Modernizacja Szerokopasmowej Infrastruktury Sieciowej Miasta Gliwice

Miasto Gliwice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00269268
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00269268/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2022-07-21 07:21
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-315fcc72-fb75-11ec-8000-d680d39e541a
Identyfikator
6311006640
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Modernizacja sieciBezprzestojowe źródła energiiSzafy kabloweKable światłowodoweUrządzenia siecioweKable telekomunikacyjneInstalowanie przegródRoboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnychRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliŚcianki działoweInstalowanie ścianek działowychZapobiegawcze usługi konserwacyjneUsługi w zakresie konserwacji infrastruktury telekomunikacyjnej

Wykonawcy

1 przyznane

ŚLĄSKA SIEĆ METROPOLITALNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGliwice, PL · lot 0
300 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00269268 z dnia 2022-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Modernizacja Szerokopasmowej Infrastruktury Sieciowej Miasta Gliwice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gliwice

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255335

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 21

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 238-55-30

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: za@um.gliwice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gliwice.eu/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja Szerokopasmowej Infrastruktury Sieciowej Miasta Gliwice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-315fcc72-fb75-11ec-8000-d680d39e541a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00269268

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00020337/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 Modernizacja Szerokopasmowej Infrastruktury Sieciowej Miasta Gliwice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00238754/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawą prawną dla udzielenia zamówienia Śląskiej Sieci Metropolitalnej Sp. z o.o. jest art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11) lit. a)-c) ustawy Prawo zamówień publicznych tj. z dnia 18 maja 2021 r. z dnia 11 września 2019 r.

ŚSM Sp. z o.o. spełnia łącznie wszystkie warunki jakie zostały wymienione w przywołanym przepisie, co daje Zamawiającemu prawo do wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie z wolnej ręki.

Uzasadnienie faktyczne:
1. Spółka została powołana w celu realizacji m.in. zadań własnych miasta Gliwice w zakresie telekomunikacji. Zamawiający sprawuje kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami Spółki.
2.Ponad 90% działalności ŚSM dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Zamawiającego.
3. W ŚSM nie ma udziału kapitału prywatnego, a całość udziałów posiada Gmina Gliwice.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZA.271.40.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 243902,44 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja Szerokopasmowej Infrastruktury Sieciowej Miasta Gliwice obejmująca:
a) modyfikację części aktywnej sieci, w ramach której wyszczególnia się następujące zadania:

-Wymianę systemu transmisji dla zarządzanego przez MZUK Schroniska dla zwierząt przy ul. Wschodniej 56 - wymiana systemu transmisji podyktowana jest koniecznością zwolnienia wraz z końcem 2022 roku pasma LTE (zakres 3,6-3,9 GHZ) - na podstawie decyzji UKE nr DC.WAP.514.26.2019.8 z dnia 12.07.2019 r. - w konsekwencji koniecznym jest wyłączenia urządzeń dostępowych. Zakres rzeczowy: demontaż urządzeń LTE, montaż oraz wizowanie nowych anten (po stronie Schroniska dla zwierząt przy ul. Wschodniej 56 oraz po stronie masztu LTE przy ul. Pszczyńskiej), doprowadzenie do anten okablowania ETH min kat. 5 (łącznie około 110 m), montaż urządzeń sieciowych w szafie teletechnicznej umiejscowionej przy maszcie LTE na ul. Pszczyńskiej, montaż urządzeń odgromowych na okablowaniu ETH.
-Rozbudowa miejskiej sieci Hot-Spot o dwa nowe punkty Hot-Spot w lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego;

b) modyfikację części pasywnej sieci, w ramach której wyszczególnia się następujące zadania:

- Przebudowę sieci światłowodowej w rejonie Parku Chopina - w ramach zadania planowane jest zmodernizowanie sieci światłowodowej oraz montaż szafy teletechnicznej w celu zapewnienia bezpieczeństwa transmisji danych na rzecz miejskich jednostek organizacyjnych oraz powstającego Centrum Przesiadkowego. Zakres rzeczowy: posadowienie szafy teletechnicznej 22U, wykonanie przyłączy teletechnicznych na długość ok. 48 m, wykonanie nowego przyłącza światłowodowego do budynku Palmiarni Miejskiej, przebudowa okablowania światłowodowego z docelowym zakończeniem w posadowionej szafie teletechnicznej, budowa przyłącza elektrycznego opartego o kabel elektryczny min. YKY 3x2,5 mm na długości ok. 50 m (kabel układany w rurze DVK), montaż panelu dystrybucji napięć, wykonanie uziemienia pionowego o rezystancji poniżej 10 Ω;
- Rozbudowę przestrzeni serwerowni Miejskiej Sieci Szerokopasmowej w CRG dla celów uruchomienia urządzeń zasilania awaryjnego - w ramach zadania planowana jest budowa pomieszczenia technicznego dla instalacji zasilania awaryjnego, zapewniającego ciągłość zasilania elektrycznego w sytuacji spadku bądź braku napięcia z sieci elektroenergetycznej oraz wyposażenie pomieszczenia w dwa zasilacze UPS wraz z akumulatorami żelowymi AMG w ilości trzydziestu sztuk. Zakres rzeczowy zadania został zawarty w opracowanym na potrzeby realizacji zadania dokumencie pn.: "Projekt budowy pomieszczenia technicznego dla instalacji zasilania awaryjnego serwerowni MSS w budynku CRG";
- Remont strunobetonowej wieży LTE przy ul. Pszczyńskiej - zakres rzeczowy: wykonanie iniekcji zabezpieczającej mieszanką żywicy poliuretanowej, wykonanie konserwacji fundamentów żelbetonowych słupa, wykonanie konserwacji stalowych elementów konstrukcyjnych, wykonanie konserwacji pozostałych elementów stalowych tj: śrub, gniazd do montażu anten, koryta i drabiny. Wykonanie zadania w oparciu o protokół z okresowej kontroli obiektu;
- Przebudowę Miejskiej Sieci Szerokopasmowej w rejonie ul. Piwnej i Hlubka - w ramach zadania Wykonawca dostarczy materiały oraz wykona prace niezbędne dla przełożenie istniejącej w tym rejonie sieci szerokopasmowej do nowego kanału technologicznego, dedykowanego wyłącznie dla miejskiej sieci szerokopasmowej (zgodnie z opracowanym w 2020 roku projektem). Konieczność przełożenia sieci szerokopasmowej wynika z realizowanej przez Zarząd Dróg Miejski przebudowy układu jezdnego w tym rejonie. W ramach przebudowy układu jezdnego, wyłoniony przez ZDM wykonawca wybuduje dodatkową rurę kanału technologicznego oraz dokona pomiarów geodezyjnych i naniesie kanalizację teletechniczną na zasoby miejskie;
- Rozbudowę infrastruktury teletechnicznej jako nawiązania do kolejnych miejskich punktów dostępowych dla lokalizacji wskazanych przez Zamawiającego.

c) zakup sprzętu:

- Zakup urządzeń zasilania awaryjnego - dwie sztuki zasilaczy UPS Riello Sentinel Dual SDU 6000 ER o mocy 6 kVA/6kW z zestawem baterii akumulatorowych (120 minut pracy dla 3kW, z obciążeniem zlokalizowanym na zewnętrznym stojaku bateryjnym). Akumulatory o pojemności 55Ah w ilości 30 sztuk. Zakup sprzętu związany jest z realizacją zadania z punktu b) modyfikacja części pasywnej sieci (Rozbudowa przestrzeni serwerowni MSS w CRG). Montaż urządzeń zgodnie z "Projektem budowy pomieszczenia technicznego dla instalacji zasilania awaryjnego serwerowni MSS w budynku CRG". Podłączenia sprzętu Wykonawca dokona w oparciu o zalecenia producenta urządzeń;
- Zakup urządzeń FireWall - Wymiana klastra dwóch urządzeń FireWall na urządzenia nowszego typu. Zwiększenie wydajności obecnych urządzeń obsługujących dostawę Internetu na rzecz Miasta oraz Miejskich Jednostek Organizacyjnych poprzez montaż nowszych technologicznie urządzeń FireWall. Zakres rzeczowy: zakup oraz uruchomienie dwóch urządzeń FireWall o parametrach zgodnych z określonymi przez Zamawiającego.

Prace w ramach ww. etapów będą obejmowały: zaprojektowanie, wykonanie i uruchomienie sieci telekomunikacyjnej oraz dostawę i instalację urządzeń.

Na podstawie powyższego opisu przedmiotu zamówienia sporządzono wykaz zadań inwestycyjnych planowanych do zrealizowania w ramach zamówienia, który stanowi Załącznik nr 1 do Umowy na realizację zadania pn.: "Modernizacja Szerokopasmowej Infrastruktury Sieciowej Miasta Gliwice". Dodatkowo jako Załącznik nr 5 do Umowy na realizację zadania pn.: "Modernizacja Szerokopasmowej Infrastruktury Sieciowej Miasta Gliwice" określono szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający niezbędne wymagania w zakresie specyfikacji materiałów oraz urządzeń możliwych do zastosowania przy realizacji przedmiotu umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 32428000-9 - Modernizacja sieci

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31154000-0 - Bezprzestojowe źródła energii

31213300-5 - Szafy kablowe

32562000-0 - Kable światłowodowe

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

32521000-1 - Kable telekomunikacyjne

45421141-4 - Instalowanie przegród

45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

44112310-4 - Ścianki działowe

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

50324200-4 - Zapobiegawcze usługi konserwacyjne

50332000-1 - Usługi w zakresie konserwacji infrastruktury telekomunikacyjnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 300000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 300000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 300000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241069249

7.3.3) Ulica: Bojkowska 37P

7.3.4) Miejscowość: Gliwice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-100

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 300000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 133 dni

2022-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy