Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2741D w km 3+788 w Mysłakowicach

Powiat Karkonoski - Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00269385
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00269385/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-07-21 08:13
Lokalizacja
Jelenia Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-936a990c-db61-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6112503548
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie mostówRoboty budowlane w zakresie mostów drogowychPrzygotowanie terenu pod budowęUsuwanie glebyRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnychRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

BERGER BAU POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
2 735 111,82 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00269385 z dnia 2022-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2741D w km 3+788 w Mysłakowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Karkonoski - Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821492

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kochanowskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-500

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: (75) 756473103

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@powiatkarkonoski.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.powiatkarkonoski.eu/5918

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.powiatkarkonoski.eu/7721/dokument/18061

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2741D w km 3+788 w Mysłakowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-936a990c-db61-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00269385

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00028811/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2741D w km 3+788 w Mysłakowicach.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00174887/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.272.1.7.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1889326,65 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie istniejącego mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2741D w km 3+788 w Mysłakowicach m.in. w zakresie konstrukcji jezdni i poboczy, nasypów drogowych, schodów skarpowych, przyczółków w obrębie skrzydełek, naprawy i zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji betonowej przęseł i podpór. W ramach realizacji przedmiotowego zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie, w terminie ustalonym między stronami, wykonać i ustawić w miejscu inwestycji - tablicę informacyjną. Minimalny rozmiar logo umieszczonego na tablicy informacyjnej to 80 cm x 120 cm. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia, tj.: 1) Opis przedmiotu zamówienia (Załącznik Nr 5 do SWZ); 2) Dokumentacja projektowa i techniczna (Załącznik Nr 6 do SWZ), w tym: a) Projekt wykonawczy, b) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), c) Operat terenowo-prawny, d) Projekt tymczasowej organizacji ruchu (TOR), e) Pisma, opinie i uzgodnienia, f) Przedmiar robót.
3. Wszystkie dokumenty tworzące Dokumentację projektową i techniczną są wiążące. Rysunki i część opisowa dokumentacji są dokumentami wzajemnie się uzupełniającymi.
4. Informacje dodatkowe: 1) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi, w sposób nienaruszający interesów osób trzecich. 2) Przedmiar robót oraz Kosztorys ofertowy (Załącznik Nr 7 do SWZ) stanowią elementy pomocnicze do wyliczenia ceny ryczałtowej robót. Ewentualne błędy w w/w dokumentach nie będą stanowiły podstawy do roszczeń Wykonawcy względem Zamawiającego. 3) Wykonawca odpowiada za teren budowy i bezpieczeństwo podczas realizacji zamówienia, aż do zakończenia i ostatecznego odbioru przedmiotu zamówienia.
4) Wykonawca odpowiada za zabezpieczenie i oznakowanie terenu prowadzenia robót na czas trwania prac - na podstawie czasowej organizacji ruchu - w celu zapewnienia bezpieczeństwa warunków ruchu drogowego i pieszego w rejonie prowadzenia robót.
5) Wykonawca zapewni pełną obsługę geodezyjną łącznie z opracowaniem inwentaryzacji powykonawczej. 6) Wybrany Wykonawca - najpóźniej w dniu przekazania przez Zamawiającego terenu budowy, który nastąpi w terminie 10 dni roboczych licząc od dnia zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - przedłoży Zamawiającemu wypełniony Kosztorys ofertowy, stanowiący Załącznik Nr 7 do SWZ, oraz Harmonogram rzeczowo-finansowy robót, zawierający terminy wykonania poszczególnych działów z Przedmiaru robót oraz ich koszt brutto. Łączna wartość prac wskazana w Kosztorysie ofertowym i Harmonogramie rzeczowo-finansowym robót musi być tożsama z wartością wynikającą z oferty Wykonawcy i zawartej umowy. Harmonogram rzeczowo-finansowym robót wymaga akceptacji kierownika budowy oraz inspektora nadzoru inwestorskiego. 7) Wykonawca zobowiązany jest przed przystąpieniem do realizacji robót w terminie ustalonym między stronami opracować Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BIOZ), zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2021 r. poz. 2351) i przedstawić do akceptacji inspektorowi nadzoru inwestorskiego. 8) Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę: a) gwarancji na wykonane roboty przez okres minimum 60 miesięcy od dnia ostatecznego odbioru przedmiotu umowy; b) rękojmi za wady przedmiotu zamówienia przez okres minimum 60 miesięcy od dnia ostatecznego odbioru przedmiotu umowy (tożsamy z okresem gwarancji, o którym mowa w lit. a). 9) Okres gwarancji, o której mowa w pkt 8 lit. a, stanowi jedno z punktowanych kryteriów oceny ofert, stąd Wykonawca może wydłużyć oferowany termin gwarancji - na zasadach określonych w Dziale XXVI SWZ. W takiej sytuacji okres rękojmi za wady wydłuży się automatycznie o przedłużony okres gwarancji. Maksymalny zaoferowany okres gwarancji, jaki będzie oceniany przez Zamawiającego w ramach jednego z kryteriów oceny ofert, wynosi 72 miesiące. Jeśli Wykonawca zaoferuje dłuższy niż 72-miesięczny okres gwarancji, Zamawiający przyzna ofercie taką ilość punktów, jak dla określonego w tym kryterium oceny ofert maksymalnego 72-miesięcznego okresu gwarancji. 7.Informacja dotycząca wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczących zatrudniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, została ujęta w Dziale XXVII SWZ. 8.Zasady realizacji i rozliczania zamówienia zostały określone w Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik Nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221110-6 - Roboty budowlane w zakresie mostów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112500-0 - Usuwanie gleby

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2735111,82 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3266005,64 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2735111,82 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BERGER BAU Polska Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8981011638

7.3.3) Ulica: Szczecińska 11

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 54-517

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

WYKONAWCA przy pomocy podwykonawców wykona następujący zakres rzeczowy prac, tj.: prace geodezyjne, organizacja ruchu, elementy bezpieczeństwa ruchu, zieleń, rozbiórki i frezowanie, montaż stali zbrojeniowej, roboty izolacyjne, roboty antykorozyjne, roboty naprawcze, asfalt lany, dylatacje bitumiczne, roboty brukarskie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2735111,82 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia została odrzucona: Oferta Nr 3 - na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp – z uwagi na niewyrażenie przez Wykonawcę zgody na przedłużenie terminu związania ofertą – na wniosek Zamawiającego. Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 12 ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli Wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
2022-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane