6:50 - kurs po trasie - Jeżewo - Czersk Świecki – Jeżewo,
godz. 7:50 - kurs po trasie - Jeżewo - Czersk Świecki – Jeżewo,
godz. 13:35 - kurs po trasie - Jeżewo - Czersk Świecki – Jeżewo,
godz. 15:15 - kurs po trasie - Jeżewo - Czersk Świecki – Jeżewo.
Transport powinien odbywać się pojazdem samochodowym o ilości miejsc siedzących minimum 56 osób.
Linia nr 5 Jeżewo - Dubielno – Piskarki - Jeżewo o następującym przebiegu: Jeżewo Szkoła – Taszewskie Pole - Ciemniki Świetlica – Dubielno Dworzec Kolejowy – Dubielno 1 - Dubielno „Dawna Szkoła” – Taszewko–Przyspa - Taszewo Świetlica – Białe PKS - Piskarki IV (Piskarki 30) – Piskarki III (skrzyżowanie) – Piskarki II – Piskarki I – Jeżewo D.K - Jeżewo Szkoła Długość trasy 20 km.
Przewóz powinien odbywać się:
godz. 7:00 po trasie: Jeżewo – Dubielno – Piskarki - Jeżewo,
godz. 13:35 po trasie: Jeżewo – Dubielno – Piskarki - Jeżewo,
godz. 15:15 po trasie: Jeżewo – Dubielno – Piskarki - Jeżewo.
Transport powinien odbywać się pojazdem samochodowym o ilości miejsc siedzących minimum 56 osób.
Podana w powyższych liniach minimalna ilość miejsc siedzących dotyczy dzieci uczęszczających do szkół gminnych korzystających z transportu publicznego. Mając na uwadze, iż jest to transport publiczny proszę o zapewnienie kilku dodatkowych miejsc na każdej trasie w celu zapewnienia komfortu przewozu. Przewóz publiczny wykonywany będzie w dni nauki szkolnej z wyłączeniem przerw świątecznych oraz dni ustawowo wolnych ustalonych przez Ministra Edukacji Narodowej i Dyrektora Szkoły, zgodnie z obowiązującym na dany rok szkolny „Kalendarzem roku szkolnego” opracowanym w oparciu o Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej o organizacji roku szkolnego. „Kalendarz roku szkolnego” na określony rok szkolny zostanie przekazany Przewoźnikowi przez Dyrektora Szkoły przed przystąpieniem do wykonywania usługi przewozowej. Przywóz następuje w godzinach wyszczególnionych w specyfikacji warunków zamówienia. Ze względu na organizację zajęć dydaktycznych w roku szkolnym, wskazane godziny mogą ulec zmianie w porozumieniu z Przewoźnikiem. Szczegółowy harmonogram zostanie ustalony przez strony najpóźniej do dnia rozpoczęcia realizacji umowy. W przypadku wystąpienia indywidualnego dnia wolnego od nauki Zamawiający zobowiązuje się do powiadomienia Wykonawcy o tym fakcie najpóźniej 2 dni przed datą dnia wolnego i ustalenia terminu, w jakim nastąpi jego odpracowanie. Zamawiający ma prawo zmienić trasy przewozów w ramach niniejszej umowy, o ile będą one przebiegać drogami publicznymi oraz ilość przewozów ze względu na zmianę ilości uczniów. W dzienny przebieg kilometrów nie są wliczane dojazdy z siedziby wykonawcy do miejsca rozpoczęcia kursu. Każdy kurs rozpoczyna się i kończy przed budynkiem szkoły. Zamawiający jest organizatorem przewozów, które dla pasażerów będą przewozami nieodpłatnymi. Zaleca się, aby oferent dokonał wizji lokalnej tras dowozu.
Wymagania Zamawiającego:
a) podstawienie środków transportu o wystarczającej liczbie miejsc do przewozu publicznego, tj. zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa,
b) zapewnienie właściwej jakości usługi (regularność, punktualność, czystość pojazdów, dyspozycyjność),
c) ponoszenie odpowiedzialności za zdrowie i życie pasażerów na zasadach określonych przez Kodeks Cywilny,
d) utrzymywanie środków transportu w należytym stanie technicznym, nie zagrażającym bezpieczeństwu przewożonych osób,
e) pokrycie wszelkich kosztów ubezpieczenia pojazdów i osób od ewentualnych następstw nieszczęśliwych wypadków mogących nastąpić w trakcie realizacji przedmiotu umowy,
f) w przypadku niesprawności środków transportu – zapewnienie na swój koszt zastępczego środka transportu w celu realizacji umowy,
g) dyspozycyjność w świadczeniu usługi - środki transportu winny być sprawne i dostępne w sytuacji zmiany rozkładu jazdy lub w sytuacjach innych nieprzewidzianych potrzeb zgłoszonych przez Zamawiającego,
h) należyta staranność przy realizacji zadania polegająca m.in. na zapewnieniu kompetentnego kierownictwa, siły roboczej, sprzętu i środków transportu niezbędnych do prawidłowego wykonania usługi,
i) zgłaszanie wszystkich nieprawidłowości występujących w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia i uzgadnianie ewentualnych zmian,
j) rozliczanie się z wykonanych przewozów raz w miesiącu,
k) aby przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zatrudniał kierowców dopuszczonych do ruchu przez posiadanie ważnych dokumentów takich jak m.in.: prawo jazdy odpowiedniej kategorii, orzeczenia lekarskie i psychologiczne o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowcy, zaświadczenia o ukończeniu odpowiedniego kursu wymaganego przepisami prawa (badania lekarskie i psychologiczne przeprowadzone zostaną przed podjęciem pracy w charakterze kierowcy i uaktualniane zostaną w okresach przewidzianych obowiązującymi przepisami, na badania kieruje Wykonawca oraz pokrywa wszystkie koszty związane z uzyskaniem odpowiednich zaświadczeń),
l) prawidłowe oznakowanie środków transportu osób (busy, autobusy, autokary), w zgodne z przepisami oznakowanie pojazdów przeznaczonych do publicznego transportu zbiorowego. Wyposażenie środka transportu osób musi spełniać obowiązujące przepisy z zakresu bhp oraz p. poż.,
m) Wykonawca w razie potrzeby winien zapewnić środek transportu z rozwiązaniami technicznymi służącymi zapewnieniu jego dostępności dla osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej zdolności ruchowej (zgodnie z art. 21 ust. 1a ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym).
4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 567272,16 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 686059,92 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 567272,16 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "ŻANA" Usługi Przewozowe Kamil Gburczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 559-167-37-78
7.3.3) Ulica: Domy Kolejowe 8
7.3.4) Miejscowość: Warlubie
7.3.5) Kod pocztowy: 86-160
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 567272,16 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2025-01-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |